Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå mai


Recommended Posts

Guest *Kat84*
Skrevet
13 timer siden, Ozzy skrev:

Den valpen min er så snål. Hu skal putte alt i munnen og jeg må ofte ta ut ting av munnen hennes. Hu vil bare ha de med inn, hun er en liten samler. Kongler, snegler, steiner osv. Nå skulle vi legge oss og så at hu hadde noe i munnen. Idag var det gress, av alle ting :lol:  Gubben har klipt plenen, også er det litt vått ute så er sånne gressklumper. Så den tok hu med inn for å ha med i senga si :lol:

Så morsomt :D 
Hun virker veldig sjarmerende ut hun der :wub: 

1 time siden, Siri skrev:

Vel hjemme fra Eskilstuna og Svensk Briardvinner 2017... og herregud for en dag! Jeg tror ikke det helt har gått opp for meg riktig ennå, men sånn kort fortalt ble Yasmine BIR og Willy BIM :o De ble også hhv BIS-champion og BIS-veteran - og fikk noen gedigne rosetter som jeg egentlig ikke helt vet hvor jeg skal gjøre av... Det var første turen med bobilen, og etter at Yasmine og jeg ble enige om hvordan vi skulle fordele plassen i senga, så sov jeg veldig godt der. Bilen gikk strøkent og vi hadde en herlig tur. Ikke minst var været på vår side, selv om det blåste litt :)

Fantastisk! :D Gratulere igjen :) 
Og tenk så flaks at du kjøpte bobil da. Hvor skulle du ellers gjort av alle de store premiene? ;) 

Jeg hadde gledet meg til grillmat i dag igjen. Men det ser ikke ut til å bli noe av, for her er det regn igjen. *sukk* 

  • Svar 3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Herregud, jeg vant budrunden  jeg er huseier  oi, shiit, jeg kan ikke tro det! Det er perfekt!!!

Jeg har vært en "svipptur" i Oslo i dag og hentet vårt nye familiemedlem Hils på Miriel, (Hotfuzz Against All Odds) Har bare kjent henne i underkant av 12 timer, men guri for en kul frøken, som t

Thea har kommet hjem! 3 uker holder i massevis, og jeg håper hun aldri tar turen ut igjen

Posted Images

Skrevet
Akkurat nå, AussieAllTheWay skrev:

Litt mindre glad blir jeg over tanken på at jeg snart må begynne å finne på 11 kuuule valpe navn :rofl:

Det er jo noe av det artigste med å være oppdretter! :lol: Tema? Bokstav?

Guest lijenta
Skrevet
2 timer siden, SFX skrev:

 

Takk for kjærligheten, liksom :D

 

Den er i grunnen helt grei for jeg vet Niri blir lekt med og kosa med og dem er gjerne ute minst tre timer i strekk + kos og at han får bli med over alt dem er den dagen. Så skjønner godt hunden er glad i de folkene der

Noe annet da han var på kennel og Niri tar virkelig av når jeg henter han, av glede. Og jeg hører at kennel eieren har gått emd han på langline som jeg anbefalte å ikke gjøre. Og han sier noe som i den duren det gikk nesten bra. Altså hunden var like hel men ja det var da vilt der dem gikk tur. Og resten fikk jeg ikke høre. Jeg begrunnet ikke hvorfor jeg ikke anbefalte langline på "galskapen" for jeg regnet med at fyren hadde nok kunnskaper til å skjønne det da jeg leverte han inn.

Skrevet

Gratulerer så mye @Siri!!! :bananas::punk:

Vannpumpa våres sluttet og fungere en dag, men C og en kompis klarte og få den til å fungere igjen, du kjenner ingen litt handy mann/kvinnfolk @SFX som kan ta en titt?

Endelig fungerer jeg sånn nogenlunde igjen, fikk migrene igår og spøy som en gris... Desverre skulle jeg også på jobb, men fikk komme når de fleste hadde lagt seg og ble avløst før de stod opp. Så ble en kort vakt fra halv 2 til halv 8 ca, det jeg satt og gapa bak resepsjonen og håpet ingen våknet og tok kontakt med meg. Hjalp og komme hjem og sove litt, men kjenner fortsatt kvalmen og murring i panna. Har ikke turt og spise noe enda, men kaffen har ihvertfall holdt seg nede :)

Også gleder jeg meg til at C kommer hjem ikveld, synes synd på han og siden det har gått fullstendig i ett siden tirsdag og inatt gikk trekkern til ******* så han måtte på verksted og kom ikke frem til Oslo før i 4-5 tiden og opp igjen kl 7... 

