Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå er jo valpen kommet i hus, så da klarer jeg ikke å sitte på kjøpefingrene lenger, de siste dagen har dette kommet i hus:

Metallapport:

DSC_7224.jpg

Alac sporline i blått

DSC_7225.jpg

Gitter til vinduene på bilen

DSC_7226.jpg

Krok til å ha bagasjeluken åpen på gløtt (dog aner jeg ikke hvordan jeg skal få den til å virke...)

DSC_7227.jpg

Tape i tilfelle et av ørene bestemmer seg for å sprett opp, kjekt å ha liggende tenkte jeg. Og bilsyketabletter til lille valpen

DSC_7229.jpg

Og selvfølgelig en sele! De jeg hadde var visst for små...

DSC_7231.jpg

Hva betalte du for metallapporten? Og hvor kjøpte du den?

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Skrevet

Har ENDELIG fått tak i Hurtta regndekken i olivenfargen, som egentlig er utgått, og det til god pris! Kjøpt hos petster.eu, de er helt nye i Norge, så siden ser sketchy ut, men jeg har snakket en del med dem på kundeservice, og kan nå anbefale siden :)

Skrevet

Har ENDELIG fått tak i Hurtta regndekken i olivenfargen, som egentlig er utgått, og det til god pris! Kjøpt hos petster.eu, de er helt nye i Norge, så siden ser sketchy ut, men jeg har snakket en del med dem på kundeservice, og kan nå anbefale siden :)

Sett på den siden selv og ikke turt å falle for fristelsen, hehe. Du fikk det raskt og alt, eller ikke mottatt enda? :)

Skrevet

Har ENDELIG fått tak i Hurtta regndekken i olivenfargen, som egentlig er utgått, og det til god pris! Kjøpt hos petster.eu, de er helt nye i Norge, så siden ser sketchy ut, men jeg har snakket en del med dem på kundeservice, og kan nå anbefale siden :)

Vet du hvor mye de tar i porto?

var mye fint der inne :)

Skrevet

Har ENDELIG fått tak i Hurtta regndekken i olivenfargen, som egentlig er utgått, og det til god pris! Kjøpt hos petster.eu, de er helt nye i Norge, så siden ser sketchy ut, men jeg har snakket en del med dem på kundeservice, og kan nå anbefale siden :)

Jeg bestilte fra petster.eu (svenske siden) - noe som resulterte i maange uker med venting. Jeg trudde pakken var på tur hjem til meg, men da ukene gikk måtte jeg etterlyse. Neida da var ikke pakken pakket engang, det var vist noe galt med portoen. Så måtte betale ekstra porto siden den skulle til norge. Så ventet jeg enda en uke. Etterlyste på nytt. Nå var det dukket opp en nytt problem, så hele bestillingen måtte kanseleres, og tas fra petster.no. Forhåpentligvis har jeg pakken i posten i begynnelsen av neste uke, for nå orker jeg ikke vente mer.. over en måned venting.. Men hey - kanskje dem skjærpe seg etterhvert :) De har iallefall mange fine ting til gode priser, så håper akkurat den sendingsbiten forbedrer seg :)

Bestilte meg forresten Hurtta lydighetstreningsvest :)

Skrevet

De er fra HuggableHound på etsy.com. https://www.etsy.com/shop/HuggableHound

Og de jeg kjøpte til Minion er 2", vurderer å kjøpe noen til Kiwi også, men da i 1,5". :P

Edit: Hun har veldig OK priser i tillegg til billig frakt, og hun bruker ikke en halv evighet på å lage de. :ahappy:

Bestilte fra henne i forrige uke. Kvaliteten virker veldig bra. :ahappy:

Ånei..... vik bra meg!!

Skrevet

Ånei.... vik bra meg!

:lol:

En stk gal mynde har testet ut kvaliteten på halsbåndet derfra og det har ikke røket eller vist tegn på slitasje, så jeg jeg kommer til å kjøpe flere halsbånd derfra. :P

Nå har hun ikke drakraften til en bullehund, men når hun er litt for gira for sitt eget beste så er det ihvertfall litt krefter i henne. :P

Skrevet

brit_lamb_puppy_l.jpg

12 kg. Nå håper vi å få slutt på snikfisingen!

45-313_m.jpg

Så får bikkja litt mer plass når han er hjemme alene. :frantics:

+ macbook air og ny kameralinse! :icon_redface:

Skrevet

nikkor-af-s18-200mm-vr-II.jpg

Det 18-200 mm objektivet jeg hadde gav plutselig opp livet, så da var jeg brått uten optikk. Så da måtte jeg grave dypt i sparepengene og kjøpe nytt.
Men du verden det var verd det, merker jo nå at det gamle objektivet har fusket en stund, plutselig ble jo bildene klare igjen :lol:

  • Like 2
Skrevet

Men du verden det var verd det, merker jo nå at det gamle objektivet har fusket en stund, plutselig ble jo bildene klare igjen :lol:

Ikke si sånt! :getlost: Jeg VET jeg trenger et nytt 80-300mm objektiv, men jeg kan ikke ta meg råd til det nå. :getlost:

Skrevet

Bestillte dette til Bia i dag…passer nok ikke ennå, men regner med hun kommer til å gjøre seg fortjent til det :ahappy:

1236397_10151617273556761_196170053_n.jp

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...