Gå til innhold
Hundesonen.no

Planning/planlegging (hobby)


Recommended Posts

Skrevet
16 timer siden, Barbro skrev:


Jeg fikk min fredag. Send de en mail, så ordner de sikkert noeemoji5.png

Sent fra min SM-G920F via Tapatalk
 

Skulle få i rett str. De har sikkert rotet, for strikken var også a5.

  • Svar 754
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kjøpte nytt cover til min EC på etsy. 

Fått siste klistremerkene fra Sticky Drawings.  

Fikk "seasonal suprise box" i boks levert på døra i dag. 

Posted Images

Skrevet
På 13.12.2016 at 11:14 AM, SandyEyeCandy skrev:

Fått siste klistremerkene fra Sticky Drawings. :heart: 

IMG_0662.JPG

Får du lapp i postkassa når de er kommet på posten? Jeg fikk ikke beskjed hverken med passionplanneren eller klistremerkene fra stickyleerains eller hva det heter (gidder ikke lete opp nå :lol: ). Men der har jeg hatt sporing å fulgt med på, slik at jeg kan gi det nr. til posten og få henta ut. Fra stickydrawings har jeg ikke tracking på pakken tydeligvis, så jeg er redd de blir sendt i retur :/ 

 

MEN, i dag fikk jeg klistremerker :D

20161215_135736.jpg

  • Like 4
Skrevet
12 timer siden, SandyEyeCandy skrev:

 Stickydrawings kommer rett hjem i postkassa, de! :) 

Venter på mine jeg også. Kanskje de kommer i dag. 

Er ikke fornøyd med hvordan de to første ukene i januar ble så har bestilt noen flere klistremerker av de jeg har der. Selv om det ble dyrt. Får vondt i hjerte slik det er nå. Så håper de rekker frem før de to ukene er over :P 

Venter på noe mer fra EC så er boka komplett. Begynt å ta den med på jobben hver dag. Så fornøyd med boka. 

  • Like 1
Skrevet

Jeg har hatt PP'en liggende framme på pulten i et par dager, og glemt å ha den med på jobb. Føler meg helt naken! :cry: Og det er litt rart, for jeg bruker den ikke i jobbsammenheng, markerer bare tidspunktet jeg er på jobb uten flere detaljer, men bare det å ha den der føles godt. :P 

Skrevet

Grusomt frustrerende at ting ikke kan planlegges *grumle* Nytter liksom ikke å planlegge inn sykdom og migrene, så da blir ikke planene gjort! :gaah:   I-landsproblemer :lol: 

Skrevet

Dette så jo morsomt ut! Har bestillt meg en bok fra personlig almanakk og er klar for å planlegge 2017! ? Eeeelsker klistermerker så dette er jo midt i blinken. Har et lass med diverse klistermerker i tilleggtil at jeg har printet ut endel selv fra Pinterest ☺ Gleder meg til boka kommer i posten og jeg kan begynne å planlegge!? bildet er klistermerker som jeg har printet selv. 

20161217_232328.jpg

  • Like 5
Skrevet

Av alle ting fant jeg sånne stempeltusjer som vi hadde når jag var liten til 20 kr for en pakke med ti stk. Så da måtte jeg jo bare kjøpe :) Også sånne magiske tusjer som bytter farge når du bruker en hvit tusj over [emoji38]

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

  • Like 5
Skrevet

Jeg er på jakt etter en tynn liten notatbok jeg kan sette inn i planleggeren. 

Har en jeg kan bruke men den spriker sånn. Vil gjerne ha en smal en, trenger bare være noen få sider. Noen tips? 

Evt hvordan jeg kan få den jeg har til ikke å sprike sånn. 

Bilde av den jeg har. 

IMG_4420.JPGIMG_4421.JPG

Skrevet
2 minutter siden, SandyEyeCandy skrev:

@MonicaT, hvis den får ligge inni planneren fast når du har den lukka, så vil den jo slutte å sprike etterhvert? 

Har prøvd det men får vel bare ha litt mer tålmodighet :P 

 

Skrevet
17 minutter siden, MonicaT skrev:

Har prøvd det men får vel bare ha litt mer tålmodighet :P 

 

Du kan jo gjøre som i gamle dager med skvising av blomster før kontaktpapir, og simpelten tvinge den flat med masse bøker oppå en stund? :lol: 

  • Like 2
Skrevet
7 timer siden, SandyEyeCandy skrev:

Du kan jo gjøre som i gamle dager med skvising av blomster før kontaktpapir, og simpelten tvinge den flat med masse bøker oppå en stund? :lol: 

Som sagt, har prøvd men får ha litt mer tålmodighet ? Lettere sagt enn gjort. 

Det er altfor mange fine stickers på etsy. Vil jo hele tiden ha mer ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. Takk for svar.  Nei, jeg har alltid ment og prøvd å unngå å hilse på hunder. At hunden min bare skal lære seg at andre hunder eksisterer, men at han ikke har noe med de å gjøre. Annet enn de 2-3 hundevennene han har. Det skal jo sies at vi bor på landet, så ferdes mest i skog og fjells, så vi møter ikke folk eller hunder så ofte hjemme. Men han er veldig trygg og grei, mtp han har vært med meg på jobb over hele landet siden han var 10 uker. Har tatt han med meg inn til byen ved noen anledninger for sosialisering, altså se men ikke røre, og det går stort sett kjempe flnt. Men da er det mer avstand, og jeg har prøvd med alle mulig godbiter og ball, og det er som en bc flest at det er ballen som er best. Men det bruker vi svært sjeldent da han girer seg opp altfor mye og mister fokus. Med ballen kan han være løs blant hunder og folk uten å bry seg om de. Hadde vært morsomt å hatt halvparten av fokuset hans uten ball, som han har med ball 😀 Nå blir han 2 år om en mnd, og problemet rundt hunder har blitt mye bedre. Og vi har ikke gjort noe annerledes egentlig, annet enn å prøve å få mer avstand. Han kan løfte litt på halen og pelsen, men ingen bjeffing eller knurring. Han lander veldig fort etter vi har passert også. Hadde ett tilfelle hvor en liten hund løpt mot og bjeffet og herjet i inngjerdet hage, da dro han i båndet og reiste litt pels. Men ingen lyd da heller, men ble fint med videre og snuste for seg selv i grøfta mens den andre holdt på i bakgrunn. Mye av det er nok pga båndet virker det som også. I langline hvor han får fler forsøk og muligheter til å tenke selv, før lina blir stram så går det bedre enn i kort bånd hvor det kanskje blir stramt med en gang. Så jeg tror jo vi er på bedringens vei, og at det vil bli enda bedre mellom 2 og 3 år 🤞
    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...