Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Da min samboer satt her og ble fristet av en eiendom med stall, begynte hun å snakke om at vi kunne bruke stallen til kaniner. Hun har tidligere sagt at det er uaktuelt å bruke kaniner til hundefor, så dette var nye takter, absolutt lovende! :)

Just say the word (og kom og hent) så kan dere få noen billige kaniner herfra hvis dere vil ha :)

  • Like 1
  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har (med mine 10 tommeltotter) snekret nytt utebur til kaninjentene mine ?? buret mangler foreløpig tak! Samt har jeg planer om å lage noen hyller opp i høyden som de kan gå opp på og bruke som ut

Kaniner er så utrolig undervurderte! Frittgående kaniner er som en rampete blanding av hund og katt, og det er så koselig  Har jo hatt kaniner i over 20 år, og hele oppveksten og frem til noen år si

Mamma sine kaniner

Posted Images

Skrevet

Godt å høre! Da lar jeg dem bare drive på. Han er jo vant med unger på alle kanter av buret sitt, og kunne nok tatt dem gjennom buret om han ville, men virker heldigvis som han bare koser seg med selskap. :wub: Bare fikk litt angst da jeg så den lille ungen sammen med den store hannen.

Jeg har også bare gode erfaringer med hanner og unger. Hunner derimot stoler jeg ikke like mye på.

942238_504768096245012_749240201_n.jpg

Ariana på luftetur :ahappy:

Hun er en 12 uker gammel hermelinjente og veier 250 gram. Hun spiser godt, spretter rundt og er i fin form, men hun er bitte, bitte liten. Hun er like stor som kaninungene i stallen som er tre uker... Kullsøskenene er normalstore, men hun er helt utrolig liten.

Nå bor hun inne i stua på 4.uka med fri tilgang til pellets og høy, eter som en gamp og trives godt, tror jeg :ahappy: (det gjør i allefall jeg, som har fått kanin i hus :wub: )

  • Like 5
Skrevet

Hvordan går katter og kaniner overens, tro? Blir kaniner byttedyr for katter?

Da jeg bodde i Bergen hadde en av naboene en kanin som gikk mye løs. Den "hang" ofte sammen med kattene i nabolaget, de virket å gå fint overens :P

  • Like 1
Skrevet

Hvordan går katter og kaniner overens, tro? Blir kaniner byttedyr for katter

Der jeg bodde før (for noen få mnd siden) var det 2 kaniner som gikk løs i nabolaget, og kattene var ingen trussel mot de.

Jeg tror kaniner er litt for store til at katter ser på de som byttedyr.

Og katten min Morgana liker faktisk kaniner og marsvin, hun ser ikke på de som byttedyr.

Morgana.jpg

  • Like 2
Skrevet

Blåmann har definitivt fått seg en venn eller tre - den samme svarte ungen satt klin inntil han i buret i dag og, og han hadde to hvite der inne også :wub:

Skrevet

Da jeg bodde i Bergen hadde en av naboene en kanin som gikk mye løs. Den "hang" ofte sammen med kattene i nabolaget, de virket å gå fint overens :P

Der jeg bodde før (for noen få mnd siden) var det 2 kaniner som gikk løs i nabolaget, og kattene var ingen trussel mot de.

Jeg tror kaniner er litt for store til at katter ser på de som byttedyr.

Og katten min Morgana liker faktisk kaniner og marsvin, hun ser ikke på de som byttedyr.

Morgana.jpg

Så koselig det siste bildet var!

Det spørs vel hva min gamle katt vil si til å få en kanin i hus, han ville jo ikke godta en annen katt, så det aner meg at han kommer til å være dritsur mot en kanin også. Jaja, må uansett vente til vi bor på et større sted og vi har bedre plass.

Skrevet

Så koselig det siste bildet var!

Det spørs vel hva min gamle katt vil si til å få en kanin i hus, han ville jo ikke godta en annen katt, så det aner meg at han kommer til å være dritsur mot en kanin også. Jaja, må uansett vente til vi bor på et større sted og vi har bedre plass.

Takk :ahappy: Morgana er virkelig en spesiell og rar katt. Hun foretrekker å sove inne hos kaninene (og selvsagt marsvinene). :P

Søsteren min har en voksen sær katt, som virkelig hater andre katter, hun bryr seg ikke om kaniner.

Hun er likegyldig til de, så jeg tror ikke en sær katt vil reagere negativt mot en kanin, på samme måte som mot en annen katt.

Skrevet

Katt og kanin både og. Vi har hatt to angrep på kaninene våre av katt. Det har endt galt begge gangene. Ene gangen tok en katt en kaninunge i kjeften og løp. Andre gangen kom en svær villkatt seg inn i buret og drepte 5 kaninunger, alle, utenom en unge og mammaen. Den katten lever ikke lengre for å si det slik..

Men vi har hatt en løs kanin og den var venner med nabokatten. En annen nabo hadde til og med sett vennen til kaninen gå i en annen katt som holdt på å ta kaninen. Naboen kjente godt til at de var venner, og ble veldig overraska når han fikk se hva katten gjorde "for" kaninen.

