Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I går ble det kalkun grillpølser med potetmos. Fancy me! :o

Jeg lurer på om jeg skal lage meg taco i dag... Men til bare meg selv? Det er litt kjedelig da.

Kan forøvrig anbefale "taco"lompene fra olalompa! De er av potet, men er tilpasset tacobruk. Dødsgode :D

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Vi spiste laks med couscous, sopp , grønnsaker og creme fraiche.

Men dere ; jeg har kjøp spekesild i dag. What to do ? Bill.mrk. enkelt , raskt og godt..

Skrevet
Men dere ; jeg har kjøp spekesild i dag. What to do ? Bill.mrk. enkelt , raskt og godt..
Flatbrød og potet??? :D

Her ble det stekt egg på ristet brødskive med stekte kantareller til :).

Skrevet

Vi har begynt med ukemeny; vi planlegger alle ukens middager på lørdag formiddag og handler inn til middagene på lørdag. Økonomisk, også slipper jeg å finne på middager hver dag, dra i butikken og så ende opp med masse jeg ikke trenger;) I dag hadde vi sånn "Maggie juicy chicken taco", egentlig bare kryddermix og en stekepose, puttet oppi oppdelte kyllingfileter, og stekte i ovnen. Delte opp salat, paprika mm og varmet tortillas--> middag:) I morgen er det fiskesuppe (sånn fryst fra findus) med ekstra reker og krepsehaler, onsdag- spaghetti og kjøttsaus (for da er det tidlig agilitytrening, så det må være enkelt), og torsdag er det noe som jeg fikk fra denne tråden faktisk; kyllingfileter med poteter i tomatsaus:) Fredag er det agilitytrening igjen så da tror jeg det blir brødskiver på benken;)

Skrevet

Kålrabistappe og kokte poteter :)

Har aldri smakt det før , men fungerer det med hjemlagd rotmos også da kanskje ? Planen er uansett å lage stygge mengder rotmos i dag og fryse ned. Rotmos passer til det meste.. jeg bruker mye kålrot, smør og fløte i rotmosen. Men den er mildere enn kålrabistappe siden jeg bruker endel poteter og gulrot. Må passe godt til ? Eller ?

Skrevet

Har aldri smakt det før , men fungerer det med hjemlagd rotmos også da kanskje ? Planen er uansett å lage stygge mengder rotmos i dag og fryse ned. Rotmos passer til det meste.. jeg bruker mye kålrot, smør og fløte i rotmosen. Men den er mildere enn kålrabistappe siden jeg bruker endel poteter og gulrot. Må passe godt til ? Eller ?

Gjør det sikkert. Vi bruker litt gulrot og poteter i kålrabistappen for å få den mildere :)

Skrevet

Dagens meny består av noe vi kaller "cowboy-mat" :D Det er veldig populært hos husets minstemann, så vi har det ca en gang i uka. Da spiser han masse!

Det er skiver med oppskåret, pannestekt Falukorv, potetbåter stekt i ovnen og rikelig med tomatbønner til.

Skrevet

I dag blir det tortilla. Tacokrydret krøttdeig, salsa, paprika, perletomater, salat, agurk, rødløk og rømme i lefser.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...