Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 144
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da er stevnesesongen (nesten) over for i år? Milo skal mest sannsynlig gå et til stevne om noen uker i håp om siste napp, da er han klar for klasse 3 neste år! Hvem i alle dager skulle trodd vi klarte

Hatt en finfin rallytrening med mine to idag! De var altså så høye og så gira? Utrolig gøy! Unghunden detter jo ut i ny og ne (oi se der? Fugl? Mmm mye lukter i vinden - vent hæ?! Et blad?)? Men ekstr

Vi begynte november med tredje helgen i Trenerutviklingskurset jeg går denne høsten. Er fjerde kurset i 2020. Så må være fornøyd med det mellom jobb og studier. Helg fire er det eksamen. Får mye skryt

Posted Images

Skrevet (endret)

Merker at unghunden i hus ikke har fått løpe fritt på andre områder enn den lille skogen i nabolaget ja? Sutring og mye tassing rundt omkring. Vi har hatt noen rolige dager, rett og slett for å øve seg på å kjede seg. Det er nemlig vanskelig når man bare er ett år gammel!

Endret av Miloficent
Skrevet

November. Ja, gråt og vådt på vestlandet - og om to uker blir jeg 32 ? Er ikke helt sikker på jeg er klar for det... Tuija er 7 måneder nå, fine jenta mi. Og like søt hun er like irriterende kan hun og være. 

Kender meg veldig igjen i det med sutring over rolige dager. Her blir det kombineret med ganske intens pjeffing... Håper hun vokser fra det igjen...! 

Skrevet

Grått og vått her også. Blir ikke tur i dag, og det virker det som Gira er glad for. Må tvinge henne ut for å gå på do, for hun snur i døra når hun skjønner at det regner ? Så da blir vi inne idag, siden ikke jeg heller har veldig lyst og ut i dette været. Har heller bakt kanel i svingene ?

Siste dag av ferien min idag. Så da er årets ferie brukt opp. Starter med kveld og natt i morgen. 

IMG_20201101_170117.jpg

  • Like 2
Skrevet

Her er det også vått og grått, men mamma og pappa tok med seg Salka på en god tur i en liten luke med oppholdsvær, mens jeg prøvde å få unna litt skolearbeid. Luksus å være nettstudent hjemme, får hjelp til både hundelufting og ferdig middag servert på bordet ?

  • Like 1
Skrevet

Snø her, men det går mer og mer over i is. Er meldt mildvær til uka. 
 

Fikk trent litt jakt med Eine i dag. Han var godt fornøyd med det?

 

 

7426A520-A47B-4332-A210-0BE5A18E7D28.jpeg

Skrevet

Pøsregn her, og skal visst nok være det i morra også. Gleder meg allerede til morraturen kl 06..brr.

Nå er det nattta, ha en god uke

Skrevet

Vi begynte november med tredje helgen i Trenerutviklingskurset jeg går denne høsten. Er fjerde kurset i 2020. Så må være fornøyd med det mellom jobb og studier. Helg fire er det eksamen. Får mye skryt av instruktørene og de andre deltakerne av Lapras. Må bare stoppe opp selv noen ganger og faktisk tenke at "Jo, den idioten på fire poter er egentlig veldig grei"? Han ble også 10 mnd sist uke. Fy som tiden går. Andre juledag har jeg en ettåring i hus? 

IMG_5995.jpg

  • Like 3
Skrevet
3 hours ago, Rufs said:

Jeg liker ikke november! :sint_01:Det er for mørkt, for vått og for kaldt

Jeg er ikke glad i denne tiden av året heller ? Foreløpig er det mildt her og det håper jeg fortsetter en stund til ?

Skrevet (endret)

Da har vi endelig fått juleturnusen. Jeg skal jobbe 24.desember, men jeg jobber bare til kl 16. Så da får jeg hvertfall vært med på selve julekvelden med familien ? Begynner å bli noen år siden jeg var med på tradisjonene på dagen nå, med nissen på låven og grøtspising hos bestemor. Men det blir vel sikkert ikke det samme i år det heller uansett, med tanke på covid... Ikke helt heldig å stue en haug med folk sammen i trange låver og leiligheter da. 

 

Gira har vært fin i pelsen i hele sommer. Men når vinterpelsen kommer så ser den ikke ut. Da får hun bare flekker her og der (ganske store også), flasser mer og pelsen er generelt tynn. Ikke noe som plager henne, sånn foruten at hun er frysepinn og hater genser. Men hun ser jo ikke spesielt pen ut. 

Endret av laikamor
  • Like 1
Skrevet

Hatt en finfin rallytrening med mine to idag! De var altså så høye og så gira? Utrolig gøy! Unghunden detter jo ut i ny og ne (oi se der? Fugl? Mmm mye lukter i vinden - vent hæ?! Et blad?)? Men ekstremt lite snusing idag og han er veldig lett å få ut av transen om han befinner seg et annet sted i unghund-hjernen. Jeg har ikke sett Milo så høy på lenge, så det var også interessant å finne utav hvordan jeg må jobbe han ned?

