Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor ofte har du flytta?


Recommended Posts

Skrevet

Inspirert av Annik i akkurat nå begynte jeg å tenke på alle gangene jeg har flytta i løpet av livet og det er en del. Etter en opptelling kommer jeg frem til 14 ganger i løpet av mitt 31 år lange liv. Neste gang håpe jeg det blir for siste gang på mange, mange år! Det lengste jeg har bodd på et sted er 6-7 år. Jeg har bodd i tre byer; Trondheim, Førde og nå Elverum. 

Fortell meg din flyttehistorikk :) 

Skrevet (endret)

Oj, jeg har ikke telling engang :lol: Prøve å telle over når hodet er litt mindre slitent :P

Men jeg er oppe i 3 ganger på to år nå. Først fra Trondheim og til Kristiansund, så fra den leiliheten jeg flyttet til da og leiligheten vi bor i nå(fordi det plutselig kom barn som også trengte plass), og nå flytter vi herfra og inn i hus fordi det kommer enda en mini :P

Men der vi flytter nå har vi muligheter for 6 soverom. Så nå har vi sikret oss for å ikke gå i plass-fella igjen :lol:

 

Edit; Fun fact - huset vi flytter inn i nå er det huset jeg vokste opp i. Så denne gangen flytter jeg iallfall ikke til et nytt sted, sånn sett :P

Edit2; kan jo legge til hvor jeg har bodd! Kristiansund, Batnfjorden(tettsted mellom kristiansund og Molde), Jessheim og Trondheim :P

Endret av Annik
Skrevet (endret)

10 ganger om vi ikke teller med folkehøyskolen og at jeg bodde med eksen sommeren etterpå. :P 11 om vi teller med skolen og den sommeren hos eksen som 1 og samme flytting. 

Har bodd flere forskjellige steder i Rogaland, stort sett i Sandnes eller Klepp kommune. Ellers så er det Ålesund og Nordfjordeid jeg har bodd. :) 

EDIT: Min flyttehistorikk ser slik ut:
Ålesund (Spjelkavik)
Hinna
Kverneland
Sandnes (Hana)
Sandnes (Aspervika ish)
Ålesund (Spjelkavik)
Nordfjordeid
Ålesund (Nørve)
Sandnes (Aspervika ish)
Sandnes (Hana)
Sandnes (Austrått)
Sandnes (Aspervika ish) 

Strengt tatt flytta jeg hjem til mamma i spjelkavik etter skolen i eid, og så til nørve på hybel og så tilbake til mamma før jeg flytta til sandnes igjen, om vi skal pirke. :P 
Og håper å flytte igjen om ikke altfor lenge. :P 

Endret av Rocket
Skrevet (endret)

De siste 18 årene har jeg flyttet 14 ganger :P det leste jeg har bodd på et sted er 7 år. 

Man blir litt vandt med å flytte på en måte :lol: men kan ikke si jeg liker det, er så mye styr :aww:

La til:

Har forøvrig bodd i Trondheim, Bergen, Alta, Ås i Akershus og Os i Hordaland.

 

 

Endret av Snoffe
Skrevet

Flytta ut hjemmefra for 2 år siden, og er på 3.leiligheten nå. Der vi bodde først var husverten en idiot. Vi sleit med lekkasjer og diverse men han svarte oss aldri på telefon. Vi bodde der i 8 mnd uten både tv og internett. Det måtte blåses fiber og det kunne vi ikke ordne med selv siden vi bare leide. Vi fikk også Lyse på døren en dag. De stengte strømmen fordi han ikke betalte regningene sine. Det ble heller ikke opprettet depositumkonto (vi var uvitende og naive) så når vi flytta ut så forduftet både husvert og hele depositumet vårt på 20 000... leilighet nr 2 skulle selges når vi hadde bodd der i 6 mnd. Så nå håper jeg at vi kan bo her vi bor nå en stund:aww:

Skrevet

Jeg er nå 30 år, og synes selv ikke jeg har flyttet så ofte.

Flyttet til Oslo i 2007, men bodde der bare i et halvt år i forbindelse med studier. Bodde så i en leilighet i Kristiansand i tre år fra 2007-2010. Kjøpte da enebolig i Grimstad. Bodde i Grimstad i 2 år. Kjøpte så del av tremannsbolig i Kristiansand i 2012, og her bor vi enda.

Skrevet (endret)

Åtte ganger hvis jeg teller med alt, fire hvis jeg teller de "store". Lengste jeg har bodd et sted er 18 år, korteste fire måneder. Bodd i to forskjellige land, fem forskjellige steder/byer.

Endret av Artemis
Skrevet

17 ganger på 35 år. Lengste på ett sted er fire år. Bodd i Tønsberg, Oslo, Lillehammer, Trondheim og Danmark.

 

Skrevet

Er 22 år og har flyttet ganger i mitt liv. 2 ganger som barn/ungdom i forbindelse med samlivsbrudd mellom foreldre. Så flyttet vi 1300km hit til Vestfold i 2012, hatt 4 bosteder her nede (anskaffelse av hund #2, huseier brukte det som feriebolig og siste pga. praktiske årsaker, deriblant vannlekkasjer).

