Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

2ne er ikke lav.

Og det var det jeg satt igjen med etter å ha lest ørten sider. Sittet i tlf-kø og fått bestilt timer både hit og dit for ungene :D *flink*

Jo også må jeg fortelle om at jeg er snill og har gjort dagens gode gjerning (resten av dagen går med på å hetse gamle damer og velte folk i snøfonna).

Altså, jeg møter to damer og en hund. Jeg trener på at ikke Nix skal være Tante Sofie hele tiden, og trekker meg ut i snøfonna og setter de andre ned og går en meter unna og sier bare kom dere. Den første bare trasker i mot og så hører jeg gråtkvalt fra damen bak "jeg tør ikke!" Jeg, mitt gode menneske, trekker meg enda lenger vekk. Legger alle tre ned, setter meg på huk og holder Nix i langlina, og de to andre i halsbåndene og sier at nå kan du komme. Damen begynner å styrtgrine, stakkars, og jeg spør om jeg skal trekke meg enda lenger vekk. "neinei *hulk* men det var så snilt av meg å ta hensyn for hun var livredd schæfere!! Skulle da bare mangle! Jeg er dritsnill jeg når folk begynner å grine på 50 meter fordi jeg har med schæfere. Jeg skjønner på en måte at folk er redde og ikke sinte. Takk gudene for at Nix ikke skapte seg for den andre hunden. Det hadde på en måte ikke gjort situasjonen bedre for damen *flir*

*flink OG snill*

Endret av Margrete
  • Like 9
  • Svar 7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Æsj! Mannen ringte og sa at de andre bydde 250 tusen over det han gav, og han dermed ikke kunne by mer på det. Han var litt lei seg, og spurte om jeg var skuffet. Jeg sa neida, for å ikke gjøre han me

Hunden min er HD-friiiiii! Resultatet B tikket inn på dogweb i dag

Nixepixen er pen hun!! BIR-valp i dag :D

Posted Images

Skrevet

Ny dag, nye muligheter.. Jeg lever iallefall enda!

Rop ut om dere vet om noen som kunne tenke seg en snart 1 år gammel berner sennenhannhund. Ikke en problemhund, og hunden i seg selv er ikke årsaken til at den må omplasseres.

Skrevet

Jeg har nevnt at hun der trollbolla er litt av en karakter, sant? Dette var svaret jeg fikk da jeg ba henne gjøre seg pen for meg (nei, det er ikke tatt midt i blunking!):

792243_10152490983270301_1689362502_o.jp

I morges var hun så trøtt at hun ikke orka annet enn å sjangle inn på badet og legge seg inntil Marvin for litt kos. Han blei så glad over tilnærmelsen at han nesten ikke visste hvor han skulle gjøre av seg, men han skjønte at han måtte være rolig, sånn at hun ikke skulle gå sin vei. Så da lå de der og sussa og bare var nære. Skjønningene. :wub:

  • Like 9
Skrevet

Da har jeg ringt rørlegger, og fått levert meldekort så jeg har noe å betale rørleggeren med.

Frokost til meg, frokost til hundene, lufte hundene, fjerne all snøen på trappa - og da holder det for i dag, kjenner jeg, med et vondt kne på venstrebeinet og en vond ankel på høyrebeinet. Rullator neste.

Skrevet
Da har jeg ringt rørlegger, og fått levert meldekort så jeg har noe å betale rørleggeren med.

Frokost til meg, frokost til hundene, lufte hundene, fjerne all snøen på trappa - og da holder det for i dag, kjenner jeg, med et vondt kne på venstrebeinet og en vond ankel på høyrebeinet. Rullator neste.

:teehe::console:

Nå skal jeg spise restemat fra i går. Jeg er mad god på å lage indiske. :drool:

Skrevet

Ferdig med eksamen! Gikk vel sånn halvveis, men det er helt greit det, når jeg har gjort morsomme ting isteden for å lese :) Idag skal jeg til Oslo for å være med søsteren min å prøve brudekjoler!

