Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 221
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Oi haha! Lenge siden sist gitt! Må oppdatere her litt oftere! Har planer om å trene mye i vår/sommer samt gå MASSE masse tur. Vært på en to timers tur på glatt i dag. Jeg hater føret som er nå. De

Hehe! Mana er ekstremt rask ja Men gøy blir det nok uansett Mayah er sikkert stor! Hvor høy er hun nå ca? Vi har kommet inn fra tur. Jeg fikk redigert noen bilder før jeg må dra på jobb. Nydelig

Ja det er klart man må spamme litt etter helgas besøk så her kommer en del bilder. Resten ligger på bloggen! Fredagen ble brukt til å bli kjent og leke. Lørdag ble det tur i regn med

Skrevet

Hun er virkelig nydelilg! Kjempefine bilder du tar! :D

Takk og takk! :D

Det siste bildet var herlig, "engle barn" :innocent:

Ja der lå hun perfekt! Det ble litt overeksponert da, men men :P

Skrevet

Så fin hun er :) Er hun stor nå da? Hun ser så lang ut :D

Målte henne i høyde og da var hun ca 60 cm i mankehøyde! :P hehe.. så hun vokser godt hun. Begynt å stoppe opp litt nå da. Menfortsatt lang og slank ja som vanlig :) Og hun veier vel ca 16 kg.

Skrevet

Mana er veldig fin altså! Heldig jeg som har fått sett henne "live" også, når du var innom Tam. Men herremin, er hun virkelig bare 6 måneder? Synes hun virket så stor jeg!

Skrevet

Mana er veldig fin altså! Heldig jeg som har fått sett henne "live" også, når du var innom Tam. Men herremin, er hun virkelig bare 6 måneder? Synes hun virket så stor jeg!

Hehe, vi kan komme innom flere ganger vi så du kan få tafse litt også ;) Jeg synes hun er ganske liten jeg.. :P Sånn til husky å være. Jeg forventet meg at hun skulle vokse og bli mye større, men hun er jo ikke helt ferdig enda da, men har bremset veldig opp. Men er hun der hun er nå, eller bittelitt større, så blir jeg fornøyd jeg :D

  • 3 weeks later...
Skrevet

Flotte jenta! :wub: Utrolig at den selen passer fremdeles :P

Haha ja.. :P Den begynner å bli litt trang så får ta henne med på Alna snart å prøve flere seler tenker jeg.. Jeg er helt blakk, så det får vente til jeg får første lønning. Kjøpte den jo i stor størrelse sånn at hun kunne vokse i den, men trodde hun skulle vokse ut av fortere ja :lol:

Skrevet (endret)
IMG_4343.jpg

Vet ikke om du har sagt noe om det før, men vet du hvilke raser som er i henne, bakover i stamtavlen? Syns jeg ser litt mynde i den langbeinte, hehe :) Er vel ikke uvanlig at det er greyhound i AH-linjer?

EDIT: Det siste bildet syns jeg også gir litt myndepreg. Ikke bare er hun langbeint, men er noe med måten hun bærer halen på også :)

Endret av Hermes
Skrevet

Nydelig hund! Fine farger på henne :)

:)

Vet ikke om du har sagt noe om det før, men vet du hvilke raser som er i henne, bakover i stamtavlen? Syns jeg ser litt mynde i den langbeinte, hehe :) Er vel ikke uvanlig at det er greyhound i AH-linjer?

EDIT: Det siste bildet syns jeg også gir litt myndepreg. Ikke bare er hun langbeint, men er noe med måten hun bærer halen på også :)

Vet ikke om hun har mynde bak i slekta.. Haleføringen har hun fra moren sin og alle i kullet har den type haleføring. Bakover i stamtavlen er det AH, men jeg vet jo ikke om disse kan være innblandet mynde eller andre raser. Og nå er stamtavla.no nede så får ikke sjekket det ut heller, men det skal jeg jammen meg gjøre en dag! ;)

Snakk om fin hund :wub:

Takk! :) Hun blir nok glad for å få høre det ja :D

Skrevet

Var inne og så på stamtavlen. Ikke noe mynde i nær slekt, nei. Mest AH, som du sier, og litt SH, grønnlandshund, pointer, osv. Innblandingen av seppala siberian sleddog, som er ganske nært, var interessant da. Spennende rase.