Nordpå har vi nå også flyttet ut av barndomshjemmet fra Fauske til Narvik, så 6+1, kan man si :) 

Skrevet

1. 1980 Bodø-Bodø

2. 1993 Bodø-Tromsø

3. 1993 Tromsø-Tromsø

4. 1994 Tromsø-Trondheim

5. 1997 Trondheim-Trondheim

6. 1997 Trondheim-Trondheim

7. 2000 Trondheim-Tromsø

8. 2003 Tromsø-Tromsø

9. 2004 Tromsø-Tromsø

10. 2006 Tromsø-Tromsø

11. 2007 Tromsø-Tromsø

12. 2009 Tromsø-Tromsø

13. 2013 Tromsø-Tromsø

14. 2013 Tromsø-Tromsø

15. 2015 Tromsø-Litt utenfor Tromsø

 

Huff. Flytting er er mareritt. En av gangene over var en mellomstasjon da det var tre måneder til dit jeg virkelig skulle flytte ble klart. Flestparten av flyttingene skyldtes borettigheter som utløp eller meldte seg (Samskipnad, jobb) eller oppgradering innenfor disse systemene (for raskest å få leilighet/hybel må man gjerne ta til takke med det dårligste først). Og så var det vel to ekstra flyttinger grunnet totalrenovering av studentboliger.

Om ikke annet får man oversikt over hva man eier når man flytter, og kanskje kvittet seg med ting man ikke trenger.

 

Skrevet (endret)

Aner ikke hvor mange ganger jeg har flytta i løpet av mine snart 51 år, men skal vi se... 

18 år på Steinkjer (der jeg vokste opp)
0,5 på Kongsberg for å spille volleyball
0,5 år hjemme igjen
1 år i Mosjøen på forkurs til Ås
1 år i studentbolig på Ås
3 år i privat kollektiv på Ås
4,5 år på Noresund
1 år på Gardermoen
14 år på Holter i Nannestad
5,5 år på Ådalsbruk i Løten

Ja, det var vel mitt liv på flyttefot :lol: 
 

Endret av Siri
Skrevet

Flyttet seks ganger på 19 år om man teller med alt. Bodde de første 5 årene på en side av byen, flyttet og bodde videre der i 9 år, flyttet til nytt hus i samme byggefelt, og bodde der i 3 år. Flyttet på internat, hybel og hjem igjen, og bor nå på hybel igjen.

Skrevet (endret)

Fra jeg flyttet hjemmefra, så har jeg flyttet 7 ganger. 

Når jeg først flyttet hjemmefra, flyttet jeg langt ute på landet (uten bil) på Fjæreide på Sotra utenfor Bergen. 

Så må jeg flytte derfra, da huset ble solgt og en storfamilie kjøpte huset og de trengte all plassen selv. 

Da flyttet jeg til Våge(også på Sotra), til et nydelig sted rett ved sjøen. Savner det stedet enda faktisk. Mens jeg bodde der, traff jeg eksen. Han fikk overbevist meg til å flytte til østlandet. Da flyttet jeg inn til han på Gran på Hadeland. Der bodde jeg i ca. 2 1/2 år.

Når det ble slutt mellom oss, flyttet jeg til Jevnaker, også det på Hadeland(for de av dere som ikke er kjent i området). Der bodde jeg i ca. 2 år. Flyttet derfra, når jeg oppdaget at leiligheten var fukt og muggskadet. Flyttet nesten på dagen, så fort jeg fikk en annen leilighet.

Da flyttet jeg til en tomannsbolig, også på Jevnaker. Med kanskje verdens snilleste, koseligste og mest ålreite huseier :heart:Når jeg bodde der, ble jeg sammen med han som nå er min samboer. 

Vi flyttet sammen i oktober/november 2016 og da bodde vi 1 mnd tid sammen i hans leilighet i Hokksund. 

I midten av desember 2016 flyttet vi hit som vi bor nå, på Fiskum i Øvre Eiker :) Så vi har bodd her i litt over et år. 

Jeg hater egentlig flytting, så jeg håper at jeg slipper å flytte igjen på en stund... :D

Endret av Mardina
Skrevet

Flyttet hjemmefra som 16-åring
3 år i Mosjøen (landbruksskole, videregående), flyttet så til Steinkjer og bodde der i 2 år (høyskole), flyttet så til Namsos med kjæresten (nåværende samboer), bodde i samme leilighet i 8/9 år, før vi kjøpte huset vi bor i nå. Her har vi bodd i snart 6 år. 
Så jeg flytter visst ikke så mye:aww: :lol:

Skrevet (endret)

Ganske lite. Litt avhengig av om man teller by eller hus.

Et år på FHS som 16-åring.

Trondheim som student da jeg ble 19, flyttet tre ganger inad i byen.

Fra Trondheim til Oslo med samboer, to ganger inad i byen.

