Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå September!


Recommended Posts

  • Svar 2.7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

SÅH letta nå! Det var far og yngste sønn som var her, de likte Uno kjempegodt! Uno oppførte seg fint, selv om han stjal en sko... De var inne og kosa litt, så gikk vi ute en liten runde og kasta litt

Jeg er så lykkelig nå! Det første som møtte meg da jeg og søsteren min dro for å lete i dag var nøklene mine som hang på et gjerde rett ved bilen!!! [emoji3][emoji3][emoji3] Hadde egentlig mistet håpe

Hjemme fra jobbintervju - kryss fingrene for at de andre 5 som var til intervju har driti seg ut...

Posted Images

Skrevet
Akkurat nå, JeanetteH skrev:

 

 

 

 

 

Altså jeg blir tagget i mye rart av @Krutsi. Hun har høye tanker om meg hun :lol: 

Nå er snart ordentlig hundegård ferdig her så kan Strider og Shy være her. Men jeg tviler på at det er så mye bedre @TonjeM :P Det er fortsatt hundegård :P 

Hadde tenkt meg i stallen, men fikk brått påminnelse om AG trening i dag. Men da blir det AG trening også fikse mer i hundegården etterpå. 3/4 av hundegården er under tak og den er ganske svær. Skal bli godt å tuppe de ut der når jeg skal sove etter nattevakt. Det er vel strengt tatt knapt da den kommer til å bli brukt. Ellers er den vel kjekk til gjester også om de ikke går sammen med mine :P 

Jeg velger selv å tro jeg driver med livsveiledning :aww: 

Akkurat nå, Annik skrev:

Jeg har bare @Krutsi, men det var visst nok til å få opp bildet. Jeg mistenker at noen har mer skyld enn andre :aww:

Pff!

Og Hele moroa med face er jo tagging i artige ting og sladder :P:lol: 

  • Like 1
Skrevet

Helv... altså, nå har dyret ødelagt skuldra igjen :no: Den har vært litt kranglete i sommer, men hun ble plutselig veldig mye bedre på kort tid så hun ble bortimot friskemeldt og tatt av smertestillende. I går fikk hun løpe løs på kveldsturen, og det gikk jo i 200km/t... Hun virka helt fin, men i natt var det tendenser til halting og i dag legger hun mindre vekt på den foten... Blææææ! Ikke kan jeg sette henne på Metacam igjen ettersom huner midt i Carthrophen-behandling... Kanskje vi rett og slett må dra og få litt laser.

Skrevet
Akkurat nå, Krutsi skrev:

Jeg velger selv å tro jeg driver med livsveiledning :aww: 

Mer livsvilledning kanskje :aww: 

I dag er Siri glad i dagens Siri, for dagens Siri startet dagen med å støvsuge huset :D Deilig med alt som er gjort (bare synd effekten er kortvarig). 

  • Like 4
Skrevet
10 timer siden, TonjeM skrev:

I dag morges rundt 5, vandret jeg i gatene i Oxford på vei til bussen for å ta flyet hjem - nå har jeg nettopp vært ute og luftet små bisker i skogen. Det er så rart med slike kontraster, startet på en planet imorges og er på en annen planet ikveld!

Oxford er en fantastisk by, nydelig. Rene sommeren var det også, og best av alt, fuglene synger der fremdeles, spesifikt rødstruper, og det er vel en av de fineste fuglene som finnes - både lydmessig og visuelt. Vi var i Oxford for 16 år siden, men byen hadde forandret seg. Hele byen drukner nå i trafikk og folk, og enten begynner jeg å bli gammel, ellers så har vi bodd for lenge i skogen - det er så stressende med masse masse mennesker slik at man må gå i sikk-sakk og tråkke bak treginger etc. Vi bodde på samme hotell som for 16 år siden, det var blitt noe pusset opp men var fremdeles skrekkelig varmt som det var den gangen, og hadde fremdeles det der med uendelige variasjoner av rosemønstre på vegger, tepper og møbler.. på en måte helt horribelt og på en annen måte dødssjarmerende..

