Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 2.7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Har visst fått kjæreste jeg

Fra viltkamera i skogen vår ovenfor oss. Da har vi fått fra februar til 1 juni både jerv, gaupe, ulv og Bjørn på kameraet Litt stillig.

Jeg skriver ikke så mye i Akkurat Nå lenger, men jeg vil så gjerne fortelle dere en historie, som bevis for at det skjer fine ting i verden: Jeg blei tipsa om Mortified-podcasten her på sonen for leng

Posted Images

Skrevet
33 minutter siden, 2ne skrev:

Tusen takk for klemmer! Det hjelper det :ahappy: Det, og å bitche litt om hvor ****** man har det :lol: 

Ingenting er som litt bitching :lol: 

Skrevet

straks tur med @Teserere og jentene :heart: Det er alltid koselig! Så kommer en passehund i kveld, som skal være her i to + uker. Hun har aldri bodd her før men vi kjenner henne godt, så det blir spennende :)

  • Like 1
Skrevet

På vei til hytta :blissysmile: For første gang siden Trym holdt på og krepere der oppe, satser på en litt roligere tur denne gangen :lol:

  • Like 6
Skrevet
Akkurat nå, Ozzy skrev:

Katter ass :lol:

Screenshot_20170601-204643.thumb.jpg.e8ad3f3680260d44868952e409f99936.jpg

Jeg har en unghund som stjeler, sokker, truser... Det er ikke alltid vi skjønner hvor han har funnet det, men det er heldigvis ikke naboenes han kommer drassende på...

  • Like 2
Skrevet

Det tok seriøst 3-4 minutter å blåse Sanna helt tørr etter badet i går :lol: Det er ingen pels igjen! Nora tok vel 10-15 minutter, det begynner å minke en del der og.

Jobber til halv 4 i dag, så er det hjem å pakke ferdig til årets Pinsetreff :ahappy:

Håper værgudene kan være litt snille og droppe regnet denne helgen..

Skrevet

GAH! :gaah:

Jeg misliker fellesvaskeri stort når folk ikke klarer å overholde vasketidene sine! Ikke er det første gangen det har skjedd, og jeg (og styret) har satt opp uttallige lapper i kjelleren, snakket med folk som har kibbet min vasketid, tatt ut klærne fra vaskemaskin eller tørketrommel og og og. :gaah::gaah:Det går jo ikke inn til voksne mennesker, jo!!

Ok, utblåsning ferdig.

Skrevet
23 minutter siden, tutle skrev:

Flaut å gi tilbake hansker i par :teehe::lol: 

Man får ta med katta og tvinge den til å gå walk of shame :P

  • Like 6
Skrevet

Jeg er veldig glad jeg ikke er skoleelev lenger. Vet ikke helt hva jeg hadde ment om at læreren min skrev sånne "oppgitte" statuser på meg eller de andre i klassen min offisielt på nettet. Har ikke lærere noen slags taushetsplikt? Det hender jeg er oppgitt over ting som skjer på jobb, men jeg skriver det ikke på nett uansett. Nettopp fordi at plutselig kan en av de som gjenkjenner situasjonen lese det. 

Skrevet
20 minutter siden, Martine skrev:

Jeg er veldig glad jeg ikke er skoleelev lenger. Vet ikke helt hva jeg hadde ment om at læreren min skrev sånne "oppgitte" statuser på meg eller de andre i klassen min offisielt på nettet. Har ikke lærere noen slags taushetsplikt? Det hender jeg er oppgitt over ting som skjer på jobb, men jeg skriver det ikke på nett uansett. Nettopp fordi at plutselig kan en av de som gjenkjenner situasjonen lese det. 

Vi har så absolutt taushetsplikt. 

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Line skrev:

Han ser konsekvent ut som et dophue han der :lol: 

Han er rusa på livet :lol:

  • Like 3
Skrevet
8 timer siden, Siri skrev:

Jeg trodde det kanskje var best egnet som blandevann liksom :P 

 

Det smakte fortreffelig uten tilsetning :D

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet

3 timer og 15 minutter i kø hjem fra Oslo. Den turen pleier å ta 1,5 time. Hadde planlagt å male litt i kveld også, men det gidder jeg ikke nå. Beina på bordet!

Skrevet

Tror vi har tidenes mest værsyke belger.. Regnet ute, han fikk dekken på så jeg slipper søkkvåte hunder inne. Men stopper vi opp ute prøver han å gjemme seg under vognen så han slipper regn i ansiktet oO

Skrevet

Takk værguder for et par timer på verandaen i skikkelig sommervær. Nesa full av duft fra heggen og ørene fulle av bølgeskvulp og fuglesang! Fikk klippet litt plen også, før verandaslaraffenliv. Jeg ble sittende og lure på om jeg skal anlegge en dagseng av noe slag på verandaen. Med himling! Tenk å ligge der og slumre blant svale puter og tepper. (Og tenk å løpe som en besatt for å få alle tekstiler i hus når det begynner å¨regne).

  • Like 1
Skrevet

Bare sånn at dere vet det..å gå båndtur med tre voksne og to valper i skogen på sti kan være en prøvelse... Godt de er verdens besteste og skjønneste alle fem :wub:

  • Like 6
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...