Gå til innhold
Hundesonen.no

Planning/planlegging (hobby)


Recommended Posts

Skrevet
16 timer siden, Barbro skrev:


Jeg fikk min fredag. Send de en mail, så ordner de sikkert noeemoji5.png

Sent fra min SM-G920F via Tapatalk
 

Skulle få i rett str. De har sikkert rotet, for strikken var også a5.

  • Svar 754
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kjøpte nytt cover til min EC på etsy. 

Fått siste klistremerkene fra Sticky Drawings.  

Fikk "seasonal suprise box" i boks levert på døra i dag. 

Posted Images

Skrevet
På 13.12.2016 at 11:14 AM, SandyEyeCandy skrev:

Fått siste klistremerkene fra Sticky Drawings. :heart: 

IMG_0662.JPG

Får du lapp i postkassa når de er kommet på posten? Jeg fikk ikke beskjed hverken med passionplanneren eller klistremerkene fra stickyleerains eller hva det heter (gidder ikke lete opp nå :lol: ). Men der har jeg hatt sporing å fulgt med på, slik at jeg kan gi det nr. til posten og få henta ut. Fra stickydrawings har jeg ikke tracking på pakken tydeligvis, så jeg er redd de blir sendt i retur :/ 

 

MEN, i dag fikk jeg klistremerker :D

20161215_135736.jpg

  • Like 4
Skrevet
12 timer siden, SandyEyeCandy skrev:

 Stickydrawings kommer rett hjem i postkassa, de! :) 

Venter på mine jeg også. Kanskje de kommer i dag. 

Er ikke fornøyd med hvordan de to første ukene i januar ble så har bestilt noen flere klistremerker av de jeg har der. Selv om det ble dyrt. Får vondt i hjerte slik det er nå. Så håper de rekker frem før de to ukene er over :P 

Venter på noe mer fra EC så er boka komplett. Begynt å ta den med på jobben hver dag. Så fornøyd med boka. 

  • Like 1
Skrevet

Jeg har hatt PP'en liggende framme på pulten i et par dager, og glemt å ha den med på jobb. Føler meg helt naken! :cry: Og det er litt rart, for jeg bruker den ikke i jobbsammenheng, markerer bare tidspunktet jeg er på jobb uten flere detaljer, men bare det å ha den der føles godt. :P 

Skrevet

Grusomt frustrerende at ting ikke kan planlegges *grumle* Nytter liksom ikke å planlegge inn sykdom og migrene, så da blir ikke planene gjort! :gaah:   I-landsproblemer :lol: 

Skrevet

Dette så jo morsomt ut! Har bestillt meg en bok fra personlig almanakk og er klar for å planlegge 2017! ? Eeeelsker klistermerker så dette er jo midt i blinken. Har et lass med diverse klistermerker i tilleggtil at jeg har printet ut endel selv fra Pinterest ☺ Gleder meg til boka kommer i posten og jeg kan begynne å planlegge!? bildet er klistermerker som jeg har printet selv. 

20161217_232328.jpg

  • Like 5
Skrevet

Av alle ting fant jeg sånne stempeltusjer som vi hadde når jag var liten til 20 kr for en pakke med ti stk. Så da måtte jeg jo bare kjøpe :) Også sånne magiske tusjer som bytter farge når du bruker en hvit tusj over [emoji38]

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

  • Like 5
Skrevet

Jeg er på jakt etter en tynn liten notatbok jeg kan sette inn i planleggeren. 

Har en jeg kan bruke men den spriker sånn. Vil gjerne ha en smal en, trenger bare være noen få sider. Noen tips? 

Evt hvordan jeg kan få den jeg har til ikke å sprike sånn. 

Bilde av den jeg har. 

IMG_4420.JPGIMG_4421.JPG

Skrevet
2 minutter siden, SandyEyeCandy skrev:

@MonicaT, hvis den får ligge inni planneren fast når du har den lukka, så vil den jo slutte å sprike etterhvert? 

Har prøvd det men får vel bare ha litt mer tålmodighet :P 

 

Skrevet
17 minutter siden, MonicaT skrev:

Har prøvd det men får vel bare ha litt mer tålmodighet :P 

 

Du kan jo gjøre som i gamle dager med skvising av blomster før kontaktpapir, og simpelten tvinge den flat med masse bøker oppå en stund? :lol: 

  • Like 2
Skrevet
7 timer siden, SandyEyeCandy skrev:

Du kan jo gjøre som i gamle dager med skvising av blomster før kontaktpapir, og simpelten tvinge den flat med masse bøker oppå en stund? :lol: 

Som sagt, har prøvd men får ha litt mer tålmodighet ? Lettere sagt enn gjort. 

Det er altfor mange fine stickers på etsy. Vil jo hele tiden ha mer ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
    • Hovawart er vel en vokterhund mer enn en gjeterhund, altså type hunder som går sammen med flokken og passer på dem. Det vil si at de er noe mindre førerorienterte og mer selvstendige, blant annet. Det er ikke fryktelig mange av dem i Norge, og de få jeg har møtt har hatt varierende gemytt, men det er lenge siden nå.
    • Ben snakk med jegere til høsten, og få legger av elg, hjort eller rådyr.  Til godbiter er det ofte billigere å kjøpe vanlig mat (ost, rent kjøtt osv.) og dele opp selv. Ellers er det en del oppskrifter på forumet her hvis du vil prøve å lage.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...