Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Langhårsbelger (sukk sukk)

Border collie, morsomme hunder :) Får jeg meg egne sauer engang skal jeg ha en liten flokk bc :innocent:

Sloughi, fordi de er så vakre. En gang skal jeg ha mynde!

Papillon :heart:

AH/greyster, som kan trekke meg på lange skiturer :innocent:

Jaktgolden, fordi de er så kronisk lykkelige virker det som :)

Jo, også glemte jeg pyreneisk gjeterhund! De hundene har jeg vært fasinert av siden før jeg fikk min egen hund.

Også en pyreneerhund da, som kan rusle rundt på den fremtidige gården min, med alle sauene, border colliene og pyrrene :w00t:

  • Svar 161
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Du har god smak

Har drømmerasene mine jeg. Riesenschnauzer. Regner med min neste hund blir det. Basenji Saluki Har jeg de tre så mangler jeg virkelig ikkeno.

Jeg har det veldig enkelt, det blir en ny greyhound, enkelt og greit. Kunne ikke tenke meg en annen rase.

Skrevet

Hadde det vært akkurat nå i dette minuttet så hadde jeg hentet en liten Am Akita fra Sverige som heter "Superman", men jeg er fornuftig og skal ikke ha en hund til.

Jeg har en skikkelig greie for Cattledog, elsker alt med den, unntatt HD'en på rasen...har skikkelig lyst på den rasen en gang.

Ellers så har jeg veldig lyst på:

*Jakt Cocker

*AH med blå øyne som kan gå løs :D

*Jakt Labbe

Ellers så er jeg sååå fornøyd med min Norske Tyttebærhund at jeg skulle ønske hun var egen rase, kunne egentlig tenkt meg en blanding til med samme blanding og samme utseende (selvom jeg vet at det ikke blir det samme), så det kanskje neeeesten ble det samme igjen ;)

486305_10150737985750199_743665198_11810155_944626099_n.jpg

:thumbs::P

560293_10150742145955199_743665198_11821540_1575026395_n.jpg

1613.JPG

Skrevet

Grande. Det blir en grande til, enten hjemmelaga eller innkjøpt. En gang i framtia blir det kanskje en boston som selskap til katta :P

Skrevet (endret)

Australsk kelpie ja, jeg er solgt! :P

Labrador, savner fortsatt M hver dag :heart:

Whippet skal ha, en gang, bare fordi de er vakker! :wub:

Sheltie, kanskje!

Pyreneisk gjeterhund poil long, stiller og i kanskje-klassen ettersom det finnes endel individer jeg ikke synes noe om.Men en god pyrre er en super hund! :)

Bearded collie, herlige hunder, men litt mye pelsstell for meg dessverre.

Boston terrier, veldig morsomme, mulig mascotemne en gang :D

Edit; glemte en rase!

Endret av *mokken*
Skrevet

Drømmeraser som er aktuelle en vakker dag, hvis og dersom:

Dobermann!

Rottweiler

Andre raser jeg liker veldig godt, men er usikker på:

Australsk Kelpie

Riesenschnauzer

Potensielle selskapshunder/maskot:

Spansk Galgo

Lancashire Heeler

Og når jeg er gammel og pensjonert:

Italiensk Mynde

Fint hundeliv, det!

Skrevet

Welsh Corgi Cardigan blir det ALLTID i hus her :D

ReillyFREDDIE0411PS%20(54)_RTrlse.jpg

De to andre rasene jeg ønsker å ha er Australsk Kelpie og Border collie. Har vært innom Hoffe men holder meg nok til corgi,AK,BC :) mine drømmehunder :)

Skrevet

Bedlington terrier

Mellompuddel

Lagotto Romagnolo

Spansk vannhund

og Norsk lundehund, bare for å bryte mønsteret litt...

og så whippet, da. Og border terrier! Og kanskje en irsk terrier...

Når jeg skaffer hund kommer det etter all sannsynlighet til å bli en av de på den øverste lista, siden jeg har allergiske familiemedlemmer som tåler krøllepels. Lundehunden har bestandig vært en yndlingsrase, men er av samme grunn ikke like aktuelt.

Heldigvis for meg har bedlis, puddel og lagotto tatt litt over som yndlingsraser de siste årene, og den spanske kom inn på lista pga av samboeren min. Moren hans har spansk vannhund, og han er fast bestemt på at om han skal ha krøllehund, så skal det være en sånn som Milo! Så får vi se, da... :P

De andre er vel mer på drømmestadiet foreløpig, de har dessverre feil type pels til at jeg kan vurdere dem akkurat nå.

Skrevet

Flere Siberian Huskies, i alle fall én til (i tillegg til den jeg beholder fra kullet). Og jeg håper den blir født i midten av april.