Skrevet

Syns litt synd på gamlehunden her :lol: Jeg har gjerda inn huset til Marco med strømtråd for å holde dyr på avstand - og stakkars lille Tass har kommet borti det, var inne hos kaninene i det andre rommet endag og hører HYYYYYL utenfra, løper ut og ser tass i full fart mot trappa. Konstaterte at han var hel og lot han bare være - svigerfar kom og tok han inn. Så her på tirsdag var jeg på vei opp til fjøset og hører HYYYYYYYYYYYYL igjen fra gården - og da jeg kom ned igjen så lå han godt gjemt under trappa. Stakkars :cry: I dag tidlig da vi kom hjem med bil så var tass ute, SÅÅÅ blid - helt til vi gikk mot buret til Marco - vips var tass borte, da lå han under trappa. :lol: Strømtråd er FARLIG for tenk. :aww:

Skrevet

Herlige bilder! :wub:

Kjenner jeg er litt ambivalent til å selge levende unger, det hadde jeg virkelig ikke trodd. Så driver litt propaganda på de som kontakter meg for det, med tanke på kastrering og plass. Nå skal to til en sonis og der kjenner jeg at jeg vet de får det helt supert, så der bekymrer det meg ikke, men fremmede? Stakkars kaninpusene :o:lol: To skal til løten og, nå fikk jeg mail på noen til som eventuelt skal til tynset - men man får ikke kjøpe kaniner fra meg uten heftige formaninger både om plass, kjønn og kastrering. :lol: Litt avhengig av hva de skal brukes til da.

Skrevet

Blåmann er bare snill han. :wub: Sett det siden de småtassene flytta inn til han, han brøyter seg ikke frem til maten, han dytter dem ikke unna, går rundt heller og lar dem søke til seg. Eeeeendelig fikk jeg tatt bilde! Her syns minien at jeg er litt ekkel, så da støtter man seg til Blåmann!

600805_10152878716305171_910600373_n.jpg

  • Like 2
Skrevet

Mine to søte små er fra FOD. Vet ikke helt hvor gamle de er, mellom 2 og 4 år gamle.

Hunnkaninen, Thelma:

post-12227-0-75245100-1369591113_thumb.j

Hannkaninen, Robin Kjærnes:

post-12227-0-69213200-1369591125_thumb.j

Thelma hadde vært hos FOD ganske lenge da jeg hentet henne, og hun elsker kos! Robin hadde derimot ikke vært der så lenge, så han var litt skeptisk i starten. Etter mye jobb, er han blitt mer kosete, kjælen og kontaktsøkende :) De kommer fra samme fosterhjem :)

Skrevet

Så moro med kanintråd! :D

Vi har to innekaniner, Lenin (f. 27.08.2010, kastrert) og Symra (02.03.2011).

Det hele startet med Lenin, men fordi han var noe tilbakeholden og skeptisk valgte vi å finne en partner til han. Da var det viktig å finne en kanin som var rake motsetningen, som kunne luske han ut av sitt lille skall. Og det ble jo selvsagt Symra. Det skal sies at hun har gjort en strålende jobb! Mer utadvendt, sosial og sprudlene kanin enn Symra skal man lete lenge etter. Symra var ikke store nøstet da vi fikk henne. Vi ble fortalt at hun var en hann, noe vi fant fort ut av at ikke stemte. Lenin ble derfor kastrert lenge før bondingen.

Hunden er klart veldig nysgjerrig på kaninene. Han har aldri vist noen tegn til å angripe eller skade de, han vil i grunn bare leke. Tar gjerne imot tips om hvordan jeg kan få roet han ned rundt de. Kaniner er jo innstilt som byttedyr, og til tross for det synes jeg de er overraskende rolige rundt han (nå da, de har hatt noen uker med tilvenning!). :P

427465_10151982978625585_1349029812_n-co
Symra og Lenin i fjor sommer<3

  • Like 3
Skrevet

Tenkte bare jeg skulle vise frem et par av nøstene jeg har hjemme for tiden :wub:

Viltgrå rødforsterket gutt 6 uker:

734338_507188359336319_1897497365_n.jpg

Ute på tur

01_2095286826.jpg

Svart otter gutt, 6 uker:

01_1397350283.jpg

01_2106696016.jpg

Inya synes det er kjempeflott at jeg har gjerdet inn bakhagen. Nå har hun fri tilgang til uteplassen, og at det er to kanininnhegninger der er helt fabelaktig. Underholdning på høyt nivå :lol: Hun er ute hele dagen om hun får lov, og storkoser seg :ahappy:

954885_508785335843288_1416402994_n.jpg

  • Like 2
Skrevet

Tenkte bare jeg skulle vise frem et par av nøstene jeg har hjemme for tiden :wub:

Svart otter gutt, 6 uker:

01_1397350283.jpg

01_2106696016.jpg

Helle dussan for en fin farge :D vil ha vil ha!!! Håper jeg får muligheten til å ha så flotte kaniner en gang :wub:

Skrevet

Helle dussan for en fin farge :D vil ha vil ha!! Håper jeg får muligheten til å ha så flotte kaniner en gang :wub:

Han og en eldre søster er til salgs, så det er bare å komme til Namsos og kjøpe :P

Skrevet

Trooor jeg må ha en sånn etterhvert som kan bidra med litt søte ører og fine farger. :aww::wub:

Du vet i allefall hvor du finner dem :sleep::kiss:

  • Like 1
Skrevet

Han og en eldre søster er til salgs, så det er bare å komme til Namsos og kjøpe :P

Du må ikke si sånt! Jeg som har så lyst på kanin! Men må vente ei stund til. Blæææ, for fornuften ;)

Skrevet

Se på denne da :wub: En venn av meg i Sverige driver oppdrett og har fått denne:

970575_10151476430761547_1418436301_n.jp

Ååååååh!!!! Så spesiell den var og utroooolig søt :-D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...