Hundene har vært på kennel, og jeg vet ikke jeg.. de sa det hadde gått greit med dem (men det sier de vel alltid..). Strider er blitt dødstynn på 4 dager, Shy har lagt på seg. Hundene ble veid ved ankomst og de hadde brukt opp all maten jeg hadde tatt med (og det var ekstra mye), så de har vel forsøkt å få Strider til å holde vekten. Uansett, det var utrolig deilig å hente dem (og det var for å kunne hente dem tidlig at man måtte så tidlig avgårde imorges). De var så lykkelige begge 2, logret seg nesten ut av ledd, hylte og skreik, kastet seg inn i bilen og sovnet sporenstreks. Og de har mer eller mindre sovet siden vi kom hjem i ettermiddag, Dvs ikke Strider, han fotfølger meg hvor jeg går, til og med på do, men så er han så trøtt - sovner det øyeblikket man stopper opp et sted. Så jeg vet ikke helt det med kennel, være så sliten da..

Og så har jeg tenkt på @2ne, både pga det veldig varme hotellet (må ha vært 27 grader minst inne, og det hjalp ikke å åpne vinduene..sikker på at @2ne hadde stortrivdes med romtemperaturen der.. ) og på grunn av dette skiltet rett utenfor hotellet (som mange kanskje har sett før, men som jeg syntes var ustyrtelig morsomt..)

 

platform.JPG

Det hadde vært så utrolig gøy hvis noen forsøkte:D

I dag er jeg faktisk litt mer syk enn i går.. godt det da. Sånn at en kan skjønne at en er syk..:P

Men jeg må på butikken, for jeg har ikke dopapir.. og jeg orker ikke ligge syk å snyte meg i servietter og tørklær som i gamle dager.

  • Like 2
Skrevet
8 timer siden, Teserere skrev:

@SFX vi helsepersonell drar ikke til legevakten før vi er døende :lol: et hull i fingeren skal jeg vel klare å fikse selv. Blødde det rent under skylling, og så satt jeg på bomullspad med markeringstape :teehe: Vi i ambulansen driver jo ikke med plaster :P Drar inn hvis det kommer tegn til infeksjon, men klarer fint å se an noen dager. Bare litt ubrukelig finger, eller hånd, egentlig. :sleep: 

Stemmer det, ja, helsepersonell er de verste pasientene :D

8 timer siden, 2ne skrev:

Vel, jeg har ikke kreft lenger, så jeg burde være frisk igjen nå, vet du :lol: 

Ja, klart det, etter ditt helt standard bokoppskrift ukompliserte sykdomsforløp, klart en må forvente at du er helt frisk nå da.

Sitat

Det du rekker å gjøre, får være bra nok. Hvis ikke, får du vise de hvor vaskebøtta og sånt står hen og be de om å slippe seg løs :lol: 

Hahahaha, det hadde vært noe! Jaja, jeg stresser alltid når det kommer besøk, men det blir jo som regel alltid koselig for det. Jeg kom på at jeg lovte å skaffe en henger, så vi kan kjøre en del søppel på fyllinga. Jeg har ikke funnet noen som driver med hengerutleie i området, og jeg har ikke rukket å spørre om en nabo har henger. Jeg får stresse litt mer med det enn gulvvask etterpå, for litt av cluet var jo å få bærehjelp til å kaste tunge ting jeg ikke får løftet av og på henger selv.

Sitat

Vel, ikke føl på det? 

Lett som en plett :P 

Sitat

Det er litt ja, men nei :) Fatigue er alvorligere enn bare litt sliten. Men greia med å bruke fancy ord er jo nettopp det at det er litt mer alvorlig, og da kanskje de holder kjeft om hva du burde og ikke burde orke eller klare. Så ja, allikevel :P 

Ja, jeg vet det ikke akkurat er et synonym - men poenget mitt var at alt som høres litt mer fancy ut er litt mer forståelig og legitimt som sykdom. Altså, vi flirer av manflu, men vi ler ikke av influensa. Jeg hadde i hvert fall et poeng, jeg mistet det litt nå.

