Gå til innhold
Hundesonen.no

Dalmatineren Casper (Curia's Bebop)


Recommended Posts

Skrevet

Casper satt foran meg på toget, og var så trøtt at han ikke klarte å holde seg våken :lol: Er ca 30-40 sek inn i videoen.

:lol: :lol: så utrolig herlig!

  • Like 1
  • Svar 748
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

11.mars måtte jeg farvel med min beste venn. Vi fikk 11 fine år sammen.  ❤     

Favoritthunden min blir 7 år i dag! http://lolapagola.com/7-ar-dag-d/

Ja synes det er synd jeg og, jo mer jeg tenker på det egentlig. Godt gemytt og pen og se på. Men blir det ikke noe trøster jeg meg med at selv om han får noe etter seg blir det ikke Casper-kloner uans

Posted Images

Skrevet

Sniff har kommet på juleferie hit :-) I går tok hun (for første gang siden de har kjent hverandre, 3 år) initiativet til lek! Casper ble litt sånn "oj, nå må jeg gjøre meg liten og forsiktig her så hun ikke går sin vei". Og i dag ville hun jammen meg leke igjen. Tror hun egentlig synes det er veldig koselig å være med Casper, selv om hun iherdig forsøker å late som han er luft mesteparten av tiden. Men ser nå at hun snuser på ham når hun tror ingen ser henne :P

sniffcasperkollasje.jpg

  • 4 weeks later...
Skrevet

SikleCasper er sjalu på endene som får brød

nidelva-29-01-2012-med-hallvard-og-marit-047.jpg

nidelva-29-01-2012-med-hallvard-og-marit-045_01.jpg

Si meg, er du ikke glad i meg? Liker du de fjærballene bedre??? Snufs!

nidelva-29-01-2012-med-hallvard-og-marit-068.jpg

Vi møtte Zera og Malinck med Zera, Sita og Uva. Jeg synes Sita er så morsom! Skikkelig sjarmerende hund! (De andre to er og sjarmerende altså, men er noe med den lille dama der og lydene hun lager) :D

Flere bilder her: http://vandalmis.wor...9/sondagstur-2/

  • Like 1
Skrevet

Kjempefine bilder :)

Men at du synes Sita er sjarmerende, etter idag, det.. Det vet jeg ikke helt hva jeg skal si om :lol: Hun var jo direkte ufin hun, bjeffa på både Casper og onkelen din (?) og var bare uspiselig. Hun har jo sin helt særegne sjarm, men jeg synes ikke den kom så godt frem idag.. :icon_redface:

Skrevet

Kjempefine bilder :)

Men at du synes Sita er sjarmerende, etter idag, det.. Det vet jeg ikke helt hva jeg skal si om :lol: Hun var jo direkte ufin hun, bjeffa på både Casper og onkelen din (?) og var bare uspiselig. Hun har jo sin helt særegne sjarm, men jeg synes ikke den kom så godt frem idag.. :icon_redface:

Joo! Hun var jo bare dritsøt! :lol: små hunder er nemlig bare søte når de gjør sånn :whistle:

Skrevet

Han er da virkelig vakker og det gjør ingenting om du viser ham fram litt mer. Det er mange utstillinger her på østlandet for eksempel :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...