Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 224
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Si hei til Marvel! Nå skal han bo hjemme hos oppdretter sammen med en kullbror, ei voksen tispe (ikke moren) og ei tispe på 17 mnd frem til vi henter han 5. juli Aner meg at de labbene der kommer t

Jeg fikk visst et slags stressanfall jeg, et par uker før jeg skulle hente min 5. briard, liksom *ler*. Jeg var rett og slett fysisk dårlig, var til lege og tok blodprøver og EKG, jeg var kvalm og uve

Da har vi fått tak i litt grunnleggende utstyr! Kjøpte to forskjellige justerbare halsbånd, han vokser vel ut av det første ganske raskt vil jeg tro. Så kan han heller få litt fine når nakken er mer

Skrevet

Vi kommer tilbake fra ferie onsdag 4. juli, så enten dagen etterpå eller på fredagen tenker jeg :) Må nesten høre med oppdretter hvilken dag som passer best for dem når det nærmer seg.

De som har førstevalget skal plukke sin valp da de er 7 uker, og så skal de si ifra til oss så fort de vet hvilke vi kan velge mellom, og lage en egen video med kun hannene i sånn at vi kan se på det fra Thailand og bestemme oss for en. Vanskelig! Det er jo Phil og den mørke som skiller seg ut, men de fire andre hannhundene er veldig jevne i utseende og farge.

  • Like 1
Skrevet

Drømte i natt at det hadde skjedd noe feil under fødselen og alt som hadde blitt født var en svar flat, en gul labrador og noe annet jeg ikke husker! :blink:

Dessuten skulle Raksha røntge tennene til sin 17 mnd gamle doberman! Haha!

  • Like 3
Skrevet

Vi kommer tilbake fra ferie onsdag 4. juli, så enten dagen etterpå eller på fredagen tenker jeg :) Må nesten høre med oppdretter hvilken dag som passer best for dem når det nærmer seg.

Det er jo kjempelenge til. Forventer du at vi skal vente så lenge før vi får første dag hjemme-bilder? :blink: Herlighet!

Skrevet

Tenkte bare å oppdatere her, får kanskje ny video idag eller i morgen :) jeg er jo i Thailand så er litt sånn rotete med tidsforskjell.

Har blitt enig med oppdrettere at vi velger del store rolige og lyse valpen om han ikke blir valgt av førstevalget. De velger idag (torsdag) tror jeg, eller før søndag hvertfall. Hvis de tar den vi vil ha så skulle de sende egen video med de andre og hjelpe oss å velge. Spennende dager å :) innen tirsdag vet vi hvilken som blir vår.

Skrevet

Tror Frenchie begynner å ha fått nok av å være melkemaskin nå :lol: .

Har ikke fått noen epost enda, men de publiserte jo denne videoen for mindre enn en halvtime siden, så vi får se!

Skrevet

Etter to dagers konspirering på overtid valgte paret som hadde førstevalg selvfølgelig Phil! Det er jo typisk :) Men, jeg hadde klart å ikke begynne å tenke at det var min valp, så det føles helt greit. Oppdretter har sagt de vil anbefale oss en av de honning/rødfargede som heter Kieron og Chucky, så jeg spurte om de kan sende oss en video og noen nye bilder, men jeg vil tro at de nok bestemmer mer enn oss hvilken av de to det blir, og det er helt greit. Jeg husker fra da jeg så de fire honningfargede at de er så utrolig like, en liten video blir nok ikke nok til å vite noe særlig om dem. Så lenge vi ikke får den helt røde er det greit ;) Hehe.

Skrevet

Si hei til Marvel!

Nå skal han bo hjemme hos oppdretter sammen med en kullbror, ei voksen tispe (ikke moren) og ei tispe på 17 mnd frem til vi henter han 5. juli :)

Aner meg at de labbene der kommer til å bare eksplodere og han kommer til å se fantastisk morsom ut om noen måneder!

marvel.jpg

  • Like 17
Skrevet

:o Holy cuteness overload! (Eller Overlord? :D )

Hei Marvel! Du har det samme navnet som farmoren min, bare med en litt annen skrivemåte. Du er betraktelig søtere og ikke minst sprell i live! Nice to meet you! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...