Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå APRIL


Recommended Posts

  • Svar 1.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da var det over... Så da er det å starte på neste etappe, og prøve å være den sterke og rolige når det raser for de andre. Er kjempetrist for meg og, men ikke min mamma/kone  

Da har det blitt bestemt at han her skal bli nordmann  Gleder meg sååå masse! Må bare vente til juni, det blir lenge, det! 

Jeg har, for en gangs skyld, hatt flaks! Har fått en midlertidig stilling i en av bedriftene i industriparken, ganske enkel jobb med kvalitetskontroll. Ulempen er at de ikke vet hvor lenge de har beho

Posted Images

Skrevet

Ånei. Nå er dagen kommet hvor ørti folk tror de er så sykt morsomme på Facebook og avisene lager den ene idiotiske aprilspøken etter den andre. :hmm:

  • Like 3
Skrevet

Helt galskap ? 

Ekstra rart å tenke på at mini blir 1 år denne mnd’en.. Han har jo nettopp blitt født! ?? (hilsen crazy mom, super in love with my baby!)

  • Like 2
Guest *Kat84*
Skrevet
Akkurat nå, Ozzy skrev:

Ånei. Nå er dagen kommet hvor ørti folk tror de er så sykt morsomme på Facebook og avisene lager den ene idiotiske aprilspøken etter den andre. :hmm:

Man skulle tro at det ble bedre og bedre gjennomført, men nei... 

Jeg liker egentlig ikke denne dagen, nettopp pga alle disse "kule" spøkene :P

 

Skrevet
6 timer siden, Wachita skrev:

Her i Bergen har vi fortsatt områder med snø! ?

Æsj, jeg som håpa på å dra til en blomstrende Bergen badet i sol i morgen...

April ja, WTF? 

Skrevet
Just now, Stine said:

Æsj, jeg som håpa på å dra til en blomstrende Bergen badet i sol i morgen...

April ja, WTF? 

Masse sol da! Vi har aldri sett så mye sol før ?

  • Haha 2
Skrevet
Just now, Tricolor said:

Bikkjeskinnet prøver å narre oss med en aprilspøk. Han står ute og uler som en ulv. 

Jeg tror du er blitt lurt av oppdretter. Det må da helt klart være en ulv da!

  • Haha 1
Skrevet (endret)
Akkurat nå, mushi skrev:

Søndag = heimebane til frokosten. Kjempeserie! :D

Jeg digger den serien av en eller annen grunn!

Endret av Stine
Skrevet

Jeg skal iallefall holde meg unna kommentarfeltene under aprilsspøker på fb. Jeg klikker litt inni meg hvert år av de "smartingene" som bare må påpeke dagens dato og dermed ødelegger moroa. For det er jo moro å se hvordan folk som går rett på freaker ut i kommentarfeltene ?

  • Like 1
Skrevet

Stor :hug: til @Raksha!

 

I dag er jeg totalt utslitt. Var i familiebesøk i går. Veldig hyggelig, men ble ganske mange timer senere enn tenkt ? ble sittende å snakke med tanten og onkelen min etter de andre var gått. Var ikke hjemme før halv 2 i natt :blink: var tenkt å reise rundt kl 20 :lol:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kontakt raseklubben eller NKK for veiledning om dette. Det er ikke veldig vanlig, men det skjer at en oppdretter "leier" en tispe for et kull. De betaler da selvfølgelig alle utgifter i forbindelse med kullet,  men jeg er usikker på om de betaler noe mer enn det til eier, jeg mistenker det er tilsvarende prisen av en valp, evt. en av valpene. 
    • Spør for en jeg kjenner. Oppdretter ønsker at kjøper står som eier. Men vil ha ett kull på tispa. For vil ha genene videre. Hvordan foregår dette vs. forvert? Er ikke forvertavtale. Enten at kjøper har ett kull eller at oppdretter har kull der?
    • Ja, jeg «liker» jo å tro alderen har en stor rolle. Det sies jo at en bc trenger ett år på hvert bein, og ett for hode for å bli voksen. Vi gir oss ikke, men rimelig frustrende å se hvordan oppførselen hans har blitt, når jeg vet at han i bunn og grunn er helt super på alt annet.  Vi var blant annet på ferie ett par dager i sommer. Mye hunder å møte her og der, men ingen hilsing. Og det var ikke noe problem. Han lå fint ved siden av meg å så hunder og folk på 10-20 meters avstand, ingen reaksjon. Det er jo sånn sosialisering bør være. Bare se og observere, uten noe mer. Samme når han er med på jobb. Men det er vel som du sier at mye av det vil vel skinne igjennom da han får landet litt. 
    • Det høres ut som et bra hundeliv. For å svare direkte på spørsmålet så tenker jeg nok at alderen spiller en rolle for at det oppleves verre, men det kan gå begge veier avhengig av hva man gjør med det. Generelt er det greit å tanke at all adferd som hunden får erfaring med blir den bedre på. Hvis hovedregelen blir å utagere på andre hunder som passerer så vil det henge igjen når hunden modner og blir voksen. Hvis dere trener på å ha kontakt og slappe av rundt andre hunder så vil det etterhvert bryte gjennom hormontåka. Lykke til!
    • Mulig jeg formulerte meg litt feil. Men nei, han har nok ikke øvd på det i 18 mnd. Det har gått fint frem til 16-17 mnd alderen. Vi har også gått tur å kommet rett i ett hundestevne, da var det veldig mye hunder, men han brøy seg ikke merkeverdig da heller. Da gikk han bare å snuste. Mulig fordi det ikke var en enkelt hund å henge seg oppi. Han er ganske aktiv i form av søk, og vi trekker og sykler. Verken overstimulert eller understimulert vil jeg tro. Rolig og fin rundt baby på 4 mnd også.    Jeg er klar over at vi må trene passeringer med større avstand for å ha kontakt. Har lest en hel haug om det. Bare nysgjerrig på mer med tanke på alderen hans osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...