Gå til innhold
Hundesonen.no

Serietips! Jeg trenger sårt noe nytt å følge med på!


Synnikken
 Share

Recommended Posts

 

Penny dreadful står på lista mi også.

Jeg har begynt å se på Between, og desverre har jeg lest/sett plottet litt for mange ganger før (alle under en viss alder i en by dør, ungdommene må klare seg selv, fraksjoner og stammekrig bryter ut osv). Alle hovedrollefolka mangler ansiktsmimikk og troverdighet. Om det tar seg voldsomt opp etter episode 4 må du gjerne gi beskjed, men jeg tror ikke jeg gidder å se mer sånn som det er... serien gjorde at jeg fikk veldig lyst til å se på serien "The tribe" som gikk på NRK for en del år siden da :P

 

Hehe helt enig. Jenta og gutten i hovedrollene er verre enn karakteren Bella i Twilight...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 253
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Criminal Minds! Ingen over, ingen under, ingen ved siden.

Game of thrones - ingen over, beste serien som er laget. Verdt en titt, vil ikke angre The walking dead - ser du tror du ikke kommer til å like den, men det tror jeg du vil. Veldig bra handling, og

Jeg vil forresten slå et slag for NRK nett-tv! De har faktisk mye bra liggende, og alt er gratis, og man slipper å bryte loven for å få sett det. Det er kanskje ikke så mange tv-serier i samme forsta

Hvilken app @ToneS ? :)

Denne: https://play.google.com/store/apps/details?id=fema.serietv2

Finns bare for android enn så lenge. Man kan legge til noen shows gratis også må man betale litt for å ha ubegrenset tilgang. Jeg digger appen! Bruker den ofte og har mye bedre oversikt over hvor langt jeg har kommet, når det kommer ny sesong osv osv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg datt nylig ut på "Under The Dome", håper sesong 3 er rundt hjørnet snart :)

Verdens mest irriterende serie, men som allikevel er ganske bra :P Fan som under the dome har krøpet under my skin :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har ikke så mange tips å komme med, det meste er anbefalt allerede.
Men jeg lurer veldig på om jeg er den eneste som ikke klarer å engasjere meg i Orange is the New Black? Greys på innsiden av fengselsmurene. Dårlig "humor", altfor sexifisert og lite handling.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har ikke så mange tips å komme med, det meste er anbefalt allerede.

Men jeg lurer veldig på om jeg er den eneste som ikke klarer å engasjere meg i Orange is the New Black? Greys på innsiden av fengselsmurene. Dårlig "humor", altfor sexifisert og lite handling.

Du er ikke den eneste.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har ikke så mange tips å komme med, det meste er anbefalt allerede. 

Men jeg lurer veldig på om jeg er den eneste som ikke klarer å engasjere meg i Orange is the New Black? Greys på innsiden av fengselsmurene. Dårlig "humor", altfor sexifisert og lite handling. 

Jeg klarer ikke å bli frelst jeg heller.. Ser det av mangel av noe annet, og jeg trenger tidsfordriv...

For å si det sånn: jeg velger heller å se "Dr. Phil" og "millionærer søker kjæreste" ved frokosten min istedenfor orange :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Between ble etter et par episoder helt uholdbart for meg. elendige skuespillere, som til sitt forsvar har fått noen veldig stereotype og flate karakterer å spille. Under the dome møter lord of the flies. Gjesp. Ser på under the dome da, selv om den irriterer meg. Går alt for tregt. Og ikke sånn bra-treigt som er helt greit i andre serier. Penny Dreadful er knall synes jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sa dere at Sense8 var litt tungstartet? Sett første episode nå og synes den var litt treig, men lover bra, så skal gi den noen episoder til.

Sense8 er som en lang bok. Tar noen episoder før du får bygget nok karaktergrunnlag og dette er rimelig spesielt for denne serien. Ville ikke fungert på en serie som slippes hver uke.

I slutten av episode 4 ble jeg helt hekta! Så resten av episodene påfølgende dag.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har begynt å titte på StarGate Universe på Netflix.. mens jeg venter på at mannen kan bli bra nok til å se på TV igjen slik at vi kan se ferdig the Blacklist. Stargate seriene er jo egentlig ganske gamle.. men jeg likte dem veldig godt i sin tid. Stargate Universe er dog mye mørkere enn de andre, og mangler så langt humoren.. og humor behøves i serier som har litt dårlige manus!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ser ikke at det er nevnt i det siste men etter at flere snakket om Downton Abbey tenkte jeg at jeg skulle gi den en sjanse. Trodde det var sånn teit britisk serie (sånn fra 80-tallet) men ble veldig overrasket og veldig trist når jeg så ferdig siste episoden idag av sesong 4.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ser ikke at det er nevnt i det siste men etter at flere snakket om Downton Abbey tenkte jeg at jeg skulle gi den en sjanse. Trodde det var sånn teit britisk serie (sånn fra 80-tallet) men ble veldig overrasket og veldig trist når jeg så ferdig siste episoden idag av sesong 4.

Jeg har hatt kjempefordommer mot den serien lenge, men så var jeg helt tom for andre serier å se på, så tenkte jeg skulle gi det en sjanse. Fantastisk serie!! Har storkost meg, og så deilig å se noe litt annerledes!
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Downton Abbey er nydelig! Falt av etter sesong 4, burde ta det opp igjen nå som det ikke kommer mer GOT, OITNB eller Orphan Black på en stund �

Sent from my iPhone using Tapatalk

Vet du hvor man finner mer? Netflix stoppa på sesong 4 nemlig, og jeg har ikke lyst til å stoppe! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...