Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Smeller i vegger og tak så det står etter her også, jeg tror det skyldes kulda jeg..

Nå er jeg skikkelig trøtt.. får trekke inn til den horisontale posituren tenker jeg.

  • Like 1
  • Svar 7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Æsj! Mannen ringte og sa at de andre bydde 250 tusen over det han gav, og han dermed ikke kunne by mer på det. Han var litt lei seg, og spurte om jeg var skuffet. Jeg sa neida, for å ikke gjøre han me

Hunden min er HD-friiiiii! Resultatet B tikket inn på dogweb i dag

Nixepixen er pen hun!! BIR-valp i dag :D

Posted Images

Skrevet
Det er sikkert å banne i kirka nå, men jeg takler virkelig ikke Frodo :gaah: Sutring og whining hele veien :gaah: Så jeg spoler elegant over de delene jeg :rofl:

Om noen lurte, liksom :rofl:

Er ganske enig..

Skrevet

Så rart for jeg er også alene, og det hørtes skikkelig ut som noen var inne i leiligheten isted. Fant ut at det var en kombinasjon av marsvin og naboer som bråkte litt samstemt.

Men håper det er bra hos deg Marvin :)

Skrevet
Smeller i vegger og tak så det står etter her også, jeg tror det skyldes kulda jeg..

Nå er jeg skikkelig trøtt.. får trekke inn til den horisontale posituren tenker jeg.

Her må det ha vært naboen, eller møbler på terrassen hans. Sitter i stua, og han han har terrasse rett over stuetaket, og om et møbel velter så hører man det tydelig. Har bodd her halvannet år allerede, og har tilgode å bli redd for noe, men litt skummelt er det jo :P

Skrevet
Jeg er dessverre i Oslo hos fine mannen med Super-Samuraien, ellers hadde vi lett kommet Bøtteballetten til unnsetning! :lol: Jeg tviler på at det er noe alvorlig, da ville garantert Marvinius hørt det luske rundt husveggene først. :teehe:

Marvin har hørt det, tro meg :P

Sjekket at garasjeporten var igjen, så da er det ingen i kjellern ihvertfall hehe

Men Marvin, det er jo åpenbart at det spøker! Ring Åndenes Makt!

Men spøkelsene må få være i fred så lenge de lar meg være i fred. De snublet kanskje i fylla :P

Så rart for jeg er også alene, og det hørtes skikkelig ut som noen var inne i leiligheten isted. Fant ut at det var en kombinasjon av marsvin og naboer som bråkte litt samstemt.

Men håper det er bra hos deg Marvin :)

Alt ser bra ut nå, så da var det sikkert ikke noe mer enn knaking i huset. Men den lyden på ytterveggen, der var det noe. For noe kræsjet i veggen. Men det har skjedd før og, så jeg holder på pippip-tanken jeg :P

Men jeg var ute i hagen med dem litt nå, og da måtte seff en eller annen nabo bruke opp rakettene fra nyttårsaften da. En serie med sånne bombesmell. Herlig! Og da var jeg nede for å sjekke garasjen, så de var alene akkurat da. Men ingen av de foretok seg noe annet enn å se etter meg, og jeg tok de bare med meg rett inn igjen. Men på vei inn måtte Dany snu seg og si fra hva hun mente om den slags bråk så sent på kvelden. Og da måtte Marvin det også. Så sa jeg at nå ligger det folk å sover så nå må vi holde snavla alle tre. Og så gjode vi det :P

Men altså, smelle nå???

Skrevet

Men jeg var ute i hagen med dem litt nå, og da måtte seff en eller annen nabo bruke opp rakettene fra nyttårsaften da. En serie med sånne bombesmell. Herlig! Og da var jeg nede for å sjekke garasjen, så de var alene akkurat da. Men ingen av de foretok seg noe annet enn å se etter meg, og jeg tok de bare med meg rett inn igjen. Men på vei inn måtte Dany snu seg og si fra hva hun mente om den slags bråk så sent på kvelden. Og da måtte Marvin det også. Så sa jeg at nå ligger det folk å sover så nå må vi holde snavla alle tre. Og så gjode vi det :P

Men altså, smelle nå???

Smalt her istad også så folk har tydligvis igjen raketter,men hallo folkens det er den 13 jan altså dere er litt sent ute

Skrevet
Smalt her istad også så folk har tydligvis igjen raketter,men hallo folkens det er den 13 jan altså dere er litt sent ute

Teitinger..

Nå er det snart 3,5 timer siden jeg sa jeg var trøtt og skulle legge meg haha. Timene flyr foran skjermen.

*løpe i seng med en gang*

Skrevet
Laget litt økonomiske planer fremover, håper vi er kvitt all gjeld innen sommeren og da kan kjøpe oss et sted å bo i høst :ahappy:

Også har jeg svelget mange kameler og tenkt ut litt % planer med jobben ol.. men jeg vil så gjerne jobbe 100% men jeg tror ikke kroppen min klarer det :( iallefall ikke enda.

Jeg må bare si at jeg beundrer deg veldig for at du enda holder hode høyt etter alt du har vært gjennom :hug: Håper alt ordner seg for deg snart så du slipper mer tull med sykehus og nav. Du er utrolig sterk! :)

Har sløvt bort hele dagen uten å gjøre noe særlig fornuftig :huh: MEN det var utrolig godt. Fikk besøk av mannfolket i dag også. :wub: Sløvt bort noen timer med han og tatt meg en tur til byen nå i kveld for å være snill og få hjem en drita full kompis. Fikk han hjem og fikk samtidig lurt meg til å hilse på hjerterasen min. Far hans har irske settere og siden de bor på samme tomt og han passet hundene for tiden så fikk jeg kose litt. Hilste på datter til min herlige Tinka som jeg hadde hos meg i 2 år og hun var så lik sin mor at jeg ble litt satt ut. En dag skal jeg ha en sånnen en i hus igjen. :D

Nå skal jeg ta kveld sammen med verdens beste hunder. :D

Skrevet

Gangnam style og South Park musikk på full guffe fra 06 om morgnen. Å bo her hjelper neppe ungen i å bli mer normal tenker jeg...

