Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor vanlig er din hunderase der hvor du bor?


Recommended Posts

  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Herfra er det 6 mil til nærmeste borzoi som bor i Kristiansand . Der bor det 2 stk. Derfra må man til Rogaland for å finne neste og Telemark andre veien

Nææh, dårlig med salukier og basenjier i nordøsterdalen gitt   Gråhunder, settere, noen harebikkjer og alaskahuskyer har vi masser av.

Her regner det cavalierer  

Skrevet

Finnes hverken mange bullmastiffer eller clumbere i Bergen, eller generelt sett i Norge :)  Helt klart flere buller enn clumbere - i Bergen tror jeg det er ca 10  bullmastiffer. Kun 4 clumbere inkludert min :) 

Jeg har kun møtt bullmastiff tilfeldig en gang de siste fire årene, clumbere har jeg aldri truffet tilfeldig. Treffer de fleste som finnes på avtalte treff da :) 

 

Guest Snusmumrikk
Skrevet
2 timer siden, Wachita skrev:

I Bergen er det motsatt :D Men har møtt en del. Har en groenendal i borettslaget vedsiden av, fra samme oppdretter som Twist. Har også møtt en terv og en malle et par ganger i borettslaget :P De bare bor ikke her.

Bergen har vel ihvertfall to oppdrettere av groenendael, så det er kanskje ikke så rart at det er motsatt der :lol:

Skrevet
Bergen har vel ihvertfall to oppdrettere av groenendael, så det er kanskje ikke så rart at det er motsatt der :lol:

I know! Vi har jo hunder fra ene [emoji23] våre bestevenner har tre gronniser og. Og oppdretteren vi hadde av Tervueren rett utenfor har sluttet tror jeg [emoji14]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Skrevet

Har møtt på ein border collie eit par gongar, men ser egentlig overraskande lite av rasen. Er sikkert mange fleire rundtom. Eg er lite oppmerksom. ?

Guest Christine
Skrevet
4 timer siden, MarieR skrev:

I trondheimsområdet er det mye belger, men det er Tervueren som dominerer, Groenendael er det langt færre av. :) Vi treffer aldri groen på tur, for å si det sånn :P ikke det at vi treffer terv heller, for akkurat i området hvor jeg bor er det vel Twist og en svær politi-malle som representerer belgerne. 

Det er litt gøy, for jeg ser desidert mest gronniser :lol: Eller, om jeg tar med de som driver aktivt og som man møter på trening er terv klart i overtall. Av de hundene man tilfeldig møter på tur så har jeg møtt flest gronniser mot én terv :aww: 

I hundemiljøet her er det en del belgere, det var dog sykt mange for en del år siden, men folk har konvertert til andre raser.

I byen/nærmiljøet mitt er det også masse settere, og slik har det "alltid" vært. 

Skrevet

I "turomkrets" var det en periode det var fullt av vanlige hvite goldener, men nå har det avtatt litt. Vet om noen, men tror ikke det er mer enn 4-5 igjen. Jaktgoldener har jeg ikke møtt på tur i området, så det er ihvertfall ikke mange av de... Utvider vi og tar med hele kommunen, da er det ihvertfall en til, som jeg vet om! 
Amerikansk cocker var den en til av, rett borti gata her, men den ser jeg aldri mer. Ellers vet jeg ikke om noen i turomkrets, selv om vi møter stadig flere når vi er andre steder!

Skrevet

Jeg ser sjeldent flat her jeg bor. Jeg ser sjeldent store hunder eller retrievere generelt. Det går for det meste terriere (ørten staffer rundt her, for eksempel) og ellers små selskapshunder.

Skrevet

Noenlunde vanlig? Er ikke ofte jeg møter beagler, men det skjer innimellom. Har ved 2 tilfeller bodd i nabolag med en annen beagle. Såpass sjelden at noen oppsøker deg hvis de ser deg for å snakke og høre hvor gammel min er osv. :) 
Vet det bor i hvertfall 1 beagle her i området som jeg ser på tur av og til, og en beaglemix møtte jeg også for ikke så lenge siden. 

Skrevet

Nææh, dårlig med salukier og basenjier i nordøsterdalen gitt :lol:  Gråhunder, settere, noen harebikkjer og alaskahuskyer har vi masser av.

  • Like 1
Skrevet

Både kort og strih. dachs er det jo rundt omkring her også. Ikke det mest sjeldne som finnes. Hygen, derimot, tror jeg ikke det er fler av her. Er jo bare noen hundre i landet totalt. Altså i hele verden, egentlig :P

Skrevet

Når jeg var yngre var det mange som hadde cavalier her i gata, mens nå vet jeg bare om to andre [emoji4] Synes det alltid er like stas å se en ukjent cavalier, selv om man ser de "over alt". [emoji7]

Sent fra min SM-G800F via Tapatalk

Skrevet

Alaska huskyer tusser det nok av , selv om vi ikke akkurat møter det hver dag. 

Puli har jeg enda ikke snublet over gitt , men vi har en pumi i nabolaget og det tells nesten :P

 

Skrevet

Da vi hadde kooiker var det sånn at man omtrent stoppet bilen når man så en annen av samme rase, for det var relativt sjeldent vi møtte en, og aldri her i nabolaget. Og det var et lite miljø (så man kjente ofte til folk fra Facebook ol). Nå som vi har golden er det mer et smil og nikk, og kanskje en liten prat, og vi møter andre goldens OVER ALT? 

Skrevet

Det er faktisk en god del Samojeder i byen jeg bor i. Vi er to med samojed i min gate. Og ellers ser man noen rundt omkring ganske ofte.

Jeg synes det er veldig gøy å I hverfall hilse på andre med samme rase, evt spørre alder og kjønn, men stortsett så vil ikke mennesker jeg møter det samme. Tispa borti gata her går forbi huset vårt flere ganger i uka. Hunden vår er ute og vi er ofte ute med han, eller kommer ut om han lager lyd, og da fallet det naturlig for meg i hvertfall å komme med et Hei. Har aldri fått et tilbake.

Skrevet

Flytta "hjem" til Nøtterøy for snart 9 år siden, og har siden da sett to salukier. Den ene trooor jeg er død, den andre er omplassert til Oslo. 

Labrador er overalt! Generelt et overtall av retrievere her :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...