Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.6k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Denne tråden har jeg ikke sett før! Jeg liker også å tegne!!  Nå er det riktignok en liten stund siden sist, nærmer seg vel snart året for siste tegningen.. Tidsklemma. Men skal snart sette igang igje

Tegnegleden er for meg utrolig givende. Ekstra mye når andre gleder seg over tegnearbeidet mitt. Jeg er så heldig å få tegne mange forskjellige motiv på bestilling, men det jeg liker absolutt best å t

Denne tråden er jo dau! Her er en tegning jeg tegna til broshan, som drømmer om vorsteh Referansebilde fra vom og hundemat:

Posted Images

Skrevet

Takk! Endte opp med å kjøpe det intous brettet jeg linket til. Så langt kjempe fornøyd.

Man kommer raskt inn i hvordan det fungerer. Tenker ikke over det lengre, jeg. :)

Må bare spørre litt om tegnebrettet ditt, jeg liker å følge litt med på de nye modellene. Men nå når alle er pen & touch blir jeg så usikker. Jeg hviler alltid hånden på brettet når jeg tegner, mitt reagerer kun på pennen. Vil brettet reagere på det, eller er det kun når du bruker to fingre på det at touchen slår inn?

Skrevet

Man kommer raskt inn i hvordan det fungerer. Tenker ikke over det lengre, jeg. :)

Må bare spørre litt om tegnebrettet ditt, jeg liker å følge litt med på de nye modellene. Men nå når alle er pen & touch blir jeg så usikker. Jeg hviler alltid hånden på brettet når jeg tegner, mitt reagerer kun på pennen. Vil brettet reagere på det, eller er det kun når du bruker to fingre på det at touchen slår inn?

Jeg hviler også hånden på brettet, og må ikke slå av touch funksjonen på min når jeg gjør det. Den kobler ut touchen automatisk når pennen er innenfor rett avstand, måtte teste nå for å se hvordan det funket. :)

Til vanlig funkerer touchen uavhengig om jeg bruker hele hånden, eller en eller flere fingre. Ganske praktisk om jeg må snu arket og sånt :)

Skrevet

Nå får jeg ikke til å quote, men takk for svar! :-)

Håpte det var slik. Da får jeg kanskje ønske meg et nytt tegnebrett til jul neste år. :-P

Sent from my GT-I9295 using Tapatalk

Skrevet

Jeg har prøvd meg på hund, faktisk første gang jeg har tegnet hund i det hele tatt. Referansebilde er veldig lite, og mangler mange detaljer, så en del er improvisert. Orker ikke starte på bakgrunn, prøvde litt, men gress var jo umulig :P

Gjorde også den feilen å velge for liten fil. Så værhårene er f.eks 1 pixel brede...
Labbene er rare, jeg har planer om å dekke dem med gress etterhvert :innocent:


Referanse (ja, dette er full størrelse på bildet :P ):
post-10941-0-06978300-1387416094.jpg

Mellomstadier:


post-10941-0-49954100-1387416095_thumb.p
post-10941-0-40646100-1387416097_thumb.p
post-10941-0-85279500-1387416100_thumb.p
post-10941-0-83934500-1387416104_thumb.p
post-10941-0-11208500-1387416108_thumb.p
post-10941-0-99789100-1387416112_thumb.p



Nesten ferdig:
post-10941-0-65592800-1387416114_thumb.j

  • Like 4
Skrevet

Laget enda en tegning i dag. Nå skal jeg prøve å lete opp noen gode turtorialer, slik at fremgangsmåtene mine blir litt bedre. Skyggene og fargene mine blir veldig "smoshy" og lite definerte. Anatomi er umulig. Jeg mangler jo all basiskunskap, så kanskje jeg skal kjøpe meg en bok eller noe.
Anbefalinger? :)

post-10941-0-23995300-1388018569_thumb.j

  • Like 5
Skrevet

Sier meg vel ferdig med denne. Eller evt at jeg tar den opp igjen ved en senere anledning :P

Reven er vel egentlig tegnet alt for detaljert i forhold til hvor liten den er på bildet. Kommer ikke frem her da, men når jeg jobber med filen.. Jaja..

Orket ikke styre mer med bakken :P

post-10941-0-48379700-1388948986_thumb.j

  • Like 5
Guest Sunspring
Skrevet

Jeg har akkurat begynt å tegne litt, men er jo litt flaut å legge ut det her, dere er jo alle så utrolig flinke! :wub:post-12782-0-34931400-1389654106_thumb.j

  • 1 month later...
Skrevet

Jeg har en idè til et fantasyinspirert bilde og trenger noen som kan tegne det. Vet det er flere som er flinke fantasytegnere her. Er det noen som har lyst å ta oppdraget? Jeg betaler selvsagt.

  • 5 months later...
Skrevet

tumblr_nab0wiPlTQ1qi34ygo1_1280.png

Denne tråden er jo dau! Her er en tegning jeg tegna til broshan, som drømmer om vorsteh :sorcerer:

Referansebilde fra vom og hundemat:

2dujehd.jpg

Så kul!! :D Lager du på bestilling?