Et år i England.

Antall flytteprosesser: 11, antall byer: 5, da teller jeg ikke at vi flyttet til nabohuset hjemme i Molde da mamma og pappa tok over etter mammas foreldre.

Det var flere ganger enn jeg trodde, men folkehøgskole er jo litt utenom, man flytter ikke fullstendig, og 3 flyttinger var mellom hybler som jeg heller ikke føler er "ordentlig" flytting.

Endret av simira
Skrevet

Oi, det tror jeg blir mange ganger...

Flytta visst 5 ganger før vi slo oss ned på Sunnmøre da jeg var fire år, der bodde vi fire forskjellige steder frem til jeg var ferdig med videregående. Etter videregående bodde jeg et år på folkehøyskole, så heim igjen, deretter flytta jeg til Sogn og Fjordane for å studere. Der bodde jeg på 6 forskjellige steder i samme bygd i løpet av ni år, før jeg flytta hjem igjen for en kort periode. Så flytta jeg hit til Toten og inn hos samboer, før vi senere kjøpte bolig og flytta inn der. Så flytta jeg ut nå nylig, bodde sånn halvveis i en leilighet i 1 mnd før jeg flytta inn der jeg bor nå. Jeg er fortsatt på leting etter noe litt mer varig, så jeg ser for meg å flytte en gang til i løpet av det neste halvåret. Jeg vil ha mer privatliv, her har jeg huseiers sikringsskap, loftsluke og modem i min leilighet og en husvert som ikke har skjønt at han ikke bare kan låse seg inn her lenger i tillegg til at det er så lytt at jeg ikke kan gå og legge meg før de er ferdige med å spise kvelds på kjøkkenet for å unngå å overhøre deres samtaler.

Altså, 22 ganger på nesten 40 år.

Skrevet (endret)

Har flyttet fem ganger på 26 år. :) To før og tre etter jeg ble 18.

Alta - Tønsberg 

Tønsberg - Tønsberg 

Tønsberg - Tønsberg 

Tønsberg - Tønsberg 

Tønsberg - Re 

 

Endret av Ozzy
Skrevet

33 år, flytta litt over 20 ganger, stort sett rundt i Elverum :P Mamma trivdes (eller trives, hun er stadig på flyttefot) noe sted. Enten er det for langt til naboen, for kort, de er for hyggelige, for kjipe etc, og dessuten er gresset grønnere på andre sida :D Flytta litt rundt i Oslo som student også, så mamma skal ikke ha skylda for all nomadevirksomheten.

Skrevet (endret)

Jeg har bytta hus 3 ganger. Flytta første gang da jeg var 4 til huset jeg vil kalle mitt barndoms hjem. Bodde der i 11,5 år med familien, når jeg var 15, 5 flytter jeg på internatskole i Vestfold. Hjem igjen når skolen var over og ned i et kollektiv (stort hus) . Når jeg var ferdig så flytta mamma og pappa på en hytte i skogen, så på en tidspunkt hadde jeg tre hjem :P Flytta da til skogen. Etter et år hjemme, gikk jeg lei så høsten 2016 flytta jeg til Finnmark for og gå på folkehøyskole. Bodde der i 10 mnd. Så hjem igjen på hytta med foreldre, og en bror hadde flytta hjem igjen. Så nå i våres flytta vi der jeg, mellomste og pappa bor nå. Etter at mamma gikk bort i høst er det litt rart og bo hjemme. selv om hun aldri bodde her. Planen er nå og bo her fram til sommen 19 og så flytte ut med hund og kanin nærmere videre utdanning. Så jeg har levd i koffert i nesten 4 år. Kjenner det er litt godt og ha minst to år hjemme nå, selv om det snart har gått et år alt :) Glad for alle stedene jeg har bod. Regner med at det blir ganske mange fler før jeg finne mann og kan slå meg til ro :)

Endret av Tine Kristine Lindbeck
Skrevet

8 ganger de siste 14 åra, om vi ikke tar med året på fhs. Bodde i barndomshjemmet til jeg ble 20, avbrudt av et år på fhs, etter det ble det endel flytting gitt. 

Skrevet

Bodde i samme leilighet til jeg var 16 og har flyttet åtte ganger på mine 32 år.  Håper jeg er ferdig for overskuelig fremtid.

Oslo (Romsås)
Oslo (Haugerud)
Oslo (Romsås)
Oslo (Bogerud)
Risør
Tvedestrand
Eidsvoll
Rena
Tretten

Guest Klematis
Skrevet (endret)

16 år på hjemstedet. 6 mnd i en by.  Tilbake til hjemstedet. 2 mnd på et lite tettsted. Tilbake til hjemstedet.

5.5 år i Oslo hvor jeg flytta rundt 5 ganger.

Flytta til Stavanger.

Etter 2 år der flytta jeg til byen jeg bor i nå og her har jeg flytta 2 ganger de siste 12 årene. Her jeg bor nå har jeg bodd i 11 år.

Endret av Klematis

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...