Gå til innhold
Hundesonen.no

Thargelion sitt første kull, groenendael


Recommended Posts

Skrevet

Nå er det en stund siden jeg inseminerte Ida, men har jo ikke turt å lage noen tråd i tilfelle rottefelle. For hva om at hvis dersom osv, egentlig burde jeg sikkert ikke lage noen tråd før valpene er født, men nå er det pøkk umulig å holde seg lenger. :aww:

For, mandag den 18. februar, så ble Ida konstatert drektig, veterinær så 4-5 valper ved ultralyd. :D

Hun har vært veldig etter "boka". Økt matlyst første uka, drakk mer, jur og sener vokste de første par ukene og hun var veldig rastløs. Etterfulgt av utflod og nedsatt matlyst da hun var ca. 3 uker på vei. Hun har fått en aldri så liten mage, og oppfører seg som hun er drektig. Ikke noe mer villmannsløping i trapper, er forsiktig med hvor hun gjør av magen sin osv. Kjempesøt er hun. :wub:

Ida ble altså inseminert på dag 15 og 16 i løpetiden med denne flotte herremannen:

(KORAD) INT N SE UCH N SE LCH N SE BCH NV'92 '94 '02 Chac Mool C av Nangijala - "Chac"

Chac.jpg

Chac2.jpg

Chac3.jpg

Ida, eller Fuscienne des Fées d'Ebène som hun heter på fint.

130114-01.jpg

Ida2.jpg

Ida3.jpg

Av en eller annen grunn så virker ikke hjemmesiden min helt, dermed så får jeg ikke opp de bildene jeg ville legge til. Begge hundene ligger på working-dog.eu, så der kan man evt se bilder. :)
http://www.working-dog.eu/wurf-details/19163/Thargelion

Chac har gitt terv tidligere, og Ida har terv far, så her er det altså 25% sjanse for terv også. Da er det bare å sette i gang gjetting! :P:whistle:

Her er hun altså 4,5 uke på vei, med barbert mage etter ultralyd. :wub:
post-1255-0-79218500-1361363945.jpg

Edit: Da virker plutselig hjemmesiden igjen, så da byttet jeg litt bilder. :)

  • Like 9
  • Svar 272
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Har hatt besøk samt at været har vært crappy, meeen har tatt litt nye bilder i dag som jeg håper jeg skal få lagt ut. I mens så vil jeg bare vise dere den nye mannen i mitt liv. Det kom en eneste h

Hei! Ja, nå begynner de å bli store, de er 10,5 mnd gamle. De vil stort sett være ferdigvokst i høyden nå, bortsett fra det som eventuelt kommer fordi de legger seg ut. De har fått seg flotte hjem, m

Er det ingen andre enn meg som er forundret over at en hund kan gå fra å være en groenendael til å bli en flat bare ved å få seg et ligg?

Posted Images

Skrevet

tanter og onkler til Loke jo *snufs*

Fiiiiiiine Chac! Det eneste negative jeg kan si om hans gener er at Lokeliten arvet siklingen hans :lol:

Så spennende! !!

Skrevet
Iiih! :D Gratulerer :D

Takk! :ahappy:

tanter og onkler til Loke jo *snufs*

Fiiiiiiine Chac! Det eneste negative jeg kan si om hans gener er at Lokeliten arvet siklingen hans :lol:

Så spennende! !!

Siklingen trenger vi ikke snakke om, disse valpene blir selvsagt siklefrie. :aww::P

For en kjekk pappa :wub: Krysser fingrene for velskapte småttiser!

Tipper det blir 5 valper, 1 terv tispe, 1 svart tispe og 3 svarte hannhunder :)

Takktakk! Oooog jeg synes det må komme flere sorte tisper, ellers får jeg noen veldig skuffede valpekjøpere. :lol:

Edit:

Dette er veldig moro, Carina, gratulerer så masse! :banana:

Takk! :D

  • Like 1
Skrevet

Takk! :ahappy:

Siklingen trenger vi ikke snakke om, disse valpene blir selvsagt siklefrie. :aww::P

Takktakk! Oooog jeg synes det må komme flere sorte tisper, ellers får jeg noen veldig skuffede valpekjøpere. :lol:

Da kan du trøste deg med at jeg aldri har tippet riktig :P Når er termin?

Skrevet

Dette var spennende :D Du fortjener virkelig å få litt medgang nå synes jeg. Krysser fingrene for at det kommer noen fine, svarte tisper der!

Faren var skikkelig lekker synes jeg! Kult at man kan bruke teknologien slik så man får ivaretatt "gode, gamle" linjer.

Skrevet

så vidt jeg vet er det bare Loke som har arvet den til Elisabeths big amusement :) Det var visst det eneste negative med den hunden, og ingen er jo perfekte! :) Farlig nære da...

Skrevet

Heh, jeg tenkte på dere i formiddag. Lurte på hvordan det gikk og om ikke det var på tide med en tråd :D

Jeg tipper alle blir svarte, jeg. Og siden de så 4-5 på ultralyd, så tipper jeg seks valper (kanskje syv) fordelt på fire tisper og to, eventuelt tre hanner :P

Blir spennende og følge med. Masse lykke til :)

Skrevet

Jeg må jo bare spørre :) Er tispa så korthåret? Eller er hun klippet?

Lykke til med kullet, gleder meg på valpebilder :wub: Tipper 7 valper, 4 tisper og 3 hanner. Alle sorte :)

Skrevet (endret)

*flir* Jeg tipper 10 valper, 7 sorte, hvorav 4 er tisper og 3 er hanner, og 3 terv hanner :aww:

:lol:

Endret av 2ne
Guest Michellus
Skrevet

Jeeeeg tippeeeeer... 7 valper! Fire tisper, tre hanner. Det kommer to terver i kullet, men jeg er usikker på kjønnsfordelingen der :aww:

Skrevet
så vidt jeg vet er det bare Loke som har arvet den til Elisabeths big amusement :) Det var visst det eneste negative med den hunden, og ingen er jo perfekte! :) Farlig nære da...

Ja altså, hvis valpene arver siklingen, men masse av det positive, så kjenner jeg at det er helt greit. *ler* Fine slekta. :wub:

Jeg må jo bare spørre :) Er tispa så korthåret? Eller er hun klippet?

Lykke til med kullet, gleder meg på valpebilder :wub: Tipper 7 valper, 4 tisper og 3 hanner. Alle sorte :)

Hun er ganske korthåret ja, ikke klippet. Hun er fra rene brukslinjer, med mye malle bak. Sånt får de ikke så mye pels av. :)

Ooog jeg håper du gjetter rett, for det ville vært perfekt! :D

*flir* Jeg tipper 10 valper, 7 sorte, hvorav 4 er tisper og 3 er hanner, og 3 terv hanner :aww:

:lol:

2ne!! Vil ikke ha 10 valper! :P

Tusen takk for alle lykkeønskninger! Gleder meg så masse, skal jo beholde en hjemme, blir kjekt å følge de fra fødsel av. :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...