Skrevet
2 timer siden, SFX skrev:

Det var noe sånt jeg fryktet.

Er det noen som trenger ei nyre? Jeg har aldri røyket, og inhalert minimalt med alkohol.

Takk for kjærligheten, liksom :D

Æsj, forkjølelse er skikkelig slitsomt, du skal ikke gå rundt sånn :( Håper dagen i dag føles bedre :hug: 

Umm, når jeg ser på mine tidligere klassekamerater så tviler jeg på at det stemmer - jeg fikk gode karakterer fordi jeg var et venneløst skolelys. Om de andre så mye på TV eller bare var skolesvake, det vet jeg ikke.

 

Hvor vanskelig skal det være å skifte et klokkeslett da?

Akkurat nå spiser jeg frokost, så skal jeg medisinere Foenix, gi hundene frokost, partere 20 kg vom, pakke en bag, også skal jeg kjøre til pappa for å dusje, også skal vi (det vil si hans to barn, svigersønn og tre barnebarn) ut og spise middag i ettermiddag for å feire at saksmålet i Pasientskadeerstatningen er ferdigbehandlet. Og jeg leter etter en unnskyldning for at jeg vil dusje hos ham uten å nevne at jeg ikke har vann, for ikke **** om han skal bruke av den - i mine øyne - lille summen han fikk i Pasientskadeerstatning etter at de var minutter fra å drepe ham på operasjonsbordet så jeg kan få ny vannpumpe, da tar jeg heller opp forbrukslån. Men jeg håper jeg kan få bakt det inn i huslånet i banken. 

Hvis ingen trenger ei nyre? 

Jeg synes Agria burde dekket sånt. Alle hunder må jo ha vann hver dag! :aww:

  • Like 5
Skrevet
2 timer siden, SFX skrev:

Æsj, forkjølelse er skikkelig slitsomt, du skal ikke gå rundt sånn :( Håper dagen i dag føles bedre :hug: 

Takk :) Dagen i dag er alt annet enn bedre, men humøret er litt bedre iallfall :D 

2 timer siden, Mardina skrev:

Hvis du stadig er forskjølet, så kan det være et symptom på jernmangel... Jeg slet med tilbakevendende forkjølelse, gikk til legen og ba om å få en blodprøve. Den visste at jeg har jernmangel. Stadig forkjølelse er et av symptomene på det :)

Jeg ba legen sjekke alt mulig av mangler, så håper virkelig han sjekket det også. Men jeg ringer legekontoret i morgen og hører om de sjekket jern spesifikt :)  

 

Har såvidt sovet i natt, øreverk. :sleep: Må få kjøpt meg homeopatmedisiner igjen også, alt er virkelig verdt et forsøk. 

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, AussieAllTheWay skrev:

GRATULERER SÅ MYE!!! Det måtta da være tidenes Sverigetur :D

Tusen takk :D DU kan vel si det sånn at jeg forventer ikke at det skjer igjen :lol: Skjønt - "familien" har jo flere ganger lagt beslag på de beste plassene på svenskespesialene opp gjennom årene :ahappy:

1 time siden, AussieAllTheWay skrev:

AN gleder jeg meg over at ene valpen har fått en liten sprekk i øyet, og at det nok ikke er lenge før alle får opp øynene og det blir litt mer action i kassa :wub:

Litt mindre glad blir jeg over tanken på at jeg snart må begynne å finne på 11 kuuule valpe navn :rofl:

:wub:

1 time siden, *Kat84* skrev:

Fantastisk! :D Gratulere igjen :) 
Og tenk så flaks at du kjøpte bobil da. Hvor skulle du ellers gjort av alle de store premiene? ;) 

Takker takker! Ja tenker seg til hvilken flaks!!! Det er godt med bobil og god plass i slike kinkige situasjoner :lol: 

1 time siden, *Kat84* skrev:

Jeg hadde gledet meg til grillmat i dag igjen. Men det ser ikke ut til å bli noe av, for her er det regn igjen. *sukk* 

Grille ute, spise inne? 

1 time siden, Stine skrev:

Gratulerer så mye @Siri!!! :bananas::punk:

Thanks :D 

Nå har vinnerhundene vært på sykkeltur, og de så ikke ut som vinnerhunder etter den turen, for å si det sånn. De fikk seg et bad i ROkosjøen etterpå, for å si det sånn :D 

  • Like 3
Skrevet
3 timer siden, Siri skrev:

Jeg har alltid lurt på NÅR jeg egentlig gjorde lekser da jeg gikk på skolen? Jeg kan liksom ikke huske at jeg satt særlig med det, det var jo så mye annet morsomt å delta på... men jeg må jo ha gjort noe, for jeg var vel ikke akkurat et naturtalent når det gjaldt kunnskap og læring :aww:.

