Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Så nettopp reklame for God Kveld Norge (tror jeg det var) hvor Skal vi danse dommer Tor Fløysvik bærer hunden sin etter nakkeskinnet og rumpa/pelsen bak på ryggen. Argh! Han er ute på jakt, er en engelsk setter. Trivelig, hva?

  • Svar 172
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Når man kan gjøre slikt med tv team til stede, så lurer jeg alltid hva man gjør når man er alene. Og at det aldri skal skje igjen, er garantert at det aldri skal skje igjen så lenge det er publikum ti

Var det fjernet fra reprisen? Nei, der var det..djeezes! Det kan ikke være første gang den hunden bæres slik, om man skal tolke det man ser! TOR FLØYSVIK: DU MÅ IKKE ETT SEKUND TRO AT VI H

Det der gjorde ikke meg særlig klokere du? Hvordan bar han henne i utgangspunktet hvis han mistet grepet fordi bikkja var våt og dette var den naturlige måten å løfte henne videre på? Og hva har det a

Skrevet

Ikke bra. Men synes det er minst like ille når miniatyrhundhandlere løfter hunden ved å bruke én hånd som holder i det tynne utstillingskobbelet og løfter og den andre handa løfter i halen. Det ser jo ikke pent ut i det hele tatt!

Skrevet

Han trengte vel å flytte på hunden da?

Du nekter for harde livet å bruke strup på hunden din, men å løfte en hund etter pelsen er helt ok om man må flytte på de?

Håper du ikke mente det du skrev slik jeg oppfattet det.

Skrevet

Du nekter for harde livet å bruke strup på hunden din, men å løfte en hund etter pelsen er helt ok om man må flytte på de?

Håper du ikke mente det du skrev slik jeg oppfattet det.

Det var en fleipete kommentar. Jeg synes ikke det finnes noen god grunn til å flytte på en hund på den måten. Mine har ihvertfall fire ben og er fullt i stand til å flytte på seg selv.

  • Like 1
Skrevet

Jeg så reklamen for innslaget nå, og det ser ut som han bærer bikkja etter halsbåndet og enden på vesten, ikke pelsen.

Sorry, men lol. Hundesonen i et nøtteskall. :rofl:

edit: Det minner meg om når eksen til søster ble med pappa på elgjakt først gang og han var så ivrig så ivrig allerede i bilen på veien. "Se Ivar, en elg!" sa han og pekte. "Nei, Frank, det der er en hund." sa pappa. "Åh. Ja..."

En halv time senere, "Se, Ivar! En elg!", og pappa tittet bortover dit han pekte. "Nei, Frank, det der er en plastpose..."

:lol:

  • Like 2
Skrevet

Han bar hunden på en stygg måte i pelsen da. Ingen tvil om det på innslaget på god kveld Norge akkurat nå. Ikke noe jeg ville gjort...

Skrevet

Er det normalt at fuglehundfolk gauler og skriker og bæler så ****** til bikkjene sine?

Og jo - han bar bikkja etter halsbånd og et grepa tak i pels/hud på bakkroppen av bikkja. Tydelig misfornøyd mens han muttrer "tullebikkje" (eller noe i den duren). Tro hvordan den bikkja har blitt oppdratt.... ;)

Skrevet

Er det normalt at fuglehundfolk gauler og skriker og bæler så ****** til bikkjene sine?

Og jo - han bar bikkja etter halsbånd og et grepa tak i pels/hud på bakkroppen av bikkja. Tydelig misfornøyd mens han muttrer "tullebikkje" (eller noe i den duren). Tro hvordan den bikkja har blitt oppdratt.... ;)

ja.fuglehunder har dårligere hørsel enn andre hunderaser, og må ropes til. De har også dårligere sanseapparat, så man må bruke strup og øreklyp for å komme noen vei.

  • Like 1
Skrevet

Dessverre har jeg hørt at en del fuglehunder blir oppdratt på en svæært streng måte. Har ikke noe spesielt kjennskap til, men har bare hørt en god del om fuglehund hundeholdet blant jaktfolk.

Man skal selvfølgelig ikke skyve alle under en og samme kam :)

Skrevet

ja.fuglehunder har dårligere hørsel enn andre hunderaser, og må ropes til. De har også dårligere sanseapparat, så man må bruke strup og øreklyp for å komme noen vei.

Det er ikke det at de har dårlig hørsel, men jaktinstinktet til fuglehunder er så mye sterkere enn alle andre instinkter at man må bruke mye sterkere virkemidler for å nå fram. Så det så.

  • Like 1
Skrevet

Djises christ, det der er noe jeg gjør kun i ytterste tilfelle om bikkja har gått til knallføkkingsangrep og/eller det står om liv og død. For et rasshøl herr Fløysvik er, tro så macho han - dessverre urealistisk - følte seg der han går og plager bikkja si. Halen mellom beina har bikkja og. Nei nå skulle vi hatt gode dyrevernslover i Norges land, så kunne man ha meldt fjotten til pol'ti.... Jenket ned gliset på slesken et par hakk.

Skrevet

Dette går langt utover hva som er tillatt etter gjeldende lovverk rundt dyrevelferd.

Dere er derfor velkommen til å anmelde Fløysvik for dyremishandling.

Skrevet

Takk for at noen dro dette fram på et forum, faktisk:) Det ER jo ikke pent, og fuglehundfolket vil jo gjerne ha det til at "vi er ganske greie" ?? For all del - men dette er under trening på Krokstad herregård. Og så skjems de ikke for å vise slikt på tv:-o En fører som roper og skriker - en hund som ramper litt, og blir bært etter lepper og ryggskinn som "straff"... OMG.... hva feiler det folk...?

Skrevet

Tør jeg oppfordre alle til å sende velformulerte (....ja, velformulerte) mailer til TV2 hvor man forteller at slikt no ikke er kult? Jo flere som sender mails jo mer presset vil de føle seg til å gjøre noe, en offentlig beklagelse f.eks.

Skrevet

Det der så virkelig ikke bra ut...

Lå et bilde på FB som jeg delte videre. Hvis han oppfører seg sånn med tv- kameraer tilstede, tenk hvordan han oppfører seg ovenfor hunden når ingen ser på...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...