  • Like 5
Skrevet
:teehe::console:

Jeg har funnet ut at jeg har servicehund, da! Når jeg skal komme meg opp fra sofaen, forsøksvis uten å legge noe tyngde på noen av beina, kan jeg rope X'en til meg, og hun står støtt så jeg kan bruke henne som krykke.

Foenix, derimot, trodde jeg ropte for å få henne til å sitte på fanget mitt. Epic fail...

  • Like 4
Skrevet

Altså, seriøst.. Hva er det med sonen i dag som fjerner quotene mine?

Det var ett eller annet jeg skulle si til Siri, tror jeg, men jeg husker jo ikke det nå :P

Men Margrete, vi er vel omtrent like høye, vi to? Og vi er ikke lave, vi er akkurat passe :aww:

Og du er snill, mye snillere enn hva jeg er, jeg var skikkelig kørka hundeeier igår :icon_redface: Jeg skulle ut å lufte Noah, Nora og Leah, Nora får gå løs så jeg slipper å drepe noen før vi er halvveis, for hun er jo så lydig hun :yes: Runder første sving og der står ei jente med den finske spetsen sin, og den bråstopper og vil ikke gå lenger - jeg skjønner'n godt jeg, det er ikke så kult å få tre fremmede bikkjer midt i fleisen, liksom. Stoppknapp på flexilinene (jepp, både krøllebølle og Noah gikk i flexibånd :aww: ) og kommanderer Nora i sitt, for igjen, hun er jo så lydig hun :yes: Nora setter seg, jentungen nøler fordi spetsen ikke vil gå og sier at han var litt redd, for han var blitt angrepet av schäfer (selvfølgelig), og mine ligna. Jeg rekker å si at disse er bare snille, så bryter den dumme dumme dumme terven sitten for første gang på skrekkelig lenge og buser rett i mot den stakkars spetsen :getlost: Og jeg sier "hun er bare litt voldsom altså" - voldsom er sikkert det riktige ordet å bruke til ei jente som har en engstelig hund, ikke sant? For jeg mente brå, det blir litt voldsomt når belgere hilser på belgervis, de er liksom rett i trynet på de med en gang de. Stakkars hund og jente, det har jeg faktisk litt dårlig samvittighet for :ermm:

Nora fikk igjen hørselen sin da, men da var jeg allerede på nippet til å bli morderisk, så jeg kunne like gjerne hatt de alle tre i bånd *mumler stygge ord i dag og*

Skrevet

Akkurat nå fant jeg endelig ut hvor fagansvarlig hadde lagt et tilbakemeldingsskjema ifh til prosjektoppgaven jeg pusler med. Heldigvis gikk nesten halvparten av tilbakemeldingene på det tekniske med tabellene mine - og det visste jeg jo hele veien. LibreOffice og jeg har nemlig ikke blitt helt venner og tabellene blir ikke tabeller men bare ruter med ytterkant. Skikkelig uoversiktlige. :P Og ellers så ligger jeg an til en middels karakter bare ut fra 1.utkastet. Lovende. Håper jeg. :P

Etterhvert kommer MarieR for å trene litt hund. Skal få filmet fri ved foten til Bris i dag. Jeg er spent, for jeg aner virkelig ikke hvordan den ser ut og jeg har vel stort sett trent på alt mulig annet. *host*

Skrevet

Jikes, bilfirmaet bestilte forsikringen på meg så den ble 15 tusen dyrere enn hva jeg skal betale :P mååå ringe gjensidige og fikse opp i det! :P

Men først ture til legen :aww:

Skrevet
Jikes, bilfirmaet bestilte forsikringen på meg så den ble 15 tusen dyrere enn hva jeg skal betale :P mååå ringe gjensidige og fikse opp i det! :P

Fikk akkurat ett tilbud fra If pr tlf, og de klarte ikke overgå det jeg hadde fra før av. De skulle faktisk nesten ha 3000 mer for samme km.