Jeg gjorde ikke så mye lekser da jeg gikk på skolen, så det har jeg ikke lurt noe særlig på :teehe: 

3 timer siden, Siri skrev:

Vel hjemme fra Eskilstuna og Svensk Briardvinner 2017... og herregud for en dag! Jeg tror ikke det helt har gått opp for meg riktig ennå, men sånn kort fortalt ble Yasmine BIR og Willy BIM :o De ble også hhv BIS-champion og BIS-veteran - og fikk noen gedigne rosetter som jeg egentlig ikke helt vet hvor jeg skal gjøre av... Det var første turen med bobilen, og etter at Yasmine og jeg ble enige om hvordan vi skulle fordele plassen i senga, så sov jeg veldig godt der. Bilen gikk strøkent og vi hadde en herlig tur. Ikke minst var været på vår side, selv om det blåste litt :)

Wee! Gratulerer igjen! :D 

Godt du er fornøyd med bobilen også! :D 

Apropos bobiler, så driver visst folk og deler at en eller annen bedrift gir bort fjorårets modeller av bobiler - ingen på min venneliste, heldigvis, men noen venner av noen venner, eller noe sånt. Jeg lurer jo på hvor kørka man må være for å gå på sånt? Er du heldig får du 100.000 kr avslag på fjorårets modeller, men at noen gir de bort gratis burde være så åpenbart at er kødd at jeg fatter ikke at folk går på det engang. 

Skrevet

Nå har jeg to rene og pene hunder. Jeg har ikke gitt Felix en helvask på lange, lange tider og nå kjente jeg faktisk at jeg ble litt ekkel på hendene etter å ha klødd på ham :icon_redface:. Så etter joggetur i skogen fikk Blaze vasket beina og buken (som han så og si alltid får etter tur) og så fikk Felix en omgang med vann og shampo. 

Deretter børsta jeg gjennom Blaze og klipte klør på begge to, støvsugde teppet på stua og moppet over gulvet. Nå skal jeg slappe av med serier og bli kjent med min nye samsung S7 som jeg kjøpte i går :D

  • Like 1
Skrevet

Det var da veldig så kjølig og hustrig det skulle bli i dag da! Nå hiver jeg dyra i bilen og så drar vi en tur på Plantasjen, og etterpå finner vi et sted vi kan gå varmen i oss.

Skrevet
26 minutter siden, 2ne skrev:

Apropos bobiler, så driver visst folk og deler at en eller annen bedrift gir bort fjorårets modeller av bobiler - ingen på min venneliste, heldigvis, men noen venner av noen venner, eller noe sånt. Jeg lurer jo på hvor kørka man må være for å gå på sånt? Er du heldig får du 100.000 kr avslag på fjorårets modeller, men at noen gir de bort gratis burde være så åpenbart at er kødd at jeg fatter ikke at folk går på det engang. 

Jeg har et par sånne kørka venner. Jeg satt hardt på fingrene :aww: 

Nå har jeg finpusset og flisespikket på oppgaven, og er passe dritlei. Komme meg ut på tur tror jeg, og så tenker jeg å nappe ned Smula etterpå.

Skrevet

Hjemme fra vellykka hyttetur med familien! Tantebarnet mitt er virkelig helt i hundre, heeele forbanna tiden. Så jeg har bestemt at jeg skal ha ei jente, når jeg får barn:sleep: en fin tur, og utrolig nok litt deilig med hundefri. Selvom jeg tok meg selv i å tenke at det hadde vært flott å gå tur med bikkja på traktorveiene. Det går nemlig ikke an å gå tur alene, uten hund:lol: godt å komme hjem, men blir litt sånn deppa likevel. Har vært rundt folk i 4 dager, og nå er det plutselig så rolig..