På Royal Melbourne Show ble en sønn av min Australiaeksport reserve challenge male, altså andre beste hannhund (de kårer bare challenge og reserve challenge - vinner og reserve-vinner), og det er veldig moro! 66 påmeldte bernere, og en av de viktigste utstillingene i året. Han som vant så veldig flott ut, en litt mer kompakt type, det er litt mer bein på mine linjer. Men nå begynner "barnebarnet" mitt å se voksen ut, han var lanky teenager litt lenger enn de fleste :P En datter av ham ble beste junior også, så en bra dag for Latruda - jeg velger å se det slik, selv om ingen av dem bærer mitt kennelnavn. Men jeg har jo bidratt, og tar med meg det jeg kan. Jeg har ikke større kullproduksjon enn at jeg kan feire barn og barnebarn av mine valper også, og det er ikke alltid kennelnavnet som er viktigst.

Nei, gjøre noe på jobb kanskje, vi har en viktig dag i dag med mye som skjer og hele huset er involvert. Jeg jobber mest bak kulissene i dag, så jeg har akkurat nå ansvar for å gjøre klart frukt, kaffe og te til litt senere, etter at jeg hjalp til med å lage i stand kaffe, te og kringle til programmet som startet 10:30. Også skal jeg gjøre klart 50 konvolutter med promo-materiale, men det skal gå bra, jeg har et system. 50 konvolutter, hvor ingen av dem skal ha likt innhold - det er sånn orging jeg liker, da må jeg tenke litt, lage litt lister, telle og dobbeltsjekke, lage bunker, og finne et system som gjør at jeg blir ferdig. Me gusta!

  • Like 9
Skrevet
Akkurat nå, SFX skrev:

På Royal Melbourne Show ble en sønn av min Australiaeksport reserve challenge male, altså andre beste hannhund (de kårer bare challenge og reserve challenge - vinner og reserve-vinner), og det er veldig moro! 66 påmeldte bernere, og en av de viktigste utstillingene i året. Han som vant så veldig flott ut, en litt mer kompakt type, det er litt mer bein på mine linjer. Men nå begynner "barnebarnet" mitt å se voksen ut, han var lanky teenager litt lenger enn de fleste :P En datter av ham ble beste junior også, så en bra dag for Latruda - jeg velger å se det slik, selv om ingen av dem bærer mitt kennelnavn. Men jeg har jo bidratt, og tar med meg det jeg kan. Jeg har ikke større kullproduksjon enn at jeg kan feire barn og barnebarn av mine valper også, og det er ikke alltid kennelnavnet som er viktigst.

Det er artig når barn og barnebarn gjør det bra :D Jeg gleder meg jo stort når både Willys barn og barnebarn herjer i ringene, eller går en bra mentaltest - eller gjør andre bra ting (selv om det begynner å bli en utfordring å holde orden på alle barnebarna nå). Det som er litt vittig er jo at hans barnebarn ser ut til å bli mye bedre enn sine foreldre (altså Willys barn) - de er virkelig lekre, dem jeg har sett, og virker veldig trivelige og herlige. Sånt liker vi... og oppdretteren i Frankrike er så begeistret for resultatet av forrige kull at hun vil bruke Willy på neste kull også (og jeg er et svakt menneske - jeg har jo sagt at han ikke skal ha flere kull, men hun - altså oppdretteren - er jo så pushy og overtaltende at jeg ikke har greid å si nei... ). 

  • Like 2
Skrevet

Har bøtta nedpå med kaffe, så nå er jeg uggen i magen. Men alt for å holde seg våken:lol: sovnet klokka 4.30 i natt, og stod opp klokka 06...bare 4 timer igjen av arbeidsdagen. Og bør nok ikke sette meg ned når jeg kommer hjem, for da sovner jeg:blink:

Skrevet

Ferdig med to møter, bare ett igjen i dag. Og med en mage som romler så alle hører den, så tror jeg ikke at jeg skal bli så lenge på jobb etter neste møte er ferdig. Halstabletter er ikke så snille med magen min...

