Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Skrevet

Lekegiraff! Som dessverre var veldig skummel ettersom den hadde sånn "grisepip" som jeg kaller det!

912822_10201118187696472_831492520_n.jpg

Sele til fremtidig valp (de slutter jo å produsere alt jeg vil ha så sikrer meg det mens jeg kan :D )


hu_21948.jpg

I tillegg til ny matskål i porselen eller noe slikt som jeg ikke fant bilde av, og en skikkelig børste til røytehunden :D

  • Like 1
Skrevet
Iiih, den lilla selen var superfin, AnnChristin! :) Er den fra Trixie? (plages med å lese på ipadda)

Det står Trixie på merkelappen hvertfall :)

  • Like 1
Skrevet
Hva slags lenke kjøpte du?

Kjøpte en helt enkel en, sort lær med kjetting i bunn. Kommer nok til å bytte den ut etterhvert, men det var det de hadde på dyrebutikken i byn her :P

Skrevet

Jeg likte de hjertene. Nesten så jeg følte at min hund som stilles halvannen gang i året også trengte nye lenker..

Jeg følte at min hund som aldri har blitt stilt, og aldri kommer til å bli det trengte en! :P

  • Like 2
Skrevet

Jeg følte at min hund som aldri har blitt stilt, og aldri kommer til å bli det trengte en! :P

Oh.. Da trenger jo helt klart jeg, minst ett.... Kanskje til og med fler.
Skrevet

Jeg likte de hjertene. Nesten så jeg følte at min hund som stilles halvannen gang i året også trengte nye lenker..

Ment to be :aww:

Jeg følte at min hund som aldri har blitt stilt, og aldri kommer til å bli det trengte en! :P

Hun lager bånd til hverdagsbruk og trening også :)

Men dere må bergne litt bestillingstid.

Skrevet

Siste kjøp er kondomdress, solbriller for fjellturer, sporline med "grip" som på tøyler, vetbed, leiker, godbiter, halsbånd og to bøker :)

Hvor har du kjøpt kondomdress? og pris?

936390_10151614674175586_63110828_n.jpg

5-600 snacks (litt forskjellig, 200,- esken + 50 kr for en bærepose med grisehaler)

+ 200KG V&G (nr 33) :-)

Oi!!! Kjøpt hvor????

Skrevet

Nå får jeg bare krysse fingrene for at fremgangen til Varga fortsetter for nå har jeg akkurat investert i en slik

Kenjan%20hetz%20sele%20l%C3%A6dersele%20

Også har jeg bestilt noen små bitepølser som jeg kan gjemme i handa :)

  • Like 2
Skrevet

Den selen var råkelekker! Kan jeg spørre hvor du har kjøpt den og hva den kostet?

For den hadde virkelig kledd en rottis:-)

Vis det var meg du spurte så er selen fra Kenjan. Bestilte fra danmark, husker ikke hva butikken het, men du finner det om du googler kenjan hetz sele. Flere som selger den. Var innom et par sider og den jeg bestilte fra var 100 kr eller mer rimeligere enn den andre. Jeg betalte vell 700 dkr pluss evt toll (har ikke fått den enda), men vanlig pris er vell rundt 800 dkr +

Fant vell en norsk side som hadde den også til 800 kr. Det er nok det billigste for da slipper du dyr frakt og toll. De hadde bare svart og jeg ville ha brun derfor jeg bestilte fra danmark.

Edit: Jeg kjøpte fra www.bigbullies.dk :)

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...