Skrevet

Hun ser veldig eventyrlig ut!

Det var et fint komplement, for det ER hun virkelig :lol:

Var inne og så på stamtavlen. Ikke noe mynde i nær slekt, nei. Mest AH, som du sier, og litt SH, grønnlandshund, pointer, osv. Innblandingen av seppala siberian sleddog, som er ganske nært, var interessant da. Spennende rase.

Ja det stemmer :) Pointer og vorsteh er det litt av. Og seppala, noe jeg lette etter. Ville ha den litt mer langbeinte varianten, og det ser det jo ut til at jeg har fått :P Ren tilfeldighet at jeg fant det kullet, men jeg er meget fornøyd.

  • Like 1
Skrevet

Bare litt bilder osv fra helgen.

Igår hadde vi besøk tl langt på natt av Cilje, Hanna, Denali og Marley. Alle stortrivdes, selv om Mana ble satt på plass en del av Marley, men det trenger hun så frempå og ivrig hun er hele tida. Flink til å underkaste seg er hun ihvertfall... :P De koste seg med griseører og lek. Ikke noe bråk og det er bra!

IMG_4364.jpg

IMG_4366.jpg

IMG_4375.jpg

IMG_4403.jpg

Idag tok vi oss en tur ut i skogen og rakk og få med oss litt sol. Deilig ute med kaldt, klart vær.

IMG_4428.jpg

IMG_4453.jpg

IMG_4467.jpg

IMG_4450.jpg

  • 4 weeks later...
Skrevet

Mana er blitt 8 mnd akkurat nå! Men det feirer vi i morgen med en langtur i skogen og masse bilder, det er ihvertfall planen.

Ikveld har vi lagd en ny hundeseng. På tide å bytte ut de gamle med noe renere :P Lagde bare en, skal lage to men den ene får vente til en annen dag. Den jeg lagde ikveld ble litt liten, men den passer akkurat :P

Først litt mat etter en kveldstur med lek og morro. Kyllinglår på menyen ikveld. Vente pent..

IMG_5831.jpg

Namnam! *knas*

IMG_5834.jpg

Mana mener det er veldig viktig å være med på hele prosessen OG prøve ut senga FØR den er ferdig..

IMG_5840.jpg

Stoffet er godkjent

IMG_5838.jpg

Pen og rund

IMG_5844.jpg

Passer akkurat til en huskykrøll

IMG_5845.jpg

IMG_5846.jpg

Pledd 17,- og dyne 19,- fra IKEA. BILLIG å lage hundeseng selv. Og morro! :)

  • Like 1
Skrevet

Aww :wub: Elsker den hunden!

Ja vi burde få til en playdate en dag! Mana vil leke med polarhund, og jeg vil kose på en med masse pels :wub:

Mana har verdens vakreste øyne :wub: Og siden de fortsatt er slik vil de vel kanskje forbli like vakre? :)

:) Ja de forblir nok sånn som de er nå. De har lysnet litt, men tror ikke de blir lysere enn det der, men det gjør absolutt ingenting. Kan drukne i de øynene der jeg :)

  • Like 1
Skrevet

Ja vi burde få til en playdate en dag! Mana vil leke med polarhund, og jeg vil kose på en med masse pels :wub:

Ja! Det vil vi! :D Mayah vil og leke med polarhund. Hun er oppvokst med treigis golden da, så hu er ikke så rask i svingene som en ah :P Merker det når vi har med nabohuskyen på tur. Men vi er med!

Skrevet

Ja! Det vil vi! :D Mayah vil og leke med polarhund. Hun er oppvokst med treigis golden da, så hu er ikke så rask i svingene som en ah :P Merker det når vi har med nabohuskyen på tur. Men vi er med!

