Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Om alle dyreslag var lov, og du hadde hatt mulighet til å gi det ALT det trenger... Og dyret hadde vært litt sånn som dyrene i The Golden Compass (du kunne prate med det og det hørte etter deg osv) Hva slags kjæledyr ville du hatt?

Legg ut bilde av det med det samme!

Jeg ville hatt:

Ulv!

white_wolf_walking_on_water_photography.jpg

Marmosettape!

Pygmy_Marmoset.jpg

Ravn!

big%20raven.jpg

Og det var det jeg kom på nå... :P

Skrevet

En tiger! Og en isbjørn :w00t:

Og en haug med delfiner + en hvalhai :jump:

Og en ørn (eller 2).

Ravn og kråke hadde jeg faktisk når jeg var liten. Det ble funnet av og til noen fugleunger hos bestemor og bestefar, og de ble så klart stelt og passet på. De (det var jo bare en om gangen da) ble plassert i en kurv i et av epletrærne, og så matet jevnlig. Kråka Kra kom jevnlig på besøk etter at han var blitt voksen, og jeg husker at jeg kunne gå ut i skogen ved siden av huset til mine besteforeldre og rope på Kra og han kom, satte seg på en grein, og så pratet vi sammen lenge :heart: Ville gjerne hatt en Kra igjen jeg :D

Småfuglene rundt bestemor er forresten også veldig tamme, og kommer inn i gangen hvis døra står opp og det ikke er mat ute :lol:

Får dessverre ikke henta opp bilder herifra.

Skrevet

Ravn og kråke hadde jeg faktisk når jeg var liten. Det ble funnet av og til noen fugleunger hos bestemor og bestefar, og de ble så klart stelt og passet på. De (det var jo bare en om gangen da) ble plassert i en kurv i et av epletrærne, og så matet jevnlig. Kråka Kra kom jevnlig på besøk etter at han var blitt voksen, og jeg husker at jeg kunne gå ut i skogen ved siden av huset til mine besteforeldre og rope på Kra og han kom, satte seg på en grein, og så pratet vi sammen lenge :heart: Ville gjerne hatt en Kra igjen jeg :D

Næh, så koselig da! :wub:

Skrevet

Jeg vil ha et pinnsvin og en sort panter! Og etter å ha sett litt på Game of Thrones så tror jeg også at en ulv er på ønskelisten!

Får heller ikke opp bilder fordi jeg er på jobb-pc'en :P

Guest Yellow
Skrevet

Mest spesielle kjæledyrene jeg har hatt er kråke (samt flere andre ville fuglearter, ble sluppet fri som friske), jordekorn/chipmunk (utrolig morsomme dyr), samt salamandere og pinnedyr. Sistnevnte var jeg redd, så ga de etterhvert bort.

Men et dyr jeg har drømt om i maange år er elefant! Hadde konkrete planer når jeg var mindre om å flytte til Afrika eller India for å oppfylle drømmen min. :aww:

Drømmer om at dette er meg:

Woman-riding-elephant-in--008.jpg

Skrevet

En panda :wub: og kenguru...

Så ønsker jeg meg veldig en dverggeit, ei ku og noen sauer... :wub:

så har jeg verdens beste kjæledyr i Ivo :D

Skrevet

a-s-woden-sit-trans.gif

2 ravner som Hugin og Munin hadde ikke vært dumt.

av Odins ulver: Gere og Freke så har jeg jo allerede "min" Freke ;)

ellers skulle jeg gjerne hatt en Gepard

gepard1.jpg

Men ville dyr ellers kunne jeg ikke tenkt meg å ha privat. Selv om jeg hadde hatt mulighet til å gi de alt de trengte. Men jeg kunne gjerne eid/drevet en flott naturreservat el.l. :D

  • Like 1
Guest Yellow
Skrevet

En snakkende hest hadde vært flott! (eller aller helst en enhjøring! ) Ja og hvis hunden kunne snakke, hadde det også vært kjekt :)

Tror ikke vi hadde likt hundene noe bedre enn venner f.eks om de faktisk kunne snakke, men. :P

Skrevet

Starter med disse hvertfall. Googlebilder seff.

Disse + en hvit

tumblr_m20zn59eE01rqt8s8o1_500.jpg

ht_jlm9838_snow_leopard_081231_main.jpg

Siberian-Tiger-Running-on-Ice-iPhone-Wallpaper-Download.jpg

4424881965_1cc591b5da_z.jpg

Haldir__the_white_lion_by_woxys.jpg

To sånne:

great-white-shark.jpg

Leopard_seal.jpg

images.jpg

images-1.jpg

images-2.jpg

images-3.jpg

RedMaskDwarfParrot-TR-Peach-faced_Lovebird-by_Trudie_Waltman.jpg

images-5.jpgimages-4.jpg

et helt fotballlag med disse:

belgisk-vallhund-tervueren.jpgovejero-belga-tervueren-12.jpg13_3.jpg

og en aldri så liten:

5080-saphira-movie-wallpaper.jpg

Skrevet

En hest!

Arabian-horses-pictures-and-information.jpg

En ugle, siden Grim sin var så pen, så stjeler jeg den!

images-4.jpg

Firfisle

img_46776e39a11dc.jpg

Kanskje en ulv jeg også

3_wolf.jpg

Og en drage

Dany-with-one-of-her-dragons-game-of-thrones-dragons-30552071-1082-768.jpg

Jeg har hatt en skjære til kjæledyr en liten periode, da jeg lå skadet på terrassen vår en dag og vi prøvde å få den frisk igjen. Den ble aldri tam eller glad for å se meg akkurat :lol: Den døde desverre :(

Skrevet

"Liten" nok til å få plass i en stor bil, men stor nok til å beskytte meg fra alskens trusler i hverdagen.

Kan sikkert også ri på den!

Copyrighted_Image_Reuse_Prohibited_19161.jpg

  • Like 3
Skrevet

Haha, denne tråden får meg til å huske alle hang-upsene jeg har med dyr! Jeg liker ikke fugler, fisker eller aper av noe slag. Og er livredd for bjørner. Sukk.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...