Gå til innhold
Hundesonen.no

Dagens frokost


HHC
 Share

Recommended Posts

  • Svar 131
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dagens frokost:

I dag var frokost pannekaker - lagde røre mens jeg fôret og luftet hunder, og stekte når jeg utover dagen kom på at jeg hadde glemt å spise... Resten av røra står i kjøleskapet, og blir vel froko

Smoothie (eller... mer sorbet egentlig), hjemmebakt rundstykke med avokado, vårløk, roastbiff, sitronpepper og tomat. Nam, nam!

Posted Images

Nå har jeg nettopp spist 2 hjemmelagde knekkebrød, et kokt egg (mellomting av bløtkokt og hardkokt), 2 skiver spekeskinke, en tomat og litt ruccola. Ved siden av hadde jeg et glass smoothe (jordbær, bringebær, blåbær, banan, melonyoghurt og litt eplejuice).

Jeg elsker forkost, men tar meg også bryet med å lage med noe godt hver dag. Brødskive med ost el.l. får jeg ikke ned.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er kjempekjedelig, det ble havregryn med melk, rett og slett! Også tok jeg meg en yoghurt når jeg kom frem på jobb.

Men det funker for å gi meg den lille energien jeg trenger for å komme igang med dagen. Men har jeg god tid på morgenen så prøver jeg å lage meg godt frokost med appelsinjuice ved siden av, men det blir kun i helgene dessverre. Da er det ofte eggerøre, rundtstykker osv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å, denne tråden trenger jeg. Jeg blir så utrolig ofte lei av frokost mat.

I dag ble det grovbrød skive med røkelaks og sitronsaft på den ene, og to skiver med tunfisk med majones på. Etterpå drakk jeg et glass bringebær saft hjemmelaget fra gården til kjæresten til min bror :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Havrefras med melk spiser jeg nesten hver dag.. eeeelsker kald melk og fras som knaser! :D

I går spiste jeg forøvrig mild vanlijeyoghurt med en dasj müsliblanding oppi og varmede blåbær (mikrovarmet frosne bær). Alt blandet i sammen, kjempegodt! Ved siden av spiste jeg en banan. Alt dette fikk jeg (for dem som driver med sånt) i meg med bare 270 kcal :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har ikke vært noe flink å spise frokost de siste årene. For et par år siden spiste jeg alltid frokost, men nå kan det drøye til langt på dag, før jeg spiser. Bortsett fra de dagene jeg er på jobb da, da må jeg spise før jeg drar, for ellers får jeg knapt gjort noe på jobb.

I dag har jeg spist tre brødskiver. To med leverpostei og en med jalapeno-ost. Og litt te rett etterpå, siden jeg ikke liker kaffe :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Havregrøt er standard, eller proteinshake før jobb når jeg jobber dagskift for da orker jeg hverken og lage noe eller spise noe så da blir lunsj egentlig frokost. Men i dag tok jeg rester fra middag i går, kyllingfilet i biter stekt sammen med gulrot, hvitløk og chili og blandet i tacokrydder og tilsatte det i en blanding av cherrytomater, agurk og spinatblader og vips så hadde jeg en fin taco/kylling salat, nam :D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg trodde ikke jeg hadde mer brød i går kveld, men så fant jeg et lavkarbobrød som har ligget i fryseren siden Sara var her. I morges var det tint, og to skiver ble utstyrt med camembertost og tomatskiver. Brødet smakte sagflis, men kommer vel til å spise det opp.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Havregrøt med skummetmelk, linfrø, blåbær og litt kanel. Har noen ganger biter av banan i og, og er dette jeg som regel har om jeg spiser frokost før jobb (evt. bare med kald melk så det blir en frokostblanding.)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
    • Jeg kan være med i klubben, med bruksrase hann på 8.5 mnd. ..men for tiden er min veldig snill og god gutt. Det vil antakelig endre seg snart. 
    • På mandag ble faktisk Shero hele 12 år gammel. Han mener at gamle hunder ikke trenger å høre mer enn de vil. Han har også, i tillegg til å bjeffe på alt, begynt å bjeffe på ingenting. Men fremdeles ung i sinnet og elsker å leke.
    • Spurte aldri etter tips jeg luftet frustrasjon 😅 han begynte just læringen når jeg skrev og det var bare starten av turen med en unghund😅 men ja han lærte fort på under en uke kanskje når jeg bare dreit litt i naboen og trente. Må legge til at han heller ikke har bodd her lenge da han er omplasseringshund så man må ikke bare tenke ting før man vet alt 😊 har trent flere hunder til og gå i bånd og det er imidlertid hva de lærer av og det var det som funket på han. Min gamle hund lærte ikke sånn men det er jo personlig 😊 setter pris på dere tar dere tid til og skrive så masse uansett da! Vist dere har tips til kattejaging tar jeg det i mot 😂 det er våres store prosjekt i livet 😂 prøver og rose han når han er rolig men med engang belønningen er borte er også hunden rett med katten 😅  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...