Gå til innhold
Hundesonen.no

Caius - Min Saluki


Synnikken

Recommended Posts

Nå greide jeg ikke vente lengre! :P

Men måtte opprette tråd til Caius, han er i skrivende øyeblikk tre uker og tre dager gammel.

Han er en Sort/Silver saluki fra kennel Noor Inca (Tøfflus her på sonen) Jeg eier han sammen med Kristin :P

Litt bilder av goingen vår:

Salukibebisser006.jpg

Salukibebisser014-Kopi.jpg

Salukibebisser016.jpg

Salukibebisser031-Kopi-Kopi.jpg

Hva oppdretternavnet hans blir vet jeg ikke 100% sikkert ennå, men blir Noor Inca Bar *ettellerannet* :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 146
  • Created
  • Siste svar

Kan ikke si annet enn: :P

Heeelt enig! :P

Nyyydlingen! Gleder meg til å se han i og rundt utstillingsringen :P

Jaa! :P Han er alt så si alt påmeldt valpeshow :P også skal han debutere på NKK Bergen... :P :P

Ellers så tenker jeg ett valpeshow på romjulsutstillingen om jeg kommer meg dit også Valpeshow på Manger og Ølen.. :P Får se. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:P Hvilken rase har du?

Bergensere får skrike ut om de har snille voffer i alle fasonger og farger som vil hilse på søtnosen når den tiden er inne! :P

Rina er super sosialiseringstante med valper :P :P

Og han er nydelig :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:thumbsup: Hvilken rase har du?

Bergensere får skrike ut om de har snille voffer i alle fasonger og farger som vil hilse på søtnosen når den tiden er inne! :innocent:

Ingen ennå. :icon_redface:

Vi er i venteperioden fremdeles, og den er lang. Vår lille briard jente kommer ikke til verden før i april. Men jo flere søte bergens hunder som dukker opp jo flere mulige lekekamerater er det når tiden endelig kommer :banana:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:icon_redface: Hvilken rase har du?

Bergensere får skrike ut om de har snille voffer i alle fasonger og farger som vil hilse på søtnosen når den tiden er inne! :thumbsup:

*jegharalleredeskreketutidenandretrådenatjegSKALhilsepå*

Gleder meg til å se den lille i ringen :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Rina er super sosialiseringstante med valper :thumbsup::banana:

Og han er nydelig :drool:

Da har vi en date! :hyper: Hahha, selvfølgelig er han det :innocent:

Ingen ennå. :icon_redface:

Vi er i venteperioden fremdeles, og den er lang. Vår lille briard jente kommer ikke til verden før i april. Men jo flere søte bergens hunder som dukker opp jo flere mulige lekekamerater er det når tiden endelig kommer :kiss:

Spennende da! :huh: Håper alt går som det skal og at vi i juni kan møtes å hilse på veslejenten deres :devil:

*jegharalleredeskreketutidenandretrådenatjegSKALhilsepå*

Gleder meg til å se den lille i ringen :P

hahah! Deg spør jeg ikke engang, regner bare med det :P Gleder meg jeg også! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da har vi en date! :innocent: Hahha, selvfølgelig er han det :icon_redface:

:thumbsup: Juhuuuu. Jeg og Rina gleder oss! Hviske: Også er det mulig det kommer et lite troll hit i november, så da er det enda en som vil være med på sosialisering

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å snå snøøøøøt! Stankelbein allerede ser jeg :innocent:

Hihi! :banana: Heeelt enig, lange ben som han helst ville strekke heeeeeeeeeeeeelt ut eller krysse for å skjule sine edlere deler :devil::icon_redface:

Herlig liten krabat som jeg gleder meg å følge :drool: Stor gratulasjon fra oss :thumbsup:

Tusentakk for det! :hyper:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg må jo bare le av deg da, er jo blitt helt skrulluki du :innocent:

Men han ER en fining og jeg tror han blir en STOR glede i livet ditt :banana:

*ler* For å si det sånn, jeg lever i min egen lille boble føler jeg. :thumbsup:

Er jo sånn det skal være når man har fått lov å kjøpe drømmevalpen :drool::icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Altså - han er en superskjønn valp, vakker farge og jeg skjønner at du er forelsket - MEN nå skal jeg komme med ett lite råd som kanskje er pittelitt ufint. Men du skal ha en hannhund og det er vel liten tvil om at du ønsker å stille ut, er det ikke da litt dumt å være 100 på at man skal ha akkurat den valpen ved tre ukers alder? Jeg ville ikke gjort det, jeg ville ventet til jeg var sikker på at bittet var ok og at testiklene var på plass der de skulle....