  • Like 1
Skrevet

Jeg slenger meg på her jeg! Jeg har endelig fått lyst til å tegne igjen. Gikk tre år på formgivning på VGS, og jeg lærte utrolig mye, men det drepte mye av motivasjonen min til å tegne. I dag, første gang på minst tre år, har jeg endelig satt meg ned for å tegne bare for å tegne. Ingen rammer, oppgaver eller tidspress.

Har bare tegnet en rask og grov skisse av en Kudu (som jeg forelsket me i i Afrika). De er så nydelige! Og denne ble ikke så verst.

post-11992-0-58960000-1408452310_thumb.j

  • Like 8
Skrevet

Jeg slenger meg på her jeg! Jeg har endelig fått lyst til å tegne igjen. Gikk tre år på formgivning på VGS, og jeg lærte utrolig mye, men det drepte mye av motivasjonen min til å tegne. I dag, første gang på minst tre år, har jeg endelig satt meg ned for å tegne bare for å tegne. Ingen rammer, oppgaver eller tidspress.

Har bare tegnet en rask og grov skisse av en Kudu (som jeg forelsket me i i Afrika). De er så nydelige! Og denne ble ikke så verst.

Kjempefin!

Skrevet

Tegna mye når jeg var yngre, men gikk etterhvert over til akrylmaling. Men bildene i denne tråden fikk meg til å ønske meg et sånt tegnebrett! Så stilige bilder :) Er det vanskelig å lære for en som ikke har peiling på photoshop? :P

Legger ved et par bilder jeg har malt av dyr :)

post-12699-0-61347000-1408484613_thumb.j

post-12699-0-66928500-1408484621_thumb.j

  • Like 4
Skrevet

Noen som har peiling på fargestifter?

Typen har bursdag om en uke, og jeg er sendt på oppdrag fra svigers! Han ønsker seg tegnestifter, og jeg vil gjerne kjøpe noen litt gode til han. Men han tegner kun som hobby, så det er veldig fint å holde et visst budsjett :) Blir superglad for tips!

Skrevet

Jeg slenger meg på her jeg! Jeg har endelig fått lyst til å tegne igjen. Gikk tre år på formgivning på VGS, og jeg lærte utrolig mye, men det drepte mye av motivasjonen min til å tegne. I dag, første gang på minst tre år, har jeg endelig satt meg ned for å tegne bare for å tegne. Ingen rammer, oppgaver eller tidspress.

Har bare tegnet en rask og grov skisse av en Kudu (som jeg forelsket me i i Afrika). De er så nydelige! Og denne ble ikke så verst.

Jeg opplevde nøyaktig det samme som det, men selv nå, elleve år etter jeg slutta der, er det sjelden jeg får lyst til å tegne :( Før jeg begynte der tegna jeg nesten hvert ledige sekund jeg hadde der jeg ikke satt på en hest e.l.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tråden er noen år gammel, men spørsmålet er like aktuelt i dag, så jeg tar med en oppsummering av hvordan landskapet ser ut nå for den som leter etter alternativer til Adobe-abonnementet. For RAW-fremkalling er darktable og RawTherapee fortsatt de to store gratisalternativene til Lightroom. Darktable har fått et mye ryddigere grensesnitt de siste versjonene, med «scene-referred»-arbeidsflyt (filmic/sigmoid) som håndterer høylys godt – nyttig når man fotograferer mørke hunder mot snø eller lys himmel, der kontrasten fort blir for stor. RawTherapee er litt mer teknisk, men har svært god støyreduksjon og skarphet, noe som hjelper på actionbilder tatt med høy ISO i dårlig lys. Til retusjering og lagbasert redigering er GIMP fortsatt gratis og har blitt bedre med versjon 3, med ikke-destruktive filtre. Et rimelig betalt alternativ er Affinity Photo, som nå er gratis å bruke etter at Canva kjøpte det, og som føles mest som Photoshop i arbeidsflyten. Photopea er også verdt å nevne: det kjører rett i nettleseren og åpner til og med PSD-filer. I tillegg har det kommet en del nettleserbaserte AI-verktøy som kan være nyttige for spesifikke oppgaver, for eksempel å bytte ut en rotete bakgrunn bak hunden, utvide et bilde som er beskåret for tett, eller restaurere gamle, falmede bilder av hunder man har hatt tidligere. Et eksempel er image to image ai der man laster opp et bilde og skriver en kort instruks, og verktøyet beholder positur, komposisjon og lys mens det endrer stil eller bakgrunn. Det erstatter ikke vanlig fremkalling, men kan være et supplement når man vil gjøre noe kreativt med et bilde. Mitt råd ville være å starte med darktable for selve fremkallingen, og heller ta i bruk de andre verktøyene etter behov. Det viktigste for gode hundebilder er uansett lyset og øyekontakten – redigeringen er bare prikken over i-en.
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...