Gå til innhold
Hundesonen.no

Thargelion sitt første kull, groenendael


Recommended Posts

Skrevet

Nå er det en stund siden jeg inseminerte Ida, men har jo ikke turt å lage noen tråd i tilfelle rottefelle. For hva om at hvis dersom osv, egentlig burde jeg sikkert ikke lage noen tråd før valpene er født, men nå er det pøkk umulig å holde seg lenger. :aww:

For, mandag den 18. februar, så ble Ida konstatert drektig, veterinær så 4-5 valper ved ultralyd. :D

Hun har vært veldig etter "boka". Økt matlyst første uka, drakk mer, jur og sener vokste de første par ukene og hun var veldig rastløs. Etterfulgt av utflod og nedsatt matlyst da hun var ca. 3 uker på vei. Hun har fått en aldri så liten mage, og oppfører seg som hun er drektig. Ikke noe mer villmannsløping i trapper, er forsiktig med hvor hun gjør av magen sin osv. Kjempesøt er hun. :wub:

Ida ble altså inseminert på dag 15 og 16 i løpetiden med denne flotte herremannen:

(KORAD) INT N SE UCH N SE LCH N SE BCH NV'92 '94 '02 Chac Mool C av Nangijala - "Chac"

Chac.jpg

Chac2.jpg

Chac3.jpg

Ida, eller Fuscienne des Fées d'Ebène som hun heter på fint.

130114-01.jpg

Ida2.jpg

Ida3.jpg

Av en eller annen grunn så virker ikke hjemmesiden min helt, dermed så får jeg ikke opp de bildene jeg ville legge til. Begge hundene ligger på working-dog.eu, så der kan man evt se bilder. :)
http://www.working-dog.eu/wurf-details/19163/Thargelion

Chac har gitt terv tidligere, og Ida har terv far, så her er det altså 25% sjanse for terv også. Da er det bare å sette i gang gjetting! :P:whistle:

Her er hun altså 4,5 uke på vei, med barbert mage etter ultralyd. :wub:
post-1255-0-79218500-1361363945.jpg

Edit: Da virker plutselig hjemmesiden igjen, så da byttet jeg litt bilder. :)

  • Like 9
  • Svar 272
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Har hatt besøk samt at været har vært crappy, meeen har tatt litt nye bilder i dag som jeg håper jeg skal få lagt ut. I mens så vil jeg bare vise dere den nye mannen i mitt liv. Det kom en eneste h

Hei! Ja, nå begynner de å bli store, de er 10,5 mnd gamle. De vil stort sett være ferdigvokst i høyden nå, bortsett fra det som eventuelt kommer fordi de legger seg ut. De har fått seg flotte hjem, m

Er det ingen andre enn meg som er forundret over at en hund kan gå fra å være en groenendael til å bli en flat bare ved å få seg et ligg?

Posted Images

Skrevet

tanter og onkler til Loke jo *snufs*

Fiiiiiiine Chac! Det eneste negative jeg kan si om hans gener er at Lokeliten arvet siklingen hans :lol:

Så spennende! !!

Skrevet
Iiih! :D Gratulerer :D

Takk! :ahappy:

tanter og onkler til Loke jo *snufs*

Fiiiiiiine Chac! Det eneste negative jeg kan si om hans gener er at Lokeliten arvet siklingen hans :lol:

Så spennende! !!

Siklingen trenger vi ikke snakke om, disse valpene blir selvsagt siklefrie. :aww::P

For en kjekk pappa :wub: Krysser fingrene for velskapte småttiser!

Tipper det blir 5 valper, 1 terv tispe, 1 svart tispe og 3 svarte hannhunder :)

Takktakk! Oooog jeg synes det må komme flere sorte tisper, ellers får jeg noen veldig skuffede valpekjøpere. :lol:

Edit:

Dette er veldig moro, Carina, gratulerer så masse! :banana:

Takk! :D

  • Like 1
Skrevet

Takk! :ahappy:

Siklingen trenger vi ikke snakke om, disse valpene blir selvsagt siklefrie. :aww::P

Takktakk! Oooog jeg synes det må komme flere sorte tisper, ellers får jeg noen veldig skuffede valpekjøpere. :lol:

Da kan du trøste deg med at jeg aldri har tippet riktig :P Når er termin?

Skrevet

Dette var spennende :D Du fortjener virkelig å få litt medgang nå synes jeg. Krysser fingrene for at det kommer noen fine, svarte tisper der!

Faren var skikkelig lekker synes jeg! Kult at man kan bruke teknologien slik så man får ivaretatt "gode, gamle" linjer.

Skrevet

så vidt jeg vet er det bare Loke som har arvet den til Elisabeths big amusement :) Det var visst det eneste negative med den hunden, og ingen er jo perfekte! :) Farlig nære da...

Skrevet

Heh, jeg tenkte på dere i formiddag. Lurte på hvordan det gikk og om ikke det var på tide med en tråd :D

Jeg tipper alle blir svarte, jeg. Og siden de så 4-5 på ultralyd, så tipper jeg seks valper (kanskje syv) fordelt på fire tisper og to, eventuelt tre hanner :P

Blir spennende og følge med. Masse lykke til :)

Skrevet

Jeg må jo bare spørre :) Er tispa så korthåret? Eller er hun klippet?

Lykke til med kullet, gleder meg på valpebilder :wub: Tipper 7 valper, 4 tisper og 3 hanner. Alle sorte :)

Skrevet (endret)

*flir* Jeg tipper 10 valper, 7 sorte, hvorav 4 er tisper og 3 er hanner, og 3 terv hanner :aww:

:lol:

Endret av 2ne
Guest Michellus
Skrevet

Jeeeeg tippeeeeer... 7 valper! Fire tisper, tre hanner. Det kommer to terver i kullet, men jeg er usikker på kjønnsfordelingen der :aww:

Skrevet
så vidt jeg vet er det bare Loke som har arvet den til Elisabeths big amusement :) Det var visst det eneste negative med den hunden, og ingen er jo perfekte! :) Farlig nære da...

Ja altså, hvis valpene arver siklingen, men masse av det positive, så kjenner jeg at det er helt greit. *ler* Fine slekta. :wub:

Jeg må jo bare spørre :) Er tispa så korthåret? Eller er hun klippet?

Lykke til med kullet, gleder meg på valpebilder :wub: Tipper 7 valper, 4 tisper og 3 hanner. Alle sorte :)

Hun er ganske korthåret ja, ikke klippet. Hun er fra rene brukslinjer, med mye malle bak. Sånt får de ikke så mye pels av. :)

Ooog jeg håper du gjetter rett, for det ville vært perfekt! :D

*flir* Jeg tipper 10 valper, 7 sorte, hvorav 4 er tisper og 3 er hanner, og 3 terv hanner :aww:

:lol:

2ne!! Vil ikke ha 10 valper! :P

Tusen takk for alle lykkeønskninger! Gleder meg så masse, skal jo beholde en hjemme, blir kjekt å følge de fra fødsel av. :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...