Skrevet
Jikes, bilfirmaet bestilte forsikringen på meg så den ble 15 tusen dyrere enn hva jeg skal betale :P mååå ringe gjensidige og fikse opp i det! :P

Fikk akkurat ett tilbud fra If pr tlf, og de klarte ikke overgå det jeg hadde fra før av. De skulle faktisk nesten ha 3000 mer for samme km.

Vi sa til vw at vi skulle forsikre i gjensidige og så har de rapportert det inn og gjensidige har sendt veldig feil bevis :-P

Antar en tlf samtale ordner opp i det. For beregnet på nytt på nett og vi skal betale 9000 i året ikke 25 Tusen :-P

If klarte ikke slå rabattene vi har i gjensidige iallefall.

Skrevet
Jeg rekker greit ned til bakken, pleier jeg å si. :aww:

Jeg rekker opp til hodet og ned til beina, så jeg er akkurat passe. Hadde jeg vært kortere eller lengre så hadde det sett litt merkelig ut :aww:

Men det ser jo litt merkelig ut, jeg er 162 på en god dag, og mannen er 190, så jeg rekker ikke halvveis til skulderen hans en gang :lol:

Nå har jeg lagt ut noen bilder i Geo sin tråd, og jeg innser at det kameraet mitt er jeg nødt til å gjøre noe med snart. Blir gal av den stripen og flekken som går tvers over og ødelegger alle bildene mine. :(

8423670358_0e035339ff_z.jpg

Herregud for et uttrykk :lol: Herlige Geo :wub:

  • Like 1
Skrevet
Jeg rekker greit ned til bakken, pleier jeg å si. :aww:

Tanta mi, som er omtrent på min høyde, pleide å si at hun var liten og hendig som ei halvflaske pils hun :aww:

Skrevet

Da har jeg trent Zumba og sett litt på fremtiden min :aww: Nå må jeg sjekke om første klesvask er ferdig, også må jeg stikke på butikken å kjøpe noe mat! :)

Skrevet

Blæh, angrer på at jeg ikke tok med kameraet ut på turen i stad.. Nydelig sol og urørt snø, helt fantastisk stemning, og med lykkeballen basene her og der kunne det blitt noen gode bilder...

Men fikk takk noen med iPhone kameraet..

Se så vakkert da!

Skrevet

Om to timer skal dyret dopes ned og vi skal titte på hoftene hans igjen :frantics: Værsåsnill hofter, vær friske og fine, hører dere!!!! *se strengt på*

  • Like 4
Skrevet

Hmmmm ingen forsikringselskap vil overta Blaze. Men samtidig så har jeg kredittkort og skjer noe sååå alvorlig at hun må opereres...igjen... så har jeg vel sagt at Blaze har vært igjennom nok.

2000,- billigere forsikring uten å ha med Blaze og tilbake til Gjensidige som jeg tror er litt mer seriøs enn Codan, tror jeg heller mot det ja. Og jeg kan betale hver mnd istedet for den ***** regningen hvert kvartal som kommer alltid like overraskende på meg :lol:

Desverre Blaze, tror du blir uten forsikring :twisted:

og Codan vil ikke svare meg på hvorfor jeg stiger med nesten 1000,- kr for hvert år jeg er der. :shifty: Sendte mail for en uke siden og ikke fått noe svar overhode.

Skrevet
Om to timer skal dyret dopes ned og vi skal titte på hoftene hans igjen :frantics: Værsåsnill hofter, vær friske og fine, hører dere!!!! *se strengt på*

Lykke til! Går nok veldig bra! Han får super fine og friske hofter nå!

Skrevet

Jeg blir så sliten av musikk! ARGH! Og særlig den hyperplagsomme sangen som gikk på radio akkurat nå. "WE ARE NEVER EVER EVER EVER EVER EVER EVER GETTING BACK TOGETHER!!!!"

  • Like 2
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...