Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Laks og grønnsaker stekt i ovnen med litt smør. (Brokoli, blomkål, erter, løk, spinat)

Krydret med dill på laksen, estragon, pepper og chilli explotion på grønnsakene.

Namnam!

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Brødskiver! Av det nydelige mini-brødet jeg bakte i går kveld. Seriøst. Beste jeg har bakt noen gang, helt fantastisk om jeg får si det selv! Har faktisk bare spist brødskiver i dag, og en banan.... litt tomt i kjøleskapet :P

Skrevet
Hjemmelagde italienske burgere.

Jeg har hørt om italiens pizza men italiensk burger? Tynn og sprø den da eller? ;)

Fiskegrateng og pizza i lavkarboens navn er laget og fortært. Begge deler absolutt godkjent :)

537566_10151281889191780_1426541_n.jpg

559949_10151283519461780_1970616908_n.jp

Skrevet
Jeg har hørt om italiens pizza men italiensk burger? Tynn og sprø den da eller? ;)

Fiskegrateng og pizza i lavkarboens navn er laget og fortært. Begge deler absolutt godkjent :)

537566_10151281889191780_1426541_n.jpg

559949_10151283519461780_1970616908_n.jp

Spiser du middag så tidlig?? Jeg driver og lager meg havregrøt til frokost nå jeg :lol:

Skrevet
Spiser du middag så tidlig?? Jeg driver og lager meg havregrøt til frokost nå jeg :lol:

Ups! Glemte jeg å si at det var en slik oppsamlings post ang de to foregående dagene? Solly :innocent:

I DAG skal vi ha kylling og salat...

Men altså jeg spiste faktisk fiskegrateng i til frokost, og pizza til lunsj i dag......... Rester er GODT !! :drool:

  • Like 1
Guest Gråtass
Skrevet

Sykehjemsmiddag i dag, lammefrikasse med kokte pottiser. Til dessert var det juksetilslørte bondepiker med svisker ikke epler, gadd ikke smake engang jeg altså. De tilslørte bypikene kan de ha for seg selv, men gulrotkaka til kaffen var yummi. Jeg kommer seriøst til å trille ut av det sjukehjemmet der om 8 uker, de spiser jo konstant!

Skrevet

Hadde tenkt å være fancy i dag, men orket ikke. Så det ble brødskive med speilegg og go'morgen yoghurt. Hoho, så flott a gitt :P

Guest Jonna
Skrevet

Brå stekte nakkekoteletter, som har fått godgjøre seg i ovnen badene i cream fresh og 3-4 ts Salam Olek, en løk og spinat.

Ris til.

Guest Gråtass
Skrevet

Mer sykehjemsmiddag i dag. Kålrulletter har jeg ikke spist siden 1993 minst! Hermetiske fersken til dessert.

Guest Gråtass
Skrevet

Svidd ferdigpizza, har definitivt spist bedre middager altså. I morgen blir det biff!

Skrevet

Etter 4 dager med og spise alle måltider ute var det godt og komme tilbake til hverdagen igjen :-) lettsaltet torsk med brokkoli blomkål og smeltet smør i går,det samme til lunsj/tidligmiddag i dag og nå blir det midda/kvelds omelett med løk paprika og bacon :-)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...