Skrevet
24 minutter siden, Line skrev:

Jeg har et par sånne kørka venner. Jeg satt hardt på fingrene :aww: 

Jeg sliter litt med fingersittinga om dagen, det ser ut som at det er en farsott av dumhet rundt om *sukk* 

Skrevet
1 time siden, 2ne skrev:

Jeg gjorde ikke så mye lekser da jeg gikk på skolen, så det har jeg ikke lurt noe særlig på :teehe: 

:lol: 

1 time siden, 2ne skrev:

Wee! Gratulerer igjen! :D 

Takk takk :D 

1 time siden, 2ne skrev:

Godt du er fornøyd med bobilen også! :D 

Ja, det er jo greit å trives i en bil man har brukt noen tusenlapper på liksom :D 

1 time siden, 2ne skrev:

Apropos bobiler, så driver visst folk og deler at en eller annen bedrift gir bort fjorårets modeller av bobiler - ingen på min venneliste, heldigvis, men noen venner av noen venner, eller noe sånt. Jeg lurer jo på hvor kørka man må være for å gå på sånt? Er du heldig får du 100.000 kr avslag på fjorårets modeller, men at noen gir de bort gratis burde være så åpenbart at er kødd at jeg fatter ikke at folk går på det engang. 

Jeg blir jo ikke overrasket egentlig... folk tror jo at de har arvet mange millioner fra en ukjent onkel i Afrika også liksom :aww: 

Skrevet

Gratulerer så mye @Siri

vært ute i hele dag med valper og mer voksne hunder. De mer voksne trente litt utstilling og ble med på bålgrilling av pølser sammen med noen andre som også har Siberians. Veldig hyggelig :) 

 

Skrevet

Hjemme fra Plantasjen, noen hundringser fattigere. Jaja, det er sommersesongstart bare en gang i året. :aww: 

I dag har jeg veldig lyst på spaghetti, så da lager jeg spaghetti.

  • Like 2
Skrevet

Er 20-30 år gamle hannbjørner så små? :icon_redface: Jeg trodde virkelig brunbjørnen ble større!!

Bj%25C3%25B8rn_1.jpg?chk=F74963

Guest *Kat84*
Skrevet
2 timer siden, Siri skrev:

Takker takker! Ja tenker seg til hvilken flaks!!! Det er godt med bobil og god plass i slike kinkige situasjoner :lol: 

Ja ikke sant! :lol: 

2 timer siden, Siri skrev:

Grille ute, spise inne? 

 

Har ikke overbygg her, så da hadde det nok slukna ;)
Vi endte opp med å ta opp hjemmelaget fiskegrategn fra fryseren. Det er jo godt også :D Og med en gang vi var ferdig med den så kom sola :rolleyes: 

Nå må jeg snart komme meg ut på en kveldsrunde. Jeg har i jevne perioder et tungt hode oppå skulderen med et bedende blikk. Ikke det at han har så mye å klage på egentlig, men han prøver å overbevise meg om at det er fryktelig synd på ham :aww: 

Guest lijenta
Skrevet
Akkurat nå, Kangerlussuaq skrev:

Er 20-30 år gamle hannbjørner så små? :icon_redface: Jeg trodde virkelig brunbjørnen ble større!!

Bj%25C3%25B8rn_1.jpg?chk=F74963

wikipedia sier fra  135 kg og minst om våren så ja dette kan være en liten kar som har blitt skutt om våren

Skrevet

@Line Joda egentlig så er det gøy å finne på navn, men nå har ikke hjernen min kapasitet til å finne på smarte og kule ting :wacko::ahappy:

Jeg skal ha et tema ord på bokstaven I (beste forslaget så langt er "I am" eller Icy - det siste etter den første "once in a lifetime" Aussie )

OGSÅ- skal valpene ha engelske navn der ett av ordene i navnet skal komme fra ord tatt fra foreldrenes navn (Give-Me Sugar kicks av Aussieboxy/ Skogsjentas Ajax) og avsluttes med "av Aussieboxy" og selvsagt da innenfor NKK's grense for antall bokstaver...
Om jeg deler opp både navn og kennelnavn + bruker foreldrenes kallenavn- Mia og Ajax har jeg akkurat 11 ord å bruke :innocent:
Give
Me
Sugar
Kicks
Aussie
Boxy (evnt bare Box)
Skog(s)
Jenta
Ajax
+ Ajax igjen og Mia

Kjenner jeg burde valgt hannhund med engelsk kennelnavn... :teehe:ikke helt sikker på hva jeg gjør der- omgjør det til engelsk? :P
Hannhunden er sort- og ene tispa er sort- tenker hun kan få navn etter pappa'n sin- I am an Ajax Daughter- eller ett eller annet mye kulere... 

Mye lettere for 4 år siden- da hadde vi bare 3 valper....

Guest Klematis
Skrevet
2 timer siden, Mardina skrev:

Hvor gikk dere? Så jo helt fantastisk ut :D

Blefjell:) Helt nydelig!

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...