Gå til innhold
Hundesonen.no

Påmelding hundesonens snap


Kristin_nord
 Share

Recommended Posts

  • Svar 402
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har ei tispe med termin fra fredag og ut. Er det noe interesse for live hundefødsel? Det må isåfall være litt fleksibelt så nå være greit for den som egentlig har snappen den dagen at jeg kaprer d

Måtte quote, fikk ikke kopiert. Jeg er i Nepal da, så blir ikke hundesnaps, (eller massevis av gatehunder her) men kanskje interessant likevel? 

1 time siden, Nimbus skrev:

Jeg kan hoppe i det og prøve meg i morgen! Kan ikke love at det blir veldig spennende i denne varmen. Men vi har hannhundbesøk, så det kan kanskje bli litt gøy allikevel - vi krysser ihvertfall fingrene for det ;)

Har du passord?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Hei. Jeg kan gjerne ta snappe i dag ? (25.8) men får ikke til å legge meg til i listen... 

Jeg har passord, om ikke det er endret siden juni :)

 

 

På 19.6.2018 at 12:38 PM, Kristin_nord skrev:

Uke 25:

18/6 - 

19/6 - @Paranomia

20/6 - @maysofie

21/6 - @MegaMarie

22/6 - @Poter

23/6 - 

24/6 - @tmp

uke 26:

25/6

26/6

27/6

28/6

29/6

30/6

1/7

uke 27:

2/7

3/7

4/7

5/7

6/7

7/7

8/7

uke 28:

9/7

10/7

11/7

12/7

13/7

14/7

15/7

uke 29:

16/7

17/7

18/7

19/7

20/7

21/7

22/7

uke 30:

23/7

24/7

25/7

26/7

27/7

28/7

29/7

 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tar snappen imorgen (27/08) siden ingen andre har gjort krav på den! Litt for å holde liv i den (også elsker jeg jo å ta bilde/video av hundene mine... :icon_redface:), jeg synes jo det er så gøy når dere andre har snappen og viser meg hverdagen deres :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...