Guest Michellus
Skrevet

Sitter og hoster i senga. Kanskje jeg skulle kuttet opp ei pølse eller to og trent litt med pelsen?

Guest Michellus
Skrevet

Trente med pelsen jeg! Apportopptak, holde fast apportbukken og kappløp om apportbukken! Bare apporttrening :P

Skrevet

Jeg er så lei dette kuldehullet nå, kjenner jeg. Kan ikke gå ut i to minutter uten at nesa fester seg fast i alle neseveggene. Man må ha på ti kilo klær før man går ut. Hele vinteren er det kaldt, kaldt, kaldt. Tørr luft. Åååh. Og det er bare -23 nå. Hva i alle dager gjorde jeg da vi flyttet hit? Da var det nesten -40 (-36 eller noe sånt) og håret mitt ble hvitt og stivfrossent etter fem minutters gåtur.

Aller helst vil jeg gå i dvale. Jeg liker snøen, men ikke når det er så kaldt som det der ...

Skrevet

- 26 grader og det var ganske kaldt i gangen vår med 12 grader når valpen peip fordi hun var kald og ville inn på soverommet og varme seg :lol: Jaja, kanskje døgnrytmen min er fikset i det minste :) Kastet ut kattekrekene, og snart lage meg frokost og en kopp te. Cola er ikke sunn og god start på dagen...

Skrevet
Da er saken biff, det blir kvelden på meg straks. Og det hørtes så koselig ut!! Hvor skal du gå hen?

Tok visst litt tid før du kom deg i seng, så jeg. :lol: Og jeg vet ikke helt. Kanskje jeg skal gå rundt Årungen, for det har jeg faktisk ikke gjort ennå, selv om jeg har bodd her i halvannet år. Eller så skal jeg gå i den ene skogen på andre siden av toglinja, for der går jeg nesten aldri.

Nå er jeg våken og skikkelig uthvilt! Deilig. Jeg skal spise frokost og lese avisen, også skal vi ut på tur etter hvert. Jeg må bare vente og se om skyene har tenkt å reise sin vei så det kanskje blir like fint som det var i går.

Skrevet

God morgen.

Sitter her med en forfjamset og pjusk Zebra. Vi gikk tur,og siden det er holke overalt gikk det som fryktet. Ho falt hardt,og vi nå ikke trø på bakbeinet. Herlig.. godt vi skal til vetten imorra.

Skrevet

Idag skal vi inn til byen for litt huskylek :) Og etter det skal jeg gå rundt i byen å ta litt bilder, og så er det hjem og slappe av resten av kvelden. Gud som jeg glede meg til det!

  • Like 2
Skrevet
SnE, faktisk - var da voldsomt så fin man hadde blitt da? :lol:

Har jo blitt fin byherre. :aww:

Hunden var i langline, den snappet i luften mot en sau og da valgte "bonden/instruktøren/hva nå enn det kalles" å slå hunden på snuten med pisken. Og han traff. Hunden reagerte og prøvde å jage pisken. Når de gikk derifra var hunden tydelig berørt, redd for både pisken og bonden.

Jeg kan riktignok ikke noe om gjeting, men skjønner ikke helt hvorfor ikke hunden ble stoppet i linen.

Mattilsynet tok visst ikke i mot annonyme klager, så da ønsker ikke hundeeier (som selv var tilstede) å melde det inn.

Så lenge du ikke var der og så det selv, men bare har annenhånds informasjon om hva som skjedde, så synes jeg faktisk ikke man skal anmelde slike ting. Ikke for at jeg er for behandling av hund på den måten, men når noe gjenfortelles, så er det ikke alltid man får hele sannheten. Det er alltid tre sider av en sak, og det er vel sjeldent sannheten man får når noe gjenfortelles fra en part. Dessuten så kommer man ikke spesielt langt med "den sa" på slike ting. Og når hundeeier ikke vil anmelde selv, så var det kanskje ikke så ille? For eieren stoppet det ikke heller vel? Eller sa ifra at det ikke var OK?

Time til sportrening her, og nå trur jeg treningsdaten min faktisk er i rute også. :lol: Ikke dårlig. :P Spennende hvor vi skal idag, for hun styrer terrenget nå. Men jeg gleder meg ikke til å dra tilbake til snø igjen. Men er det snøfritt her nede til friuka mi, så skal jeg søren meg dra nedover for å trene igjen...

Skrevet

Kaldt ute i dag! Men trene må vi! :D håper det blir litt varmere ute til Kl 13. E "spiser" frokost, dvs at 2/3 blir kastet på gulvet. Bølla :lol:

  • Like 3
Skrevet
Kaldt ute i dag! Men trene må vi! :D håper det blir litt varmere ute til Kl 13. E "spiser" frokost, dvs at 2/3 blir kastet på gulvet. Bølla :lol:

Låter kjent, myyye morsommere å spise sånn tydeligvis :lol:

Har jeg to valg, enten børste hunder og ta litt bilder nå som det er så fint vær, eller legge meg igjen... Begynner å helle mot det siste :aww: Får valpehenvendelse besøk senere idag, litt deilig å være alene hjemme da kjenner jeg, stresser ikke så mye over det da :)

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...