  • Like 4
Skrevet

Da korona kom i mars så var det etterhvert mange som kjøpte seg hund. Og jeg må si at i disse tider er jeg utrolig glad for at jeg har mine to ❤️ Og jeg kan skjønne at folk ønsket seg en turkamerat/kosedyr/et nytt familiemedlem i en ellers så trist hverdag.

Vi er snart på tur ut. Det gjør ikke noe at været ikke er så flott. Tur er tur likevel :dog_running:

 

Skrevet

Jeg liker november, særlig denne nov. Har vært mildt og nydelig vær.

Jeg er også utrolig glad jeg har Prima i disse tider, når vi holder oss hjemme, og går tur på tidspunkt vi håper ikke andre er på tur:)

I dag blir en rolig dag. Hadde en knall dag i går med lp trening og nosework og lang tur. Snart er det advent og julekalender:)

 

Skrevet (endret)

Da er stevnesesongen (nesten) over for i år? Milo skal mest sannsynlig gå et til stevne om noen uker i håp om siste napp, da er han klar for klasse 3 neste år! Hvem i alle dager skulle trodd vi klarte dette når vi debuterte i RL i Januar og har x antall disk på merittlisten? Atlas skal gjøres klar til kl 2 neste år og gud som jeg gleder meg! 

F7AF9E43-4434-4DCB-ADAC-E7A2FD1F3A85.jpeg

3A8072A7-6328-44AD-A51B-3311602E6511.jpeg

Endret av Miloficent
  • Like 9
Skrevet

Så fine gutter du har @Miloficent ?

Vi skal på vårt første arrangement i hundeklubben i dag, gleder meg! ?Er ukentlige mandagstreninger i hallen med fokus på hverdagslydighet sånn jeg har forstått det, men vi skal øve mest på ro og kontakt innedørs med flere andre hunder rundt oss, dét er vi ikke så vant til. Blir gøy å treffe nye folk og hunder, selv om man selvfølgelig må holde ekstra god avstand og minske kontakt i disse dager! 

  • Like 1
Skrevet

Er det noen som har positiv erfaring med bruk av tørket bringebærblader mot innbilt svangerskap hos tisper?

Eller som vet om noen som har positiv erfaring?

Jeg vet om noen som trodde det hadde en god virkning, men de tok vist feil (virkningen var ikke så stor som de håpet på)

Skrevet

Holder på med renovering av stue. Har holdt på en stund, og det går veldig sakte fremover. Likevel har jeg nå begynt å vurdere om jeg skal male badet ? Det skal totalrenovert det også, men det blir nok hvertfall et par år til, må spare litt først. Det er litt panel, som sammen med taket allerede er malt hvitt. Resten er sånn gammal våtromstapet. Lyseblå med noe mønster. Og gulvet er gult belegg. Men kjenner jeg er veldig usikker på hvordan resultatet evt ville blitt. 

Og inni dusjen regner jeg med det ikke er vits å male.. Der er det noen plater på veggen, og det samme gule gulvbelegg. Men det er avdelt med dusjdøren da, så det er jo et naturlig skille der. Men det blir kanskje veldig rart å male alt utenfor det. Aner ikke hvilke farger jeg ville valgt heller.. Synes det er fint med litt farge, og ikke bare hvitt og grått. 

Skrevet

Er det noen som kommer til å ta over moderatorstafettpinnen? Synes det er litt trist at det har dabbet så veldig av med aktivitet her inne. Ikke at jeg er superaktiv selv, heller (livet har krevd sitt siste året!), men har satt så pris på å lese, suge til meg kunnskap og følge alle diskusjoner. 

Skrevet
Akkurat nå, Nimbus skrev:

Er det noen som kommer til å ta over moderatorstafettpinnen? Synes det er litt trist at det har dabbet så veldig av med aktivitet her inne. Ikke at jeg er superaktiv selv, heller (livet har krevd sitt siste året!), men har satt så pris på å lese, suge til meg kunnskap og følge alle diskusjoner. 

Håper noen er villig, slik at det igjen kan bli stor aktivitet på denne siden. Jeg liker å lese gamle tips, råd og informasjon. Fant nettopp en veldig bra oppskrift til hvordan lære inn neseprøve :banana:   
 

Men selv er jeg ikke interessert i å bli moderator :shifty:

Skrevet
8 hours ago, Rufs said:

Håper noen er villig, slik at det igjen kan bli stor aktivitet på denne siden. Jeg liker å lese gamle tips, råd og informasjon. Fant nettopp en veldig bra oppskrift til hvordan lære inn neseprøve :banana:   
 

Men selv er jeg ikke interessert i å bli moderator :shifty:

Nei, for min del tror jeg rett og slett ikke tiden strekker til (selv om jeg ser for meg at det ikke er så innmari mye å gjøre i rollen som moderator akkurat  nå!). Men dumt hvis eierne også har trukket seg helt ut? Usikker på hva det betyr for forumets fremtid ?

Skrevet

Jeg er her inne daglig og har meldt meg frivillig til å håndtere de rapportene som kommer inn ihvertfall. Jeg kommer nok ikke til å moderere aktivt utover det.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...