Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har en utstillingskjetting som passer til vorstehhundhannhund (bruker str 50 i halsbånd) som jeg kan låne i 11-12-tiden på søndagen? Mitt har rustet, og min mor har bare ett, og Memphis og Sting skal mest sannsynlig inn i BHK samtidig.

  • Svar 532
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

59 franske bulldoger på lørdag. Syntes egentlig det var litt mindre enn forventet, men spennende likevel! Jeg skal stille en unghund og en champion, begge tisper.. Og 6 campinghunder (aka amstaff)

Ha! Bæremeisen! Ask er et hav av tålmod i bæremeisen! Godt jeg kom på det denne mandagen og ikke neste... Ser dere en rødtopp i en rød bæremeis så er det gullet. Det lett rødsprengte og slitne ansikte

Iiiiik.. da er Strider meldt på!! Og Jeanette skal gå/kjempe med apekatten i ringen så det er helt suverent! (Men jeg er redd for jeg blir gående rundt med det vanlige kvadet "Altså, han er ikke sånn

Posted Images

Skrevet

Kult! Kan jeg dra samtidig med deg da? :)

Jeg drar grytidlig :P

Evt om du har printer så sender jeg deg ene startnr.

Noen som har en utstillingskjetting som passer til vorstehhundhannhund (bruker str 50 i halsbånd) som jeg kan låne i 11-12-tiden på søndagen? Mitt har rustet, og min mor har bare ett, og Memphis og Sting skal mest sannsynlig inn i BHK samtidig.

Tror jeg har en i 45, kan den passe?

Skrevet

Det er jeg ganske sikker på at man kan!

Var vel sånn i fjor, og skulle tro det gjaldt i år også. Står nr scannes, og gjelder for èn person. Så da satser man på det. 150 kr for å komme inn syns jeg er drøyt.

Skrevet

Æsj, det er utrolig dyrt! Det er bare å rope ut hvis flere her har nummerlapper som kan få meg inn :P Jeg skal på lørdag. Kan høre med oppdretteren til Chessea om de har nummerlapper "til overs".

Skrevet

Noen som har en utstillingskjetting som passer til vorstehhundhannhund (bruker str 50 i halsbånd) som jeg kan låne i 11-12-tiden på søndagen? Mitt har rustet, og min mor har bare ett, og Memphis og Sting skal mest sannsynlig inn i BHK samtidig.

Har litt diverse kjettinger, kan jo ta med det jeg har, er i ring 10 og 11, så får du bare komme innom om du trenger noe. Litt usikker når jeg selv skal i ringen.

  • Like 1
Skrevet

Så vi er rett etter dere, da, nr 1304 og 39 i ringen... Jeg har lagt inn en liten kommentar på "Norske kooikere" for å prøve å finne ut hvem de andre er. Mille er påmeldt ivertfall, hvis ikke hun er paret da. Og Chiqo og Leah og Taxi sikkert. Og Kaspar til Oda tror jeg, men han er åpen klasse. Så jeg vet ikke om flere champion hanner. Det kommer nok noen svensker, men jeg har ikke hørt noe om noen Cirtaps- hunder... Det har jo vært litt overvekt av tisper på de siste utstillingene, så kanskje vi er eneste champion hannhunder:) (det tror jeg ikke helt på selv, kjenner jeg)

Kylah var i hvertfall ikke påmeldt sist jeg sjekket, om det hjelper :P

Jeg trenger et startnummer til, men jeg skal stille 8 flatcoats - så det får søren meg noen av de jeg skal stille for fremskaffe ;) Men om noen skulle sitte på "mange" si i fra :)

Skrevet

Kylah var i hvertfall ikke påmeldt sist jeg sjekket, om det hjelper :P

Jeg trenger et startnummer til, men jeg skal stille 8 flatcoats - så det får søren meg noen av de jeg skal stille for fremskaffe ;) Men om noen skulle sitte på "mange" si i fra :)

Dersom ingen fra familien, eller annet velger å være med meg, så sitter jeg på tre startnr, inkludert mitt eget :)

Skrevet

Jeg vil gjerne låne startnummer på søndag om noen har tilovers

Skal se på Breton kl 10 søndag

Det er 12 Breton og det er veldig veldig veldig bra. Blir hard konkurranse for hunden til kjæresten, men vi får krysse fingrer og tær.

Skrevet

Flott SiriE! :)

Kathriiiiiiiiiiineeee? Ledig søndag rundt klokken 12-13? :rofl:

Jaa, veldig ledig - om du sender bikkja til Lillehammer ;)

Var ekstra flink og samlet alle hundene på lørdagen, var er vel utstilling uten masse stress og løping liksom? :P

Sorry, back in business (med Zorro, kanskje? ;) ) next time!

Skrevet

Æhh, hva er grytidlig? :P Jeg har dessverre ikke printer. :/

Jeg skal være der til dørene åpnes, om ikke før. Kl.0730-0800. Men det kan jo være jeg brått ser deg før den tid ;)

Skrevet

59 franske bulldoger på lørdag. Syntes egentlig det var litt mindre enn forventet, men spennende likevel! Jeg skal stille en unghund og en champion, begge tisper..

Og 6 campinghunder (aka amstaff) på søndag. Den ene er min. Jeg har også hørt rykter om en oppdrettergruppe med gamlinger- utrolig koselig :wub:

  • Like 5
Skrevet

Vi har nummer 4956 og er nr 8 i ringen..Noen som vil regne for meg? Vet det kommer 14 lundehunder..Veit det er ei i junior, 1 hanne og en tispe i åpen klasse og 2 champion hanner.

Det er ikke så mye å regne på når en bare vet ditt startnummer. Men om du for eksempel får vite championhannenes startnummer, og de har 4955, så vet du at du er først inn i din klasse. Og om du vet om en unghund som skal stille og den har 4957, så vet du at du er sist i din klasse.

Guest Belgerpia
Skrevet

Lurer jeg på hvorfor de ikke har lagt ut utstillingskart enda. Ringoversikten kom jo superfort i fjor - trenger den for å planlegge og få oversikten altså.

Skrevet

26 aussies er påmeldt i Lillestrøm. Jeg syns det er veldig lite. Kodak skal stilles i unghundklassen :)

Ja, det var få! Men fy flate som jeg gleder meg til å se Kodak "live"! :wub:

Imouto begynner å få underull! ShowStopper i mitt hjerte! :lol: (Nå skal jeg ikke si for sikkert om hun får ull pga naturlig syklus eller pga kosttilskuddet fra statene, men mjuk og fin begynner hun i alle fall å bli!).

Skrevet (endret)

26 aussies er påmeldt i Lillestrøm. Jeg syns det er veldig lite. Kodak skal stilles i unghundklassen :)

Ja, det var få! Men fy flate som jeg gleder meg til å se Kodak "live"! :wub:

Imouto begynner å få underull! ShowStopper i mitt hjerte! :lol: (Nå skal jeg ikke si for sikkert om hun får ull pga naturlig syklus eller pga kosttilskuddet fra statene, men mjuk og fin begynner hun i alle fall å bli!).

Det gjør jeg også! Jeg får ikke sett dere i ringen for da er jeg mest sannsynelig i ringen selv, men håper jeg får sett dere begge etterpå :)

Endret av LXT

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...