Gå til innhold
Hundesonen.no

NYE bilder av medlemmene!


Recommended Posts

  • Svar 250
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Som de fleste andre her inne er jeg og stort sett bak kamera, også hater jeg å bli tatt bilde av så da finnes det ikke så mange av meg. Riktignok et par år gammelt, men jeg ser vel egentlig

KarpeSkrotum: Pft du har ingenting å stille opp med!

Tatt i høst av AnetteH. Det er vel egentlig ganske beskrivende av meg selv. Full av strå etter å ha lekt rundt med hundene i gresset, og med barnelue på hodet. (T-Rex lua mi er kulest i verden, for d

Posted Images

Skrevet

Jeg synes det virker som om det er en viss aldersspredning her jeg, med overvekt mellom 20 og 40. Dog, det kunne jo vært interessant om folk måtte gjette hvor gamle folk er ut fra bildene - for å se om aldersinntrykkene stemmer overens med virkeligheten.

Det er jo òg eit poeng, om folk faktisk er så gamle (eller unge) som ein trur når ein ser biletet. Når eg sa at eg trudde Kensington Gate var ein generasjon eldre, meinte eg det ut frå at ho såg ut som ho var ti år yngre enn det ho (seier at ho) er. Ho ser jo ut som ho er yngre enn meg, og så skal ho liksom vere 31? :blink: Ja, det er vanskeleg med alder :lol: .

Skrevet

Det er jo òg eit poeng, om folk faktisk er så gamle (eller unge) som ein trur når ein ser biletet. Når eg sa at eg trudde Kensington Gate var ein generasjon eldre, meinte eg det ut frå at ho såg ut som ho var ti år yngre enn det ho (seier at ho) er. Ho ser jo ut som ho er yngre enn meg, og så skal ho liksom vere 31? :blink: Ja, det er vanskeleg med alder :lol: .

Jeg beklager inderlig for å ha forårsaket deg så mye hodebry! :D

Sånn ser jeg ut inni meg:

Ååå, det burde jo være en egen tråd - "Sånn ser jeg ut inni meg"

  • Like 2
Skrevet

Og du gjer meg komplett nostalgisk, for du ser HEILT ut som dei gutane som var fan av heavy kristen-metall når eg var med i pinsemeinigheiten då eg var 14. :lol:

Haha, høyrest ut som ein fin gjeng :P .

Får berre leggje til til mitt forvar at eg verken er pinsevenn eller glad i heavy nokosomhelst-metall :aww: . Eg ER fæn av nynorsk då, særleg når oslingar skriv nynorsk :ahappy: .

  • Like 2
Skrevet

Får berre leggje til til mitt forvar at eg verken er pinsevenn eller glad i heavy nokosomhelst-metall :aww: . Eg ER fæn av nynorsk då, særleg når oslingar skriv nynorsk :ahappy: .

Når ein jobbar på Institutt for lingvistiske og nordiske studium, og må besvare all kontakt på nynorsk med tilsvarande målform, så kostar det meg ingenting å lire av meg nokre strofar her også! :)
  • Like 1
Skrevet

Uansett kva offentleg institusjon ein jobbar for, skal ein svare all skriftleg kontakt på same målform som ein blir kontakta i. Men det er altfor få som gjer det. Det mest profesjonelle ville jo vere å gjere det same om ein jobbar i det private, men det blir vel sjeldan gjort. Eg gjer forsåvidt heller ikkje det. Eg verken kan eller vil skrive bokmål :P .

  • Like 1
Guest Belgerpia
Skrevet

Uansett kva offentleg institusjon ein jobbar for, skal ein svare all skriftleg kontakt på same målform som ein blir kontakta i. Men det er altfor få som gjer det. Det mest profesjonelle ville jo vere å gjere det same om ein jobbar i det private, men det blir vel sjeldan gjort. Eg gjer forsåvidt heller ikkje det. Eg verken kan eller vil skrive bokmål :P .

Hmmm... har du ikke sendt mail til frankrike på engelsk du og fått svar på fransk?? *ler*

Skrevet

Huff dere minner meg på at jeg må bytte ut profilbildet Har krympet siden den gang. Men har ikke noen nyere bilder blir enten ikke med eller så er det vist ikke noe å få de bildene som blir tatt av meg.

Skrevet
Jeg så det bildet tidligere og tenkte at hun var jammen kul på håret!

Jeg så det også og hun virket så kjent/lignet på noen jeg har sett, men tok det ikke med det samme - men nå så jeg det - ligner litt på en yngre Kelly Osbourne :D

Skrevet

Jeg så det også og hun virket så kjent/lignet på noen jeg har sett, men tok det ikke med det samme - men nå så jeg det - ligner litt på en yngre Kelly Osbourne :D

En MYE penere versjon (enn KO) må jeg få legge til (forhåpentligvis uten å få kjeft av samboer :P ).
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...