Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Skulle ikke du ha toller?

-Tja, kanskje en gang i fremtiden, eller dersom det ikke dukker opp noe på denne kombinasjonen. Men etter at jeg falt på valget om toller så snek munsteren seg tilbake, og jeg vet at jeg hadde angret om jeg ikke prøvde ihvertfall

Klem til deg! Kjipt å få slike kontrabeskjeder!'

  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Valpen har nå vært her en snau uke. Morsom sak

Og der var det endelig bestemt Hils på Poecilia Pretty in Pink

Lykke 14,5 uke gml

Posted Images

Skrevet

Spennende SiriE

Mye fine aktiviteter i Rypejentene fremover også. Samt at du alltid er velkommen på tur sammen med meg om du vil :D

Blir valp på oss om 7 uker også, om alt går etter planen

  • Like 2
Skrevet

Kelpieklyngen har blitt 2 1/2 uke!

Tiden så langt har gått ganske fort, heldigvis er oppdretter flink til å legge ut bilder og filmsnutter :D

Bilde tatt av oppdretter Hilde.

2uker_zpsa4d65f46.jpg

Flybilletter er bestilt, det blir valpebesøk onsdag 13. feb og henting tirsdag 26 feb. *glede seeeeg*

  • Like 9
Skrevet
Hehe... ja jeg fikk første hund for snart 4 år siden som er 7 år nå, har ei på to år nå og henter ny valp på lørdag... men det blir nok ikke fler nå, for jeg er veldig fornøyd med å bare ha to også :)

Du slår ikke søstra di uansett :lol:

Nå har jakten på ei ny gråtispe starta :D Vi (eller mest gubben) har noen spennende kombinasjoner i kikkerten, og så får vi se hva vi ender opp med.

Enten må vi finne en nå, eller så venter vi til høst/vinteren igjen. Ønsker å finne ei vi kan bruke den første høsten uten at hun blir for ung, derfor må det skje på denne årstiden.

Dette blir spennende :jump:

  • Like 1
Skrevet

Jeg er ikke så veldig aktiv her inne, men denne tråden er gøy å kunne være med i. Om ca to uker henter jeg en liten schäfertispe :yes: Gleder meg !

Skrevet

Jeg trodde egentlig ikke at det ble firbent familieforøkelse i år, men jeg er kjent for å være litt impulsiv så om litt under to uker flytter det inn en liten schäferjente til! :lol:

Enda en Vargfjeller som flytter inn, denne gangen fra P-kullet. :) Bilder av kullet er å finne på www.vargfjell.net under Valper.

Gleder meg masse!! :D

  • Like 5
Skrevet
Du slår ikke søstra di uansett :lol: Nå har jakten på ei ny gråtispe starta :D Vi (eller mest gubben) har noen spennende kombinasjoner i kikkerten, og så får vi se hva vi ender opp med. Enten må vi finne en nå, eller så venter vi til høst/vinteren igjen. Ønsker å finne ei vi kan bruke den første høsten uten at hun blir for ung, derfor må det skje på denne årstiden. Dette blir spennende :jump:
Å jasså ja... og dette hadde du tenkt til å dele med meg når? ;) Masse lykke til, jeg gleder meg til å møte nurket! :) Fant vil leke! ;)
Skrevet
Jepp :-) Det er kelpie jeg har kjempelyst på nå. Så håper drømmen blir virkelighet slik at det kommer en kelpiegutt hit.

hvilken rase skulle du ha Orca?

Field spaniel :lol:

Skrevet

Skulle hatt valp i mai - tispa gikk tom. Og det er ekstra kjipt da det var siste rest av de edle dråper etter hannhunden, en stjerne fra nitti-tallet :(

Skrevet

Melder meg inn i valpegjengen!

Vi henter en mellompuddeltispe rett før påske. Hun skal først være hjemme med meg en ukes tid, så skal hele famlien ha påskeferie hjemme før hun skal være med på jobben min. Dette er min første hund og jeg gleder meg masse til en vår full av valp :wub:

  • Like 7
Skrevet
Melder meg inn i valpegjengen!

Vi henter en mellompuddeltispe rett før påske. Hun skal først være hjemme med meg en ukes tid, så skal hele famlien ha påskeferie hjemme før hun skal være med på jobben min. Dette er min første hund og jeg gleder meg masse til en vår full av valp :wub:

Jeg henter en mellompuddelgutt om en uke! :) Dette er også min første hund, og gleder meg masse :)

  • Like 2
Skrevet

Bare innom for å få ut litt valpebabbel! :P

Ny uke, og valpene har passert 4 uker. To favoritter pr dags dato, men foreløpig er de så små at mye kan endre seg enda. Blir spennende å se nå som de etterhvert begynner å utvikle litt mer personlighet :ahappy:

Valpebabbel ferdig! :P

  • Like 7
Skrevet

Nå er det litt over to uker til termin, så begynner å bli veldig spent. Sant at to uker går veldig fort?


Kan trygt si jeg er glad jeg er bortreist selve helgen de er ventet, så jeg slipper å sitte over telefonen. Nesten så jeg håper det ikke er dekning der jeg skal :P

Skrevet
Nå er det litt over to uker til termin, så begynner å bli veldig spent. Sant at to uker går veldig fort?

Kan trygt si jeg er glad jeg er bortreist selve helgen de er ventet, så jeg slipper å sitte over telefonen. Nesten så jeg håper det ikke er dekning der jeg skal :P

To uker går kjempefort! :D

Tispe el hannhund?

Skrevet

Vi planlegger å kjøpe oss valp til våren! :)
Er fortsatt ikke 100% sikre på om det skal bli enda en BC eller om vi skal ha schæfer, eller noe helt annet, men begynner å bli litt sikrer på BC, vet alt om noen som skal muligens ha kull til våren, men er ikke påsatt enda så fortsatt usikkert.
Og hvis det blir Schæfer så får det vente til vi finner rett oppretter, ingen hast :)
Jeg ønsker også egentlig en omplasserings hund, en utfordring, men må godsnakke med samboer litt til...:P:)

Skrevet
Går for tispe denne gangen :) Så da må man bare håpe på at det kommer minst to stk, en til oppdretter og en til meg :)

Tvi tvi! :D

Stine; den der så ikke helt tam ut! :lol:

  • Like 2
Skrevet

Endelig kan jeg også være med i denne tråden :D

Hils på North Sheltie's Cognac N Cream, etter Rannerdale Oliver Twist og North Sheltie's Born To Shine.

19209_598398670186763_1838094415_n.jpg
Lille prinsessa skal hete Inya til daglig, og om en uke setter jeg meg på flyet for å hente henne :wub:

Ganzie er lykkelig uvitende om at om veldig kort tid kommer livet hennes til å forandre seg dramatisk :lol:

  • Like 14
Skrevet

Fikk melding fra oppdretter i kveld om at tispa jeg ønsker valp etter er konstantert drektig på ul! Forventet fødsel 8. mars!

Åååh! Så spennende :) håper virkelig det kommer en fin tispe til deg der!

  • Like 1
Skrevet

Er bare 5-6uker til vi skal hente hjem Lio. Vi har første valget og det er fem hannhunder. Vi har en favoritt, men det er litt tidlig enda. Så blir spennende å se hvem det blir.

Blir veldig uvant med valp igjen, 11,5 år siden sist.

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...