Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva forer du med?


MonicaT
 Share

Recommended Posts

Hovedforet er VOM men har også tørrfor. Innimellom blir de lei VOM, så da får de tørrfor istedet en periode. Typen varierer egentlig veldig da jeg har noen sære hunder, og spesielt eldste hunden på 13,5 har vært vanskelig nå i sommer. Men vi har nå 2 hovedtyper: Brit Fresh til til de 4 yngste, og the grand old lady får Genesis Soft + Brit våtfor. De får i tillegg matrester om vi har, olje og tilskudd av diverse slag. Forer uansett type kornfritt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har 2 hunder som får litt forskjellig. 

Blandingen får: VOM, Provit og Mush. Forskjellige smaker, men VOM er base og den er alltid fullfor. Akkurat nå er det Active med laks det går i, men blir nok å kjøpe det nye protein foret - skulle visst være bra for eldre hunder. 

Galgoen får: VOM, Provit og Norwegian Polar. En frossen Mush bolle om jeg ikke har VOM boller eller annet som rensker tenner. Nå som jeg har fått han opp i vekt, vurderer jeg å slutte med NP og fullfore han også på rått. Da med VOM som hovedfor. Active med laks blir nok hovedbasen hans om det blir fullt rått. 

De får også kyllingnakker, -føtter, -vinger og -drumsticks. Og annet med ikke-vektbærige bein om jeg finner det. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har vært gjennom mye forskjellig og landet på bozita robur sensitive lam. Det både tåler og liker begge to, som er et lite mirakel, og innholdet er ålreit. Omega 3-olje på maten til begge og multiflex til eldste. I tillegg får de tygg som griseører, oksemuskler, strutsesener og gåse/kyllingnakker innimellom. 

Og så går det med mye alpha spirit semi moist fôr som godbiter i hverdagen, pluss en del olivers-godbiter i kilossekk.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tørrfor fra vigor and sage ? Tidligere foret vi 50/50 med det og vom og hundemat. Nå får hun vom bare innimellom. Dyrebutikken har flyttet til en annen by, og vi har bare en liten kombifrys. Derfor har vi ikke plass til å kjøpe inn mye om gangen, og vi er der ikke så ofte. Men pleier å kjøpe med et par småpølser når vi først er på dyrebutikken. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bruker Royal Canin på mine fire, generelt 4800 og Medium Adult, med V&H som tilleggsfôr i perioder. Når jeg glemmer bestille fôr før tønnene er tomme, så fullfôres de på V&H, hender litt oftere enn jeg tørr innrømme :lol:

 

Endret av maysofie
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg foretrekker rå foring fordi jeg har satt meg nokså godt inn i det, dette varierer så klart fra hund til hund.

Foret med VOH fra valp til 1,5 år, byttet til Provit frossen oksekjøtt pga. allergisk reaksjon på VOH.

Hun får også i tillegg Natures Menu; luftrør, andevinger, margbein.

Har prøvd ulike tørrfôr, men reaksjon som kløe og slutt.

Resultatene; avføring som ikke lukter døden + mindre avføring, flotte tenner, apetitt vekker, oversiktlig vekt kontroll og fornøyd hund! ?

