Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tja, jeg kan jo sondere hvor mye kø det er når jeg kommer lørdag, og justere etter det? Jeg vil gjerne være der i god tid, jeg mener bernerringen bare hadde to langsider, så en bør være tidlig ute for å få sitteplass.

Gjør det. Jeg vil gjerne være der i rett tid selv jeg altså. Har du en ekstra stol å låne bort?

  • Svar 532
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

59 franske bulldoger på lørdag. Syntes egentlig det var litt mindre enn forventet, men spennende likevel! Jeg skal stille en unghund og en champion, begge tisper.. Og 6 campinghunder (aka amstaff)

Ha! Bæremeisen! Ask er et hav av tålmod i bæremeisen! Godt jeg kom på det denne mandagen og ikke neste... Ser dere en rødtopp i en rød bæremeis så er det gullet. Det lett rødsprengte og slitne ansikte

Iiiiik.. da er Strider meldt på!! Og Jeanette skal gå/kjempe med apekatten i ringen så det er helt suverent! (Men jeg er redd for jeg blir gående rundt med det vanlige kvadet "Altså, han er ikke sånn

Posted Images

Skrevet

Jeg tar toget og prøver å være på plass i nitiden :) Tar med meg stol! Herregud så jeg gleder meg. Det er helt teit, men jeg gleder meg såå mye selv om jeg ikke skal stille selv :P

  • Like 2
Skrevet

Gjør det. Jeg vil gjerne være der i rett tid selv jeg altså. Har du en ekstra stol å låne bort?

Jupp, stol har jeg, bord har jeg, bur har jeg, seng har jeg, mat kjøper jeg i morgen - noe mer du trenger da? :D

  • Like 1
Skrevet

*pakkehelvette* - rart hva man gjør for å dyrke hobby altså.. :innocent:

Der sa du noe, skulle jeg aldri finne senga?? :wacko:

Får ikke reist før kl 13 i morgen uansett, pga jeg må vente til skredderen er ferdig med dressen min - så da må man presse inn eksamenslesing :( :(

Skrevet

Jeg gleder meg! I morgen kommer mamma og Knut med en hel haug med hunder, og jeg skal møte den nye hunden til min mor for første gang! Også flytter jeg i helgen, så jeg driver og pakker ned alt som ikke trengs til d4a :)

Skrevet

Åneeeei, jeg kjører mot østlandet om 2 timer og får ikke sove... nervene begynner å melde seg :icon_confused:

Slit å komme langveisfra ja, men satser på nervene holder meg våken gjennom hele turen også..

Skrevet

noen som vet hvor mye det koster per time å parkere der oppe?

På hjemmesiden til Norsk Varemesse står det:

Pris parkering:

1 time: kr. 20,-, 2 timer: kr. 40,-. 3 timer: kr. 60,-. Påfølgende timer: kr. 10,-

Døgn: kr 140,-.

Rigging av stand på fredag kveld, kos, se på beardiser, stille Moxy og shoppe på lørdag, stå på stand og rigge ned stand på søndag.

Tror det blir en hyggelig helg, jeg!

Men hvis man skal orke med alt det der, bør man kanskje finne senga' snart...

Susanne

Guest Belgerpia
Skrevet

Oppvasken unnagjort, gulvene sveipet over - hundebaggen pakket (med klotang), fotobaggen pakket, klær til meg pakket - det eneste jeg tror jeg har glemt er faktisk utstillingslina til Noah og det er jo ikke så gøy, men kanskje ligger den i bilen...

I totiden setter jeg kursen mot Kløfta - i drittværet. Håper det er litt bedre vær i morra altså :)

Skrevet

NSHK skal ha stand, og det blir også mulig å prøve en kort tur som passasjer på spann utenfor messebygget. riktignok med vogn, og ikke slede, men dog :)

Skrevet

Gleder meg

Kommer først søndag, men tar kanskje en tur innom Lillestrøm lørdag. Da skal det være noe hundeopplegg på torget fra 12-15.

Romerike Fuglehund Klubb kommer og ei med Breton skal holde foredrag om klikker trening. Lyst til å få med meg det.

Skrevet

På hjemmesiden til Norsk Varemesse står det:

Pris parkering:

1 time: kr. 20,-, 2 timer: kr. 40,-. 3 timer: kr. 60,-. Påfølgende timer: kr. 10,-

Døgn: kr 140,-.

Susanne

er det mulig å være så blind... :icon_redface: men tusen takk hvertfall :)

Skrevet

Kos dere masse og lykke til til dere som skal i ilden! Mikke ble kastrert på tirsdag, så da blir det ingen tur for å titte i år.

Skrevet

Iiik! Gleder meg! :blissysmile:

Blir gøy å konkurrere begge dagene! Fikk mail idag om at Amira og jeg har vunnet NKKU's årskonkurranse og skal inn i finaleringen på søndag :D Det er alltid stas. Det jeg gruer meg til er å vise "basic lydighet og triks" og bable om hvordan jeg trener hund i finaleringen på formiddagen. Det er alltid like uplanlagt og flaut... Men har visst ikke noe valg...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...