Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 973
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg håper Triana tar tak i den spyttinga. Det der går jo ikke ann! For noen drittfolk. Håper Dennis ryker denne uka.

Du veit det er ille når tv3-dama sier " Og sånn at dere vet det, Dennis lever i beste velgående!"

Morsomt at Christina klaget på at alle tørrhumpet hverandre, og så når hun skal bestemme "kongen befaler" så gjør hun akkurat det samme. Ahh jeg har sjelden sett mer dobbeltmoral enn det som kommer ut

Skrevet
Når det gikk på tv3 hadde de tekst. Hadde de ikke hatt det, kunne jeg ikke fulgt med. Husker denne godt!

åååh, det hadde jeg glemt. Haha, i den perioden var faktisk den sangen en slager på vors!

Skrevet

Tror Dennis spiller hardt, men det er jo vanskelig å vite helt sikkert før de evt. viser noe av det :)

Skjønte ikke helt det han sa til Iselin med at han har blitt kåret til "årets spiller" fire ganger?

Ifølge noen venninner så har han blitt kåret til "Årets Player" fire ganger i fotballklubben (tror jeg det var) :lol: Det er virkelig noe å skryte av altså.

Skrevet

Altså jeg liker ikke Alina, men å rotte seg sammen mot èn person på den måten der er bare forkastelig.

Enig...

Ellers elsket jeg denne episoden! Liker bare Are og Tommy mer og mer. Stian og Dennis er bare herlige! Også liker jeg Kristin bedre og bedre, og Iselin er jo bare herlig :lol:

Skrevet

Jeg likte overhode ikke Are i starten, men nå digger jeg ham. Skikkelig humor, jo. Man kan bli litt lurt av talefeilen hans og det førsteinntrykket han gav, men han vokser på meg altså.

Ellers synes jeg Dennis styrer for mye. Litt høy på pæra nå. Kristin liker jeg :) Og Nina, Stian og Tommy :) og Andreas... Litt baby til tider.

Skrevet

Jeg digger også Are nå, men det har jeg gjort ganske lenge, fra uke 2 eller noe. Han er skikkelig morsom! Haha! Og han har altså et ubetalelig uttrykk når han tror han er sexy :lol:

Skrevet

Altså jeg liker ikke Alina, men å rotte seg sammen mot èn person på den måten der er bare forkastelig.

Nå fikk ikke jeg sett i går, men det er noe av det jeg liker dårligst med den norske ph hvert år. Jeg synes de er så slemme med hverandre.

Skrevet

Jeg er så lei dumheten til Iselin at jeg kunne spydd.

Håper hun ryker snart! Er ikke noe morsomt lenger, blir bare flau og irritert! :P

Skrevet

Jeg er så lei dumheten til Iselin at jeg kunne spydd.

Håper hun ryker snart! Er ikke noe morsomt lenger, blir bare flau og irritert! :P

Jammen! Hun ER jo smart! Hun skjønte jo drikkeleken i går jooooo!

*doh* X-)

  • Like 1
Skrevet

Jammen! Hun ER jo smart! Hun skjønte jo drikkeleken i går jooooo!

*doh* X-)

Ja, sant det.

Noen får melde henne inn i MENSA :D :D

Skrevet

Hun er ikke så smart, men jeg syns litt synd på henne nå. Hun står jo også litt i veien for seg selv i og med at hun ikke klarer å ta noen hint eller tilsnakk fra Are om å være stille i fem minutter. Ikke engang når han prøver å komme gjennom den endeløse ordstrømmen.

Tommy får flere plusspoeng etter dagens episode! Han har enda ikke gjort noe jeg syns er dårlig, annet enn å velge Alina tilbake, da.

  • Like 2
Skrevet

Hehe.. Måtte le av de andre da de skulle drite ut Iselin. Det var ikke akkurat noen genier som skulle lære hun om geografi heller. :P

Jeg synes så synd på Iselin. Håper hun drar hjem. Hun har virkelig ingenting der å gjøre, og jeg får skikkelig vondt av å se på hun nå. Håper de får inn en jente som ikke er så usikker og tørr å ta litt styringen istedenfor.

Skrevet

Jeg lo godt av alle feilene "geniene" hadde på geografispørsmålene til iselin. :lol: Stakkars!

Og liker tommy godt, og elsker måten kristin snakker på og ordlegger seg. Heier i grunnen på de to.

Skrevet

Kristin har jo litt mellom øra, så hun liker jeg. :)

Blir spennende å se hva som skjer med Iselin og Are da. Synes litt synd på fyren og. Sex er en ting, men kjedelig for ham at hun pluselig liker ham så godt. Dette kan bli drama :D

Skrevet

Jeg lo godt av alle feilene "geniene" hadde på geografispørsmålene til iselin. :lol: Stakkars!

Og liker tommy godt, og elsker måten kristin snakker på og ordlegger seg. Heier i grunnen på de to.

Samme her :lol: De dummet seg jo enda mer ut enn Iselin - hun innrømmer iallefall at hun ikke er så god :lol:

Er fremdeles Are&Tommy fan!

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...