Endret av John9
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for svar!  Har snakket med oppdretter ja☺️ Foreldre har ingen allergi, heller ingen i søskenflokken som jeg har snakket med…  Hills sitt har jeg ikke prøvd, så det skal jeg jaggu prøve!🫶🏻
    • Takk! Da er det nok bare jeg som har trodd jeg har laga en, men ikke gjort det. 😂
    • Uff, det høres fælt ut. Jeg vet ikke svaret på det du spør om, dessverre. Har du snakket med oppdretter? Hvordan er foreldrene og søsknene? Er noen av dem allergiske mot noe? Det er jo dessverre en del helsegreier på disse små "motehundene", og yorkien har vel en del allergi såvidt jeg husker. Men ja, jeg tenker jo det er fornuftig at magen er ganske stabil før det startes utprøving. Men jeg ser bla. at det er en del ris i hypoallergenfôret, jeg ville jo prøvd et allergifôr på kun kjøtt, for eksempel (men må da ha vitaminer og sånt i tillegg). Allergifôret til Hills ser ikke ut til å ha ris i det hele tatt. Ser at de færreste andre allergifôrene har det. Så jeg ville testet andre allergifôr eller rent kjøtt ihvertfall.
    • Å fy fillern, Ede har begynt freake ut om labbene sine og kloklipp. Brukte sikkert en time tidligere i dag på å ikke få klippet ferdig potene, og de ser ikke ut. Til forveksling lik en femåring som har klippet seg selv med kjøkkensaks. Somehow plutselig blitt livredd for labbene sine, uten noen åpenbar grunn. Tenkte vi etter formiddagens frisørtime hadde kommet til enighet om at prisen for favoritt råforet er å la meg tukle med labbene hans. Så var det tid for å bli venn med klosaksa igjen. Hvordan de ble uvenner har gått meg hus forbi, men jeg har forstått at forholdet er anstrengt, så jeg la en hel porsjon Vom i skål, bare for kloklipp. Viste Ede skålen og lot ham lukte, satte den på hylla og kommunisere etter beste evne at det nå var samme deal som tidligere i dag. Jeg fikk jo fikle med klørne mens jeg klippet pels da, så tenkte dette skulle gå greit nå. Han har alltid fått betalt per klo for manikyr og jeg har vært super flink til å bare ta ytterste, bittelille, knøttlille biten som et mulig å klippe av. Millimeter. Ikke mulig å klippe mindre. Han har INGEN grunn til å bæde på kloklipp, det er ikke mulig å gjøre det mer skånsomt. ..men det gjør han altså allikevel. ... Han åpnet med en høylytt diskusjon. Krevde å få maten servert uten noe fæggåt dilldall med neglene. Ille nok å få frisert labbene. — My pronoun is IT! I identify as DOG! brølte han til meg.  Det var en laaaaang "diskusjon". Interessekonflikt, som en kaller det.  ... Å holde min egen IRRITASJON og mitt eget stress i sjakk og være roooolig og hyggelig og vibbe vennskap og kjærlighet når han trekker til seg labben HVER GANG akkurat i det jeg skal klippe.. Jeg trenger valium for å klare holde meg emosjonelt upåvirket gjennom det der.  Han endte med å få en hel ***** porsjon Vom for EN bitteliten klotupp, servert med verdens falskeste smil og ros og så ryggen til og VIBBER av *ARRGH*   Jeg har gjort ALT riktig hva angår trene klipping av klør. Hva **** gikk feil HVOR og NÅR?!  Jeg hadde fra tidligere hunder en 62,5% suksessrate på å innarbeide kloklipp som hyggestund. Første hunden nektet meg NÆR labbene sine, men stod som et skolelys for å få klippet klør av fremmede. Så hadde jeg to som var NULL problem å klippe klør på, før tredje bare lot meg klippe bak, og var dramaqueen på fremlabbene.  Denne gangen var jeg SÅ bevisst på å få gode vaner om kloklipp riktig fra start. ..og har FEILET.  ... "Er du sikker på du ikke kommer til å angre på å ha skaffet deg så stor hund?" -_-
    • Hei! Håper noen vil dele sine erfaringer/evt har noen gode råd.  Fra hunden(yorkshire terrier) min ble 1 år gammel har han slitt mye med diare (får det ca en dag per  uke, men klarer ikke koble det til noe han har spist).. Har vært hos vetrinær flere ganger for undersøkelser, avføringsprøve, ultralyd, blodprøver osv.  Fått ormekur, giardiakur og forsøkt med ulike typer fôr. For 7 uker siden bæsjet han også mye blod, så rett til vetrinær igjen.. Siden den gang har han gått på eliminasjonsdiett og hypoallergenic fra royal canin, som betyr at han ikke får spise noe annet enn det og litt zoolac/canikur. Om en ukes tid skal vi over på provokasjonsdiett(altså å teste hvilke matvarer han reagerer på).  Problemet er jo bare at han fremdeles får diare ca annenhver uke… og fremdeles en del slim i bæsjen som kan tyde på at betennelsen i tarmen ikke er borte.. Og da kan vi jo heller ikke starte noe provokasjon.  Føler meg helt fortvilet. Syns grusomt synd i lillemann som har vondt i magen.. Ikke kan han få godbit, tyggebein eller gulerot(som er litt krise siden det er det beste i verden tydeligvis🤣).  Er det noen her som har noe erfaring med eliminasjonsdiett? Betyr det at det ikke fungerer i det heletatt når vi fremdeles sliter 7 uker inn? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...