Hehe! Mana er ekstremt rask ja :whistle: Men gøy blir det nok uansett :D Mayah er sikkert stor! Hvor høy er hun nå ca?

Vi har kommet inn fra tur. Jeg fikk redigert noen bilder før jeg må dra på jobb. Nydelig være ute, med sol og blå himmel! Synd jeg må på jobb sier jeg bare...

100 meter fra døra, nydelige turstier og vi er så å si helt alene hele tiden. Traff ikke på noen idag :)

IMG_5849.jpg

Derp

IMG_5863.jpg

Pinne! Og nei hun blir ikke stressa av det :P

IMG_5881.jpg

IMG_5896.jpg

IMG_5909.jpg

IMG_5963.jpg

IMG_5941.jpg

IMG_5975.jpg

IMG_5999.jpg

Ikveld blir det kylling, nyrer og hjertekjøtt til kvelds igjen :D

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi mistet begge hundene pga alder i 2023. Odin ble 17 og Kovu 13, så anstendig alder på begge.  Jeg har vært 100% ufør omtrent like lenge og går for tiden 500 meter et par ganger i uken, det er det. Og litt hagearbeid. Tollef lufter når vi passer hunder, eller jeg bruker handicapscooter. Men selv da holder det med et par uker hundepass om gangen.
    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
    • Herlig! Får jo ikke mindre lyst på rasen av dette! (det sagt, det blir lenge til det blir noe hund her, for tiden vurderer jeg om jeg orker å ha undulat...)
    • Siden sist har Zelda blitt 6 måneder. Vi koser oss med både tur og trening. Og sønnen har gjennomført ett helt helgekurs hvor han håndterte hunden så nå skal vi prøve ut litt forskjellig grener og se hvor (forhåpentligvis) interessen finnes.  Zelda har vokst mye rent treningsmessig og jeg er er positivt overrasket over hvor mye som bor i denne hunden og hvor lett trent hun er. Hun lærer helt vilt fort og blir ikke lett sliten/lei. Tur på hytta  Må øve på å kjøre buss Valpekurs 🐶 Feirer 6 måneder med en fin tur 🥳 Innebygd båndholder 😄  
    • For meg er det ingenting galt i å lage en ny rase i og for seg, så lenge det gjøres fornuftig, men hvorfor noen vil velge en langhåret, krøllete hund som potensielt har underull er for meg uforståelig. I tillegg har man jo utfordringer som at det sjelden er individer fra "øverste hylle" som.brukes i avl, selv om de har individer som kanskje er fri selv mtp helse osv, så betyr det ikke at linjene de kommer fra og den totale genetiske pakken de nedarver videre til sine avkom er gode. Det er veldig få med puddel eller retriever som vil selge til doodle oppdrettere eller låne ut hannhund til avl. Så bare der blir det jo vanskelig å opprette en sunn og frisk genpool med nøye utvalgte individer kontra individer som er andre sortering eller fra oppdrettere som tar lett på avl. Men hovedproblemet tror jeg nok er som simira nevnte at det er så mange løgner og lovnader som rett og slett lurer folk. Særlig mtp at dette var et legitimt prosjekt som ble skrinlagt fordi de faktisk ikke greide å nå målene sine.  Men om dere vil ha røytefri hund, hvorfor ser dere da på blanding som definitivt kan røyte? Er det golden/labrador feks i opprinnelsen så kan det i aller høyeste grad komme hunder med underull.  Ulla røyter av. Og ull som røyter av kombinert med krællepels som ikke røyter av er en perfekt oppskrift på floker og problemer.    Personlig ser jeg ikke hva man skal få fra en doodle som man ikke kan få i en renraset hunderase annet enn potensielle problemer. Og det sier jeg til tross for at jeg også er helt enig i at mange som avler rasehunder innenfor nkk og raseklubbens retningslinjer absolutt ikke nødvendigvis gjør en særlig god jobb.. forskjellen er at det er enklere å finne statistikk og informasjon, ikke bare på individ, men på hele linjer i bredde også. Samt at egenskaper, både mentalt og fysisk (som feks pels og væremåte) er langt mer forutsigbart. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...