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for det Peersen :icon_redface:

BP: Joda, jeg har jo tenkt på det da, men får ta sjangsen. Får bare krysse det som krysses kan. Elles er det vel ikke meningen at jeg skal ha valp ennå :thumbsup: noe jeg håper det er.

Innerst inne ville jeg ikke velge valp allerede nå, men siden kullet er så jevnt og han bare valgte meg så ble det bare sånn :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer med valp! Han er helt nydelig, og noen ganger så blir det jo bare sånn.. Valpen velger eieren og ikke omvendt. De neste fem ukene til du kan få han hjem går nok passelig sakte, men det kommer jo til å skje noe nytt hver eneste gang du ser ham frem til da. Kan nesten se dem vokse hvert øyeblikk. :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Mine videofeeds er fulle av prong collars, e-collars, absurde mengder røffe corrections for ingenting og trenere som advocater for det. Det røskes og rykkes hardt i vonde halsbånd og det strømmes. Hundene gjør nøyaktig som de blir bedt om og trenerne strutter av selvtillit, gir inntrykk av kompetanse. Guruvibber som tiltrekker følgeskarer.  Metoden deres fungerer jo. De gjør det godt i sport fordi hundene aldri vegrer å adlyde på flekken og aldri vender oppmerksomheten mot noe annet - de vet hva som skjer da - og folk lar seg forføre av at hundene opptrer som maskiner, derav populariteten.  Noe av det mest kvalmende var en video som representerte positiv forsterkning med en bøs kar utkledd som "Karen" med blågrønn parykk, med tynn pipestemme, unnskyldende kroppspråk, som klikket manisk, klikk, klikk, klikk, klikk, og ... Jeg finner den ikke igjen ved søk nå, men det var en utrolig teit og barnslig misrepresentation av klikkertrening for å latterliggjøre konseptet for menigheten, og menigheten synes det var morsomt. Flere titusen likes og mange hundre kommentarer, i hovedsak oppmuntrende til firmaet og trenerne. En må se den. Mye verre enn beskrivelsen. Det verste var at folk synes den var morsom og beskrivende og de hånlo i broderlig fellesskap av de dumme klikkertrenerne som ikke forstår at bikkja må røskes lydig. Ikke sett noe liknende fra skandinaviske content creators, her hjemme ser det greit ut på internettet, men innholdet fra over dammen vil antakelig smitte på den yngre garde. Ble vitne til det her om dagen da en dame med vesttysk frosk skulle entre en kurstime, og hunden ikke umiddelbart satte seg ved døren. Den fikk kjapt et hardt røsk i tynn kjetting helstrup som skar i ørene på 5 meters avstand. Usikker på om fører lærte det der på kurs eller fra internettet. Ikke pent ihvertfall. SÅ viktig er det ikke at hunden setter seg så intenst umiddelbart foran en dør på vei inn til trening.  Om en vil ha en titt down the rabbit hole, søk på øvelser fra ringsport og raser som rottweiler, doberman, malinois, dutch og german shepherd, så er feeden befengt med de der trenerne der på no time. 
    • Det var trist å høre, han var ung? (Heh, sjekket bloggen din, det er visst jeg som er gammel. Men trist likevel.) Ifølge Akkurat nå er det noen "motreaksjoner" mot den positive trenden:  Nå er det noen år siden jeg var aktivt inne i noe treningsmiljø selv, men jeg tenker jo at Canis og klikkertrening/positiv forsterkning fortsatt er greia, og jeg ville nå gått til de samme bøkene som for ti år siden. Men klart, noen endringer er det nok og sikkert noen nye flinke guruer kommet til, så håper noen kan bidra der!
    • Det er nå to år siden Pax vandret videre, og vi (jeg) har begynt å planlegge ny valp.  De siste årene har gått mye til småbarn, jobb og hus, så jeg har ikke fulgt noe særlig med på hva som går for seg i hundemiljøet. Det må jeg gjøre noe med, og derfor spør jeg dere på Sonen om hjelp til oppdatering. Hvis du skulle anbefalt meg, en kommende valpespekulant, noen ressurser, creators på sosiale medier jeg kan følge, bøker å lese, treningsmetoder, trender/diskusjoner som er sentrale, hva som helst egentlig, hva skulle det vært? Er det noen tema som er kontroversielle eller er alt bare fryd og gammen? Har Cæsar Millan kommet tilbake eller har verden gått videre? Hva bør jeg sjekke ut? Hva bør jeg holde meg langt unna?   
    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...