Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva er kallenavnene til hunden din?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg glemte to litt vesentlige kallenavn på jentene:

Aiko blir ofte kalt Sleiko. Hun er veldig opptatt av å holde både hunder og mennesker reine, og holder myndig og kjærlig fast den som er så heldig å motta all denne kjærligheten. :P

Imouto kalles og Imouto-loco, av åpenbare årsaker. :lol: Og Moto når jeg er lat.

  • Svar 128
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lyra-Lyr-Lyrmyr Ivy- I- Ivypivy Oliver-Ollie-gulleduttebassentilmammensin Simi-Sim Og alle går også under drittbikkjer til tider

åh hjelpes. Kahlo: Snusern Panserbærta Kahlobalo Snuppa Tøla Fjolleguri Fjasa Galskapen Monsteret Bartedamen Sortedame Kasko: Kassebass Kas! Kiss kissemann Sinnavepsen Grumpen

Turbo : Turbolurbo, knurrbo ,søtnos Bella : snuppeliten, skyggen, prinsessa Chingu : pingu, masa, kleggen, kosegull Oscar : Oskiposki , oski, gullgutten,kosebamsen Har sikkert en haug til,

Skrevet

Nico:

Nicoline( ikke spørr..)

Ola Fiskemann

Litjgoillje

Prompen

Kattepuseeeeen

Puseeen

Dyret..

Pluto

Litjin ( uttales lissjin )

Kua

maaaaaaaange flere..

Edit: toillbaill og hr.Toller Toilling

Skrevet

Nyeste navnet tatt i bruk på begge to, men spesielt på Leja er "dumme hund" med babystemme :P. "jaaaa.. Er du min lille dumme hund?? Åååh så dum hund". Haha. Ja, de er litt dumsøte innimellom.

Skrevet

Diablo:

Balla

Baja

Ballabaloo

Malleballa

Diabo

Dabo

Dabolabo

Diabolo

Pablo

F@ens drittbikkje

Snuskebasken

Taifa:

Taifalaifa

Saifa

Taffa

Tufsa

Tufselufsa

Snuskelusken

Skrevet

Amy:

Lurva/lurve

Tjukka

Mus

Gamla

Pelsball

Amylamy

Gamlemor

Koseball

Malle:

Mallemus

Valpen

Flekkedyret

Stabytingen

Mongo

Mallemus

Nuskedyret

Kosemus

Vimsedyr

Skrevet

Chero:

Cherie (etter at han ble kastrert)

vesleboff

raringen

yoda

cheeeero (med haka ut, han er underbitt)

raringen

matvraket

Begge to:

boffeloffene

småertene

knertene

Lukas:

englebæsjen( fordi en annen hundeeier påsto at han var like stor som bæsjen til hunden hennes, en flat)

pølsa

tullingen

sleipen

storeboff

Lucy (etter at han ble kastrert)

babyen

Farty og Gassmannen (fisene hans lukter død og fordervelse. hvordan kan noe så lite og søtt være så tvers gjennom råtten på innsida? )

Aner ikke hva slags kallenavn jeg vil gi leketerrieren når han kommer inn i hus.

Skrevet

Kaller Cleo nokså mye rart:

Cleopathra, Klomen, Klompi, vennen, pus (ja pus faktisk), udyret, pelsklomp. mange ord med klomp i vertfall. Hun er jo som mitt eget barn av og til. Tar henne nesten mer som en venn, og ett menneske, enn hund. Kan bli feil til tider det også :P

Skrevet

Spanielen: Tjukkebolla ( hun var litt rund når jeg overtok henne, så det passet fint), og av og til Sinnabolla. Tjukkebolla har jeg belønnet mye for, så hun kommer på innkalling når jeg roper det :)

Bretonen: Eivind, det bor nemlig en gutt inne i ham som heter Eivind og som bare synes noen ganger, feks når han sitter alene ute og lukter på vinden.

Skrevet

Kaller Zera for:

Gofle

Søta

Zerasningen

Bebe (som i baby, men med rar uttale)

Loffen

Goffeloffen

...sikkert flere ting og, men det var det jeg kom på nå :)

Skrevet

Stilig :)

Banty går for...

* Ban

* Banban

* Tjukken

* Bolla

* Klumpen

sikkert fler og,men :P

Shanty har jeg ingen "faste" kallenavn på.. Men går avogtil i..

* Teita

* Bolla

* Vesla

:P

Skrevet

Vi kallar stort sett Laffen for Laffen vi. Av og til Laff eller Laffelaff, og i gjevne situasjonar, Rapelaff :teehe: .

Tanta mi fekk ei bernertispe for ei stund sidan, som heiter Idena. Ho blir gjerne kalla Laffa her i familien :ahappy: .

Skrevet

Brutus har allerede fått masse kallenavn etter å ha vært her bare en uke:

-Brutus Von Raptus

-Raptus

-Glefs

-Kjekken

-Tøffen

-Nurk

-Koseposemose

-Pølsa

Og min favoritt: Brufus :wub:

Og en hel haug andre, spørs bare på humøret hans. Stakkars, kommer nok aldri til å forstå at han egentlig heter Brutus :lol:

Skrevet

Boxeren Lykkes ekstranavn: Lukk, Lukkelukk, Mukken, Lukken, Mukklukk osv. Det er utrolig så mange variasjoner av dette vi bruker, og de fungerer som fy ;). Ongen,

Salukien Ladys ekstranavn: Ladyen, Leili, Molasine, Datt (babyspråk av Skatt...), Lilleongen.

Hjelpes meg, har sikkert tyve til.

Guest Dratini
Skrevet

Fenris- Risken, Fenrisken, Tjukken

Fenris er like mye Tjukken som Odin er :P

Odin: Tjukken, Grauthau, BlÅndi, Cutie (quti), beautiboy, MaskaraBoy, Stuten(!), Stuttjukken

Amy: Miza, Mize-Piza, Godzilla, Tjukka, Gamla, Snorkfrøken, Miiii ("ti still!!"), Imi...

Zuma: Zum-Zum, Zum, VonTurbo, RallyGuri, Racer'n...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...