 

Skrevet
På 27.9.2017 at 0:03 PM, SFX skrev:

Gratulerer med dagen, @LØJ

 

På 27.9.2017 at 0:09 PM, Siri skrev:

Photoshoppa!

Grattis med dagen :D 

 

På 27.9.2017 at 0:29 PM, Kokospaniel skrev:

@LØJ Gratulerer med dagen!

 

På 27.9.2017 at 0:49 PM, Snoffe skrev:

Vanskelig uansett :hug:

Jeg fikk samme oppvåkning i går, ikke favoritten min :aww:

Gratulerer med dagen!

 

På 27.9.2017 at 1:40 PM, Raksha skrev:

Hipp hurra!!

 

Visste ikke det fantes til den engang :o   

 

 

23 timer siden, Stine skrev:

Hipp hurra @LØJ! Jeg har mistet norske bokstaver pa tlf, what to do?? Og du kan ikke vaere 40 LØJ! :sleep:

Red: Jeg fant! :D

Jo, papirene sier så...fikk nesten sjokk selv :blink:

20 timer siden, *Kat84* skrev:

*klipp klipp*

Gratulere med dagen :D 

 

 

17 timer siden, Snøfrost skrev:

Gratulerer med dagen @LØJ !


Jeg er i litt "leseboble" for tiden. Eksamen på fredag. Skal bli alright å være ferdig med den. Siste vanlige eksamen i studiet. Etter denne er det praksis og praksiseksamen + bacheloroppgave. :)



 

 

17 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Grattis med dagen til @LØJ. Sa jeg det?

 

17 timer siden, Tonje skrev:

Jeg synes det er kjempegodt i hvert fall og man kan endre på oppskrifta etter egne ønsker, feks hvilken type kjøtt/kjøttdeig eller vegetar, hvilke bønner, løk osv. 

Takk for det :) Det går nok over så jeg får bare smøre meg med tålmodighet. 

Også glemte jeg nesten; Gratulerer med dagen, @LØJ :flowers:

 

15 timer siden, Ozzy skrev:

Gratulerer med dagen @LØJ

 

15 timer siden, Pixie skrev:

Det glemte jeg jo! Gratulerer med dagen @LØJ

 

15 timer siden, WelshenNemi skrev:

Derfor jeg måler opp all maten til frokost. Er begeret tomt har hun fått mat :lol:

 

Gratulerer med dagen til @LØJ!

 

14 timer siden, Annik skrev:

Det ble endringer i planene. Det ble Mac'n cheese istede :P

Også må jeg si gratulerer med dagen til @LØJ! :D

Tuuuuusen takk alle sammen for super hyggelige gratulasjoner :heart:
 

  • Like 2
Skrevet
2 hours ago, SFX said:

Ja, klart det, etter ditt helt standard bokoppskrift ukompliserte sykdomsforløp, klart en må forvente at du er helt frisk nå da.

Jeg orker å dra ut og handle selv, jeg trener hunder nå og da, jeg er til og med sosial innimellom, da er jeg frisk :D Rart egentlig, for om folk blir sykemeldt fra jobb, så gjør de jo ting allikevel, som handling, men langtidssyke må visst være sengeliggende, eller så er de bare late :rolleyes: 

2 hours ago, SFX said:

Hahahaha, det hadde vært noe! Jaja, jeg stresser alltid når det kommer besøk, men det blir jo som regel alltid koselig for det. Jeg kom på at jeg lovte å skaffe en henger, så vi kan kjøre en del søppel på fyllinga. Jeg har ikke funnet noen som driver med hengerutleie i området, og jeg har ikke rukket å spørre om en nabo har henger. Jeg får stresse litt mer med det enn gulvvask etterpå, for litt av cluet var jo å få bærehjelp til å kaste tunge ting jeg ikke får løftet av og på henger selv.

