Gå til innhold
Hundesonen.no

Kita og Nanti


armagnac

Recommended Posts

Gratulerer, de var skikkelig fine :) Men jeg tenkte bare på en ting som kan være greit å ha tenkt på (eeeegentlig har du ikke noe valg skjønner jeg :P), kan det være litt dumt med en tise til når du stiller, da bør du evnt. ha en til med deg når du stiller begge, tenkt om begge får CK..? Men dette ordner seg sikert når den tid kommer :) Blir spennende når du får vite hvem som skal bli din!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Gratulerer, de var skikkelig fine :P Men jeg tenkte bare på en ting som kan være greit å ha tenkt på (eeeegentlig har du ikke noe valg skjønner jeg :)), kan det være litt dumt med en tise til når du stiller, da bør du evnt. ha en til med deg når du stiller begge, tenkt om begge får CK..? Men dette ordner seg sikert når den tid kommer :) Blir spennende når du får vite hvem som skal bli din!

hehe egentlig ikke no valg nei :) Kunne venta på neste kull til vinteren, men siden hun tilbyr meg den beste prikketisapa, stiller situasjoen seg litt annerledes :) Tror ikke det er meninga jeg skal få no hannhund i hus ;) har tenkt det samme selv :) Men folk er stort sett greie og stiller for verandre i ringen, spess hvis de skulle bli slik "krise" :P

så søte :) jeg liker nå manteltispa jeg da.. praktisk så man slipper tidlige grå snuter :P:)

Ja er søt ho, men muligens haleknekk :S ikke så sikkert å se/kjenne det ennå på henne, måtte se det an.

Moren har haleknekk se, så man regner at det 1/4 av valpene vil kunne få det og hvis 2/8 får det stemmer det... Får håpe hun ikke har det, siden hun er så fint tegnet :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg Må bare spørre, vet du hvor mange som ikke er "solgt" ? Forelska sjø, og veeeldig valpesyk!

Veit at den svarte tispa ikke er solg ennå :) Skjønner godt den valpesyken, GD valper jo bare så skjønne :) godt mulig det er flere :P Du får sende henne en mail :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det vanlig å avle på hunder med haleknekk?

veit ikke om det vanlig (eneste tispa jeg veit om) men snakket en del med oppdretter om dette :P Det var jo arvelig som ho sa, men tispa er utrolig vakker ellers, derfor ho blei valgt å bruke + at gemyttet er veldig bra :) Har et hode som en modell som mange sier om henne :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ok. Bare lurte, siden det var såpass arvelig, og slike valper gjerne blir solgt til redusert pris. Men så er det jo bare en skjønnhetsfeil :)

Ja jeg og var litt skeptisk :) Så fikk en god forklaring fra oppdretter + at jeg leste en del om det på nettet :) For de som vil ha familiehund er jo ikke dette noe stress :) Skjønnhetsfeil som du sier :) Men de med haleknekk var jo ikke aktuelle for meg som ho sa, siden jeg ville ha en hund jeg kunne stille en del :P

:) Jeg tror jeg må maile oppdretteren og melde meg frivillig som valpetafser når de er sånn 6-7 uker! *dååån* Bare LITT forelsket i mantel tispen jaa :)

Hehe, gjør det :) Kanskje du blir GD eier ;) Så kan du ta masse bilder du også, slenge ut på sonen :P Tenkte å ta turen bort når de er blitt 5 uker, så i midten av mai sirka for min del :P Håper det kommer mange nye bilder av de snart :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, gjør det :) Kanskje du blir GD eier :) Så kan du ta masse bilder du også, slenge ut på sonen :) Tenkte å ta turen bort når de er blitt 5 uker, så i midten av mai sirka for min del :) Håper det kommer mange nye bilder av de snart :P

:) LETT! Hehehhe, blir nok ingen GD på meg. Kan jo bare besøke oppdretteren din :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herlige. Blir spennende å se hvem du ender opp med :icon_redface: MERE BILDER!

De vokser så fort :P Syntes de begynner å se store ut alt jeg ;) Håper og tror det kommer mer bilder snart :P Bør ihvertfall komme noen nye bilder (enkeltbilder) når de begynner å få øyer :)

Spent på hvor lenge jeg må vente før jeg blir tildelt valp :)

Edit:

Da har det kommet fler nye bilder og mer kommer senere i kveld :P De har også fått noen kallenavn nå :D

De er 1 uke i dag :)

El Diablo, merle hannhund :D

ElDiablo13april2010.jpg

Lille Miss, harlequin tispe

LilleMiaa13april2010.jpg

Lille Miss & Lille Rusin (Nærmest) :D

LilleMissogLilleRusin13april2010.jpg

Lille Rusin sover :D

LilleRusin13april2010.jpg

Lille Rusin :D

LilleRusin13april.jpg

Lille Rusin ;)

LilleRusin.jpg

Mini Sne :o Den jeg holder en knapp på ;)

MiniSne13april2010.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vad spännande med valperiet! Förstår att du längtar tills du får veta vilken som blir din, glädjer mig med dig ;)

Glad jeg har en oppdretter som er flink til å oppdattere med bilder og info om valpene :P Så nå lurer jeg bare på hvem jeg ender opp med :icon_redface:

Skulle komme noen ordentlig bilder på hjemmeesiden senere i kveld :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Wow så nydelige de er! :aww: Mine favoritter er manteltispa og Lille Rusin! :lol:

Ja, jeg liker det jeg ser :P Manteltispa er søt hun :blink:

Ååå :) Får ikke mindre lyst på Gd av å følge med her, gruer meg egentlig til bilder av dem når de har passert 5 uker, da blir de farlig søte! :S En mantel gutt vil jeg ha :P

Gleder meg til de får øyne og hørselen blir intakt ;) Spennende å se om det blir noen blå øyne på halrequinenene :P Ho skal ha et kull til vinteren :P Kankje det kommer mantelgutt til deg der :P

HERREGUD! Lille Miss! FOR noen tøffe farger! JEG VIL HA! Ikke legg ut fler bilder, plz.

Hehe skal spamme hele sonen med denne fargerike gjengen :whistle: De blir nok ikke styggere med tiden :P :P

Hvorfor kom det merle i kullet egentlig? Hva har du tenkt til å kalle din for :P Sne var jo et pent navn da!

Det sies at de alltid kommer en merle i et harlequinkull... De er alle bærere av merlegen, men ikke spør så vanskelig a :P kan i tilfelle gi deg en lik hvis du er mer interresert i se hvorfor det dukker opp :)

Tenkte å kalle min Ananti (glede). Sne er fint, men oppdretter har ei ho kaller for Snehvit/Sne :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pft, jeg nekter å se. :aww:

hehe særlig :blink: Du kommer ikke til å greie å motstå fristelsen med å se de søte små :lol: De kommer til å bli noen lekre små barn etterhvert :)

Er faktisk veldig nærme meg, da jeg bor langs osveien :P

Jøss :whistle::) Ja da er det ikke langt unna ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...