Gå til innhold
Hundesonen.no

Planning/planlegging (hobby)


Recommended Posts

  • Svar 754
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kjøpte nytt cover til min EC på etsy. 

Fått siste klistremerkene fra Sticky Drawings.  

Fikk "seasonal suprise box" i boks levert på døra i dag. 

Posted Images

Skrevet (endret)

Gubben kom hjem med en planleggingsbok til meg :ahappy: De får fra jobben hvert år og han sa han kaster dem, men i år tok han den med hjem til meg fordi jeg kom i skade for å si at jeg ønsket meg :P Veldig greit å få en gratis når jeg ikke het vet hvor lenge jeg syntes det er morsomt :lol: 

 

Og der ble det bestilt litt klistremerker :ahappy: Siden jeg ikke har en bok som er ment for å putte klistermerker i så får jeg heller klippe de litt til hvis det skulle være nødvendig :) 

Endret av Snoffe
  • Like 3
Skrevet

Skrive opp nyttårsforsett/mål var lurt, det må jeg gjøre- jeg er jo så distré. :lol: 

Har allerede kaninkulloversikt på notatsidene, bestilte almanakk med ekstra mange notatsider. 

 

  • Like 3
Skrevet
3 timer siden, SandyEyeCandy skrev:

Dere med Erin Condren: Har funnet to butikker på Etsy med nydelige ting i: 

TheWhitePoppyPaperCo

EllePlan

 

:drool: 

Å nei, jeg har jo liksom shoppestopp :icon_redface:

Bare si fra om du kommer over mer. 

Jeg er fortsatt strålende fornøyd med boka og har den med på jobb hver dag. Til og med fått skryt av en kollega at det var en "kul" bok. Liker boka og morsomt med klistremerker. Ikke skrevet nyttårsløfter enda, men de kommer. Har skrevet opp hvem vi fikk julekort av som vi ikke sendte til, så håper å huske de neste år :P 

 

  • Like 3
Guest Christine
Skrevet

Kjøpte selvklebende ark på Clas ohlson til 99,- så nå har jeg klippet ut små klistremerker på totalt 10 A4-ark. Puh! Allerede begynt å få ned en del ting pluss pyntet med klistremerker. Merker at motivasjonen for å gjøre ting vokser når jeg kan pusle med almanakken min :aww: 

Skrevet
På 2.1.2017 at 6:10 PM, Wilhelmina skrev:

#pashfam, hva bruker dere de blanke sidene og rutearkene til? Synes denne var morsom, og er på jakt etter flere ideer :)

2n8rdy0.jpg

Jeg har notert under veiledninger (ikke de jeg har sjøl, selvsagt, men de jeg har vært på under studier), skriver opp hvor mye penger jeg bruker på hundene, ideer, huskelister osv. Gjør det overhodet ikke pent, bruker det utelukkende som kladdepapir. :) 

Jeg driver med boka mi hver kveld, og prøver meg på en habit-tracker denne uka, for jeg er jo ganske pliktoppfyllende og gjør stort sett det som er skrevet opp. :D For å bli flinkere til å faktisk gjennomføre ting, så har jeg lagt inn alle yogaaktivitetene framover også, det er åpenbart at det trengs. :P IMG_0962.JPG

Jeg bestiller meg forresten noen ting som egentlig er til EC-planneren. Så om jeg ikke får brukt det, så sender jeg det til dere med den varianten her. :) De var så nydelige at jeg bare måtte! :wub: IMG_0961.PNG

  • Like 4
Skrevet
På 2.1.2017 at 6:10 PM, Wilhelmina skrev:

 

2n8rdy0.jpg

Inspirert av denne så har jeg lagd en tilsvarende med hvordan energinivået er. Kanskje jeg får en oversikt og kanskje finner en sammenheng med hvor ofte/når jeg blir dårlig?

20170104_180746_zpsorgnf20w.jpg

 

  • Like 4
Skrevet

Har kommet litt i gang med bujo'en min nå, så her om dagen fant jeg ut at jeg skulle føre opp min egen "ett år i pixler" humørmessig, og på motsatt ark føre opp en oversikt over den månedlige, for å se om det er noen sammenheng der :lol: 

DSC_2372r.jpg

 

  • Like 5
Skrevet

Første uka i 2017!

20170102_214530.jpg

Bildet er tatt i går. Etterpå fant vi ut at vi drar en snartur til sverige torsdag ettermiddag også :P

Krise!! Jeg glemte å ta tran i går :o

 

  • Like 3
Guest Christine
Skrevet
Akkurat nå, Snoffe skrev:

Har du laget de selv? 

Oh no :lol: Klistremerkeark, Internett, en printer og noen timer med klipping :aww: 

Skrevet
Akkurat nå, Christine skrev:

Oh no :lol: Klistremerkeark, Internett, en printer og noen timer med klipping :aww: 

Hvor kjøper du klistremerkeark? Prøver å google det men finner ingen ting :P 

Guest Christine
Skrevet
Akkurat nå, Snoffe skrev:

Tusen takk! Da skal jeg se om jeg får fikset noen selv etterhvert :ahappy: 

Mye billigere ihvetfall! :) Kjøpte kun et sett med nedlasting på etsy, resten var gratis. Kan finne linkene og legge ut :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...