Da er det lurt å ha en henger, om ikke noe annet :ahappy: 

2 hours ago, SFX said:

Lett som en plett :P 

Nei, det er noe man må jobbe for :P 

2 hours ago, SFX said:

Ja, jeg vet det ikke akkurat er et synonym - men poenget mitt var at alt som høres litt mer fancy ut er litt mer forståelig og legitimt som sykdom. Altså, vi flirer av manflu, men vi ler ikke av influensa. Jeg hadde i hvert fall et poeng, jeg mistet det litt nå.

Jeg skjønte poenget ditt, det var derfor jeg foreslo at du sier fatigue i stedet for sliten - da er det plutselig litt mer alvor, og er det alvor er det legitimt :) 

2 hours ago, SFX said:

På Royal Melbourne Show ble en sønn av min Australiaeksport reserve challenge male, altså andre beste hannhund (de kårer bare challenge og reserve challenge - vinner og reserve-vinner), og det er veldig moro! 66 påmeldte bernere, og en av de viktigste utstillingene i året. Han som vant så veldig flott ut, en litt mer kompakt type, det er litt mer bein på mine linjer. Men nå begynner "barnebarnet" mitt å se voksen ut, han var lanky teenager litt lenger enn de fleste :P En datter av ham ble beste junior også, så en bra dag for Latruda - jeg velger å se det slik, selv om ingen av dem bærer mitt kennelnavn. Men jeg har jo bidratt, og tar med meg det jeg kan. Jeg har ikke større kullproduksjon enn at jeg kan feire barn og barnebarn av mine valper også, og det er ikke alltid kennelnavnet som er viktigst.

Det er jo et bidrag, så det er klart du skal være litt stolt! :D Gratulerer :ahappy: 

--

Vi har drevet og tusla litt rundt på gårdsplassen, samla litt løv og sånt, og pudlene har løpt fritt rundt oss. Pappa koser seg sånn med jentene at det er nesten rart hvor fjollete han blir av de :lol: Som i stad, da skulle han flytte om på bobilen og kassebilen sin, så da måtte de først være med i bobilen, så måtte de være med i kassebilen. En ting er sikkert, den puddelen han får seg forhåpentligvis ved nyttår, kommer til å få være med på mye rart :ahappy: 

Skrevet

Den der følelsen når man sitter og river seg i håret og blir superstressa fordi noe ikke funker på pc'en. Et program jeg bruker daglig har forsvunnet! Gruer meg alltid til å ringe IT-brukerhjelp, kanskje de ber meg gå inn på steder og i programmer jeg aldri har hørt om, en mil inni maskina. Men jeg ringte, dataduden gikk inn i maskina mi fra sin maskin og fikset problemet på temmelig nøyaktig sju sekunder. Problem solved, Heidi glad. Det var visst i gamle dager at brukerstøtte besto i at man satt i telefonen og fikk beskjed om hva man skulle gjøre.

  • Like 7
Skrevet

Er redd jeg har ødelagt flexibåndet til den ene hunden på jobb. De hadde en blå krok på enden av lina for å feste i selen, typisk sånn man kan ha nøkler på. Well... jeg klarte å ta den av sånn at lina har forsvunnet inn... går det an å redde?:icon_redface: gruer meg litt til å si at jeg har ødelagt det, hvis ikke

Skrevet

 

17 minutter siden, 2ne skrev:

Vi har drevet og tusla litt rundt på gårdsplassen, samla litt løv og sånt, og pudlene har løpt fritt rundt oss. Pappa koser seg sånn med jentene at det er nesten rart hvor fjollete han blir av de :lol: Som i stad, da skulle han flytte om på bobilen og kassebilen sin, så da måtte de først være med i bobilen, så måtte de være med i kassebilen. En ting er sikkert, den puddelen han får seg forhåpentligvis ved nyttår, kommer til å få være med på mye rart :ahappy: 

Han er søt han pappa'n din :ahappy:

9 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

Den der følelsen når man sitter og river seg i håret og blir superstressa fordi noe ikke funker på pc'en. Et program jeg bruker daglig har forsvunnet! Gruer meg alltid til å ringe IT-brukerhjelp, kanskje de ber meg gå inn på steder og i programmer jeg aldri har hørt om, en mil inni maskina. Men jeg ringte, dataduden gikk inn i maskina mi fra sin maskin og fikset problemet på temmelig nøyaktig sju sekunder. Problem solved, Heidi glad. Det var visst i gamle dager at brukerstøtte besto i at man satt i telefonen og fikk beskjed om hva man skulle gjøre.

