Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Supergod pai!

Bunn: grovmel, cottage cheese, smør

Fyll:

Egg, brokkoli, cherrytomater, bacon, spinat, fetaost, paprika, løk - toppet med ost.

Lite eggerøre og mye av det andre.

Salat: ruccola, ananas og rømme.

= Nam

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Hadde denne på onsdag: http://www.matprat.no/oppskrifter/sunne-oppskrifter-god-samvittighet/thaigryte-med-strimlet-svinekjott

Den var kjempe god. Tilsatte litt sukkererter og mere lime. :)

I går hadde vi løvstek med ovnsbakte poteter og saus. Det var godt. Har faktisk aldri prøvd løvstek, men det var godt det også!

hm.. hva skal vi ha i dag a...:)

Skrevet

Panert torsk med grønnsaker (brokkoli, blomkål, sukkererter og gulerøtter) samt smørsaus. Nam.

Skrevet

Såsant veien er farbar så jeg kan få kjøpt inn paprika og løk skal vi ha ungarsk hønsegryte med ris til.

3 løk hakkes og stekes lett gyldne. 3 grønne, 2 røde paprika skjæres i små biter.

1 kokt høne renses fra skinn og ben og kjøttet skjæres i biter. 2 dl. hønsekraft. Paprikapulver og salt.

Løk og paprika kokes til løken har jevnet seg, ca en halvtime. Tilsettes krysser, salt og hønsekjøtt.

Guest Gråtass
Skrevet

Mannen som lager middag i dag, så da har jeg måtte spise to knekkebrød og to rugsprø før vi i det hele tatt har vurdert å begynne... grrr (ja har litt kort lunte med lavt blodsukker) men når vi engang skal spise så blir det pyttipanne med svinekjøttdeig og kyllingkjøtt.

Skrevet
Tenkte å lage pølsebiter i tomatsaus og penne i dag, men den pølsepakken i fryseren var fra 2010! Håper Symra liker årgangspølser.

Mozza hilser til Symra, og sier at årgangspølser er skikkelig snadder.

Jeg har spist pannekaker, laget av en pose ferdigrøre som plutselig sto i kjøleskapet. Det var...søtt, tror den hadde passa bedre til dessertpannekaker enn middagspannekaker. Men er man syk, så er man syk.

Skrevet

En ny middagsrett komponert av selvesen.

1 pk. rotgrønnsaker kokes.

Pasta Penne kokes.

2 pk. Skjærgårdssaus (Toro)

1 pk. fiskeboller

1 liten boks reker.

Alt blandes og så krysses fingrene for at det faller i smak.

Skrevet

I går hadde vi fiskegrateng med kokte poteter, smørdampede baby-gulerøtter og melkesmør med gressløk. Trodde ungene skulle spise seg fordervet :ahappy:

I dag skal jeg være grei, for nå har det vært myye fisk siste tiden. Så da blir det fullkornspasta med hjemmelaget tomatsaus (freser gulerøtter,paprika og løk lenge og vel i olje, splasjer oppi knuste tomater, krydrer, salter og sukrer bittelitt- og kjører nedi stavmikseren ) selskapserter og kjøttdeig. Om det er det jeg har i fryseren... Muligens kalkun/kyllingpølser. Og revet ost på toppen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...