Ellers har jeg en hemmelig drøm om en sobel farget Siberian med eksteriør som gjør at den også kan stilles ut og oppnå mer enn 0 pga høyden eller VG av alt annet enn noen ytterst få dommere. Men siden "utstillingslinjer" ikke kommer i denne fargen, så og si i alle fall, så blir nok ikke det noe av. Uansett kommer jeg aldri til å kjøpe hund etter fargen!

Kunne vurdert en maskotthund en gang i fremtiden og da er det Norsk Buhund eller Norsk Lundehund som er mest nærliggende valg. Selv om jeg liker mange andre raser også.

Guest janson
Skrevet

Jeg er også helt solgt når det kommer til kelpien. Her kommer det garantert en til etter hvert. En vakker dag vil jeg også ha labrador igjen.

Skrevet

Jeg er totalt myndefrelst og liker nesten alle mynderasene. I ordnet rekkefølge tror jeg det blir sånn ca slik:

Whippet

Saluki

Italiener

Asawakh

Afganer

Ulvehund

Borzoi

I det siste har jeg også fått øynene opp for portugisisk podengo, -de minste er så tøffe!

Av andre raser så liker jeg

Boston terrier

Fransk bulldog

....-og mange, mange andre!

Skrevet

Amstaff er min drømmerase :) Hadde den ikke vært ulovlig så hadde jeg hatt en i hus.

Dalmatiner er en av mine yndlinger, derfor har jeg en selv.

Rottweiler :) har jo en selv der også.

Siberian husky er min drøm utseendemessig. Men de passer ikke mine behov.

Australsk kelpie :) Er den rasen jeg har planer om å skaffe meg om ca ett år.

Guest Michellus
Skrevet

Langhårsbelger of course :D

Men som en annen drøm ved siden av langhårsbelger, er den store drømmen å eie en brindle akita :wub:

Akita-BRINDLE.jpg

Bildet er fra Inu sitt oppdrett.

Skrevet

skal jeg ha jaktlab, må det bli en Eine kopi :wub:

Aaaw, så koselig :ahappy::heart:

Akkurat nå vil jeg bare ha Eine og ingen andre hunder de nærmeste 20 årene -minst :P

  • Like 1
Skrevet

Tja, elsker storpuddel, men trooor kanskje ikke jeg skal ha det igjen. Får se om jeg forandrer mening den dagen jeg plutselig ikke har puddel i hus lenger :P

Men andre raser som jeg vil ha en gang i livet er:

Hovawart - Selvfølgelig, Günther blir ikke den siste hoffen her i hus.

Border collie

Papillon

Saluki

Grand danois

Mulig lista mi forandrer seg etterhvert, men akkurat nå er dette hunder jeg virkelig kunne tenkt meg! De 3 øverste er de jeg garantert kommer til å ha i hus etterhvert :)

Skrevet

Har to drømmeraser i huset allerede,skulle det blitt en til så står Irsk Ulvehund :heart: øverst.Da har jeg sett bort fra plassmangel i bilen og sånne bagateller :rofl: .

Guest Yellow
Skrevet

Liker så mange raser, men noen jeg virkelig har sansen for (og som det ikke er usannsynlig at kan dukke opp i hus her en gang), er:

Etnahund.

Whippet.

Xoloitxcuintle (Liten/Mellom).

Italiensk Mynde.

Schipperke.

Borzoi.

Samboer er så opphengt i Miniatyr Bull Terrier, så får se, KANSKJE han/vi får en slik også en dag.

Ellers er jeg veldig glad i Gordon Setter, aner ikke helt hvorfor (har vel bare noe med positive erfaringer med slike hunder), og kunne godt tenkt meg en slik omplasseringshund, men hadde ikke valgt en valp av rasen da jeg ikke har planer om å jakte. Eneste store rasen jeg faktisk kunne tenkt meg å hatt innen de nærmeste årene (om den "perfekte" omplasseringshunden skulle dukke opp), tiden får vise.

Skrevet

Av de jeg ikke har nå (labrador, basenji, aussie og kelpie) så liker jeg også veldig godt siberian husky, korthåret vorstehhund, newfoundlandshund, border collie og jaktgolden.

Skrevet

Tror jeg har funnet drømmerasen jeg - en mentalt godt sammenskrudd Toller med stor motor og gode bruksegenskaper. :) Tror ikke det blir noe annet enn Toller på meg på en stund.

Skrevet

Aaaw, så koselig :ahappy::heart:

Akkurat nå vil jeg bare ha Eine og ingen andre hunder de nærmeste 20 årene -minst :P

hihi, jeg ER jo Eines aller største fan! :heart:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...