Ja, dette tekniske fremskrittet altså :lol: 

Og apropos sykdom og sånt... Jeg opplever jo helst akkurat det motsatte, jeg. Folk er liksom overrasket over at jeg jobber fullt, at jeg går turer og er aktiv liksom. De fleste forventer jo at man sitter i rullestol og er pleietrengende når man har MS... 

  • Like 2
Skrevet

Utslitt etter en veldig hektisk dag i praksis. Så nå tar jeg helg med god samvittighet!

Noen som har noen gode råd mot gnagsår? Har gnagsår unter to av tærne på ene foten. Hatt de i en uke nå, og de blir egentlig bare vondere for hver dag. Har prøvd å la de være i fred, stikke hull på, og tape. Sistnevnte har jeg gjort de siste dagene, men det gjør fremdeles kjempevondt, og jeg har store blemmer når jeg kommer hjem. Tar av tapen for å få luft når jeg er hjemme. Veldig lei av det nå, for de er så utrolig vonde. Ender med at jeg kun trår på innsiden av foten, for å unngå å trå på gnagsårene. Ser ikke for meg at det er så bra i lengden.

Skrevet
16 minutter siden, laikamor skrev:

Utslitt etter en veldig hektisk dag i praksis. Så nå tar jeg helg med god samvittighet!

Noen som har noen gode råd mot gnagsår? Har gnagsår unter to av tærne på ene foten. Hatt de i en uke nå, og de blir egentlig bare vondere for hver dag. Har prøvd å la de være i fred, stikke hull på, og tape. Sistnevnte har jeg gjort de siste dagene, men det gjør fremdeles kjempevondt, og jeg har store blemmer når jeg kommer hjem. Tar av tapen for å få luft når jeg er hjemme. Veldig lei av det nå, for de er så utrolig vonde. Ender med at jeg kun trår på innsiden av foten, for å unngå å trå på gnagsårene. Ser ikke for meg at det er så bra i lengden.

Har du prøvd Compeed? Det er et utmerket gnagsårplaster som sitter godt og kan sitte på lenge :) 

  • Like 1
Skrevet

Noen har kjørt inni bilen min og etterlatt flere lekre blå riper langs hele siden:no:Hvorfor kan ikke folk være redelige å stoppe, og legge igjen en lapp eller noe når sånt skjer.. Får bare enda en bekreftelse på hvorfor jeg liker dyr mer enn mennesker. Forbanna dritt.

Sånn, da skal jeg slutte å sippe :D

Skrevet
Just now, Anooni said:

Noen har kjørt inni bilen min og etterlatt flere lekre blå riper langs hele siden:no:Hvorfor kan ikke folk være redelige å stoppe, og legge igjen en lapp eller noe når sånt skjer.. Får bare enda en bekreftelse på hvorfor jeg liker dyr mer enn mennesker. Forbanna dritt.

Sånn, da skal jeg slutte å sippe :D

Sånn gjorde noen her også ... tydeligvis kjørt i eller rygget i fronten så den stikker noen centimeter ut og spylervæsken lekker under om man bruker den. Og fine sorte striper på siden, med en rødrosa farge i lykene. Hyggelig og sånn. Ingen lapp. :twisted: Enkelte folk, så du har min fulle medføelelse!

Skrevet
5 timer siden, Siri skrev:

Det er artig når barn og barnebarn gjør det bra :D Jeg gleder meg jo stort når både Willys barn og barnebarn herjer i ringene, eller går en bra mentaltest - eller gjør andre bra ting (selv om det begynner å bli en utfordring å holde orden på alle barnebarna nå). Det som er litt vittig er jo at hans barnebarn ser ut til å bli mye bedre enn sine foreldre (altså Willys barn) - de er virkelig lekre, dem jeg har sett, og virker veldig trivelige og herlige. Sånt liker vi... og oppdretteren i Frankrike er så begeistret for resultatet av forrige kull at hun vil bruke Willy på neste kull også (og jeg er et svakt menneske - jeg har jo sagt at han ikke skal ha flere kull, men hun - altså oppdretteren - er jo så pushy og overtaltende at jeg ikke har greid å si nei... ). 

