Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3


Recommended Posts

  • Svar 9.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Gratulerer masse til Marie og Øyvind med lille Johanne :D :banana: Hun kom 17:42 og alle 3 har det bra!!! *være flink og oppdatere sonen*

Verdens fineste lille jente kom til verden 00.04 i natt etter en stri tørn på fødestua. Hadde verdens beste jordmor siste økt og ung assistentlege som var fabelaktig, begge to bidro til at opplevelse

Posted Images

Skrevet
Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Gratulerer så mye!! :heart::D

Skrevet

Helt sprøtt å tenke på... du var jo akkurat i tråden og ventet - og nå er hun her! :wub:

Skrevet
Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Ååååh, så trivelig! Gratulerer så mye!

Skrevet
dilemma: pappaen til A vil kutte ut smokken. A bruker bare smokk når han sover. Han spør aldri etter den på dagtid. Han har et svært godt språk med god uttale for alderen og jeg har ikke tenkt på at smokken er et problem. A har det veldig travelt med å bli stor på mange måter og jeg har tenkt at det er fint han har smokk når han må reise i mellom 2 hjem og ikke har klart å knytte seg til noen bamse. Det med smokk tar vi også i hans tempo har jeg tenkt. Pappaen er ikke enig og dette er noe vi må samarbeide om. Han er redd for språk (??) og tannstilling , jeg tror at det at gutten skjærer tenner når han mister smokken er verre. Er jeg på bærtur? Er kampen om smokken verdt krangling tror dere? Jeg prøver alltid å ikke krangle om småting, men det føles så innmari feil for meg at han skal slutte med smokk nå som vi begge flytter/ har flyttet også . Det er så mye omveltninger i livet hans nå at jeg mener vi må vente til sommeren i det minste. . Blæh!! Vanskelig! Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Jeg hadde ikke gitt meg på den. Her brukte de smokk til 4,5 år, 3 år og 3,5 år. Den ene brukte ikke smokk, men han måtte også ha tannregulering.

Det var nok eldstemann som slet mest med å slutte, han var jo ganske stor også, da. Men fikk en belønning og da var det ok. Så sluttet andremann frivillig like etter, for han ville ha samme belønning (og fikk det jo også, selvfølgelig).

De brukte egentlig smokken altfor mye, på dagtid også. Men de har ikke hatt noen problem med språk eller uttale, begynte faktisk ekstremt tidlig med ord. (Hehe, selv om minstas første ord var bæææ). To av dem snakket hele setninger 15 mnd. gamle. Og de tre snakker rent før toårsalder. Den som var senest med språk var han som ikke brukte smokk.

Tannstillingen retter seg etterhvert hvis de ikke bruker smokken utover 3-årsalder sies det.

Jeg synes du har et fornuftig ressonement i forhold til smokkebruk, og siden han bruker den så minimalt hadde jeg kjempet for den.

Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Åååh, gratulerer!

Jeg har kost med "barnebarna" mine i dag.

Skrevet
Derfor er det litt ekstra morsomt å tulle med det. Vi er på den fødenes og etterhvert nybakte mors parti alle sammen. Dere skjønner det?

Akkurat da ble hun født :wub:

  • Like 3
Skrevet
Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Gratulerer!!! :heart::wub:

Skrevet

Gratulerer så mye, Soelvd :D

---

Datterbarnet brukte smokk frem til hun var 3-4 år gammel, og hun har fine tenner. Just saying. Hun gikk med smokk hele tiden, så vi kuttet ned gradvis over lang tid, først at hun bare fikk ha smokken i senga (og ungen har aldri lagt seg frivillig så mange ganger i løpet av en dag som i den perioden der :P ), så bare om kvelden når hun skulle sove, og til slutt ble vi enige om at Kaptein Sabeltann skulle få smokkene hennes når vi var i Kristiansand på ferie. Syns 3-4 år var akkurat passe alder, da kan man snakke med de om det og bli enig. Det hadde vært verdt en fight for mitt vedkommende ihvertfall (eksen og jeg var enige om smokkavvenning når vi smokkavvente, altså).

Skrevet

Gratulerer så mye med Tuva Marie, solevd :D Det har vært gøy å følge deg underveis, så fortsettelsen kan bare bli bedre. Kos dere masse nå!

Heia til alle dere andre. Denne sonen-tråden her er så rørende søt <3

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette er jo en superaktiv rase, men har dere prøvd mindre aktivitet? Starter adferden med én gang dere kommer hjem, eller etter den lengste turen? Er han lik med alle i familien? Har dere jobbet noe spesifikt med ro, og lære å slappe av? Søk skal i teorien både slite ut hunden mentalt og roe, men min hund ble bare mer stresset av det. Jeg ville prøvd å endre litt på aktivitetene. Prøv å kutte kraftig ned på søk en stund, bruk heller maten til shaping og trikseøvelser.  Jobb bevisst og aktivt med ro-øvelser. Hvordan er han i aktivitet og lek med andre hunder? Får han noen lengre turer innimellom? 
    • Skriver litt i frustrasjon og oppgitthet. Vi har verdens fineste valp og morsom å trene, men… han er en liten nøtt. Dette er en jakt cocker og bare for å informere så får vi veiledning fra oppdretter og atferdsspesialist. Men vi føler vi stanger hode i veggen. Valpen vår finner ikke roen når vi andre er hjemme, står kun å bjeffer og blir til slutt desperat og løper i ring mens han bjeffer. Han har ikke seperasjonsangst da han fint klarer å være alene hjemme 4-5 timer på dagtid og ligger da stille i buret sitt som han kan gå fritt inn og ut av(vi følger med på kamera). I tillegg så kan han angripe oss med biting når han kjeder seg eller blir frustrert på tur. Sitter da fast i armer og ben og det er ikke napping, men biting på høyt nivå og kraft. i samråd med veterinær og adferdsspesialist har han fått sitt eget rom slik at han kan være i fred fra ro og mas og slippe å mase på oss om at det skal skje noe hele tiden. Dette er prøvd i 2 uker uten hell. Vi har også prøvd både mer og mindre hjernetrim, uten at det gir effekt.   hverdagen hans ser ellers slik ut: på morgen får han en tissetur før han få leke og tygge litt. Så får han en lengre tur 20-35min hvor han får halve frokosten sin i søk og trening. Så når vi kommer inn går han resten av frokosten sin før han er alenehjemme fra ca 07:45- 12/12:30. han får da en snusetur på 15-20min og en kong fylt med mat før han er alene hjemme igjen til 15/15:30. og det er nå problemene starter. Når vi kommer hjem får han den lengste turen 40min ca. Den består i lek, søk og trening, før han får litt middag. Og etter dette er det bjeffing og biting både inne, i bilen og på kurs(går nosework og unghundkurs) han blir frustrert hvis han ikke får oppgaver og lar det da gå utover oss med å angripe. Han er høyt i stress og klarer ikke å roe ned, selv om dette er trent mye på. Han blir svart i øynene og umulig å avlede med godbiter, leke eller kommandoer.    etter at han får kveldsmaten sin ca kl 20, så slokner han og er da veldig medgjørlig på alt. Men da kommer problemet om natten, han sover kun til kl 04-05 og så er dagen igang igjen med bjeffing som varer i evigheter til vi står opp.    Noen som har noen tips? Vi holder på å bli gale og har prøvd mye hittil, men er åpne for forslag og er villig til å prøve det meste!
    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...