Det er jo moro å følge linjene videre, og vite at en bidro en liten bit - jeg gjør jo motsatt når jeg skal finne hannhund, går bakover i stamtavla og ser hva som ligger der. Er det viktig hva som skjedde bakover, må det være greit at det er viktig hva som skjer framover også.

Jeg gleder meg allerede til å se hvordan The Glamsters vil vokse opp - og de er i grunnen ikke født enda :P 

2 timer siden, 2ne skrev:

Jeg orker å dra ut og handle selv, jeg trener hunder nå og da, jeg er til og med sosial innimellom, da er jeg frisk :D Rart egentlig, for om folk blir sykemeldt fra jobb, så gjør de jo ting allikevel, som handling, men langtidssyke må visst være sengeliggende, eller så er de bare late :rolleyes: 

Klart at om du orker både å dusje og skrelle poteter en dag, da kunne du orket åtte timer på jobb også. Alle skjønner jo det :o 

2 timer siden, 2ne skrev:

Da er det lurt å ha en henger, om ikke noe annet :ahappy: 

Det var det jeg fant ut også. Det sto blant annet en antikk vaskemaskin på badet da jeg flyttet inn, den kan være greit å få pælmet. Og den TV'en som er tykkere enn den er bred, den kan få flytte ut. Begge står i garasjen, og jeg tenkte jeg heller skulle ha ved i garasjen min - siden den ikke fungerer til bil slik den er i dag.

Men jeg har jo ikke bodd her to år enda, hvem kan egentlig forvente at en rekker innom dynga med andres søppel sånn i første og andre omgang?

2 timer siden, 2ne skrev:

Jeg skjønte poenget ditt, det var derfor jeg foreslo at du sier fatigue i stedet for sliten - da er det plutselig litt mer alvor, og er det alvor er det legitimt :) 

Da har vi jo skjønt hverandre :P 

2 timer siden, 2ne skrev:

Det er jo et bidrag, så det er klart du skal være litt stolt! :D Gratulerer :ahappy: 

Tusen takk! 

2 timer siden, 2ne skrev:

Vi har drevet og tusla litt rundt på gårdsplassen, samla litt løv og sånt, og pudlene har løpt fritt rundt oss. Pappa koser seg sånn med jentene at det er nesten rart hvor fjollete han blir av de :lol: Som i stad, da skulle han flytte om på bobilen og kassebilen sin, så da måtte de først være med i bobilen, så måtte de være med i kassebilen. En ting er sikkert, den puddelen han får seg forhåpentligvis ved nyttår, kommer til å få være med på mye rart :ahappy: 

Tror du, muligens, at det er potensiale for at den kanskje blir en anelse antydning til bortskjemt???

Skrevet
Akkurat nå, Bananen skrev:

Sånn gjorde noen her også ... tydeligvis kjørt i eller rygget i fronten så den stikker noen centimeter ut og spylervæsken lekker under om man bruker den. Og fine sorte striper på siden, med en rødrosa farge i lykene. Hyggelig og sånn. Ingen lapp. :twisted: Enkelte folk, så du har min fulle medføelelse!

Herlighet, altså! :no::gaah: Blir litt oppgitt. Frustrert. Sint. Tja, alt man kan komme på :lol: Vil liksom ikke helt innse at noen kan være sånn, hadde ikke falt meg inn å gjort det samme!

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Noen som har erfaring med dette tørrforet? Har brukt Maintenence til nå med gode resultater. Men som 5 åring har hunden min muligens utviklet intolleranse mot kylling evt annet. Så derfor tenkte vi å prøve Digestion som er fiskebasert. ps. Hunden går også på Vom.
    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...