Gå til innhold
Hundesonen.no

Planning/planlegging (hobby)


MonicaT
 Share

Recommended Posts

På ‎03‎.‎12‎.‎2016 at 4:08 PM, SandyEyeCandy skrev:

Legg ut bilde, så er det lettere å skjønne hva du mener. :) 

Føler meg litt snurt. Var og henta plannerne til @tmp og meg nå, og skjønner hvorfor det aldri har vært noe stress med toll og moms før. Passion Planner markerer bøkene med flat rate, men likevel krever Posten at en laster opp kvittering. Og vips må jeg betale 289,- i moms og fortolling. :P 

But it's so pretty! :wub: 

Det var da veldig surt :hmm:

Men da må vi sees en dag da kanskje :ahappy: Hadde vært koselig med en tur-date med gutta mine og jentene dine en dag :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 754
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kjøpte nytt cover til min EC på etsy. 

Fått siste klistremerkene fra Sticky Drawings.  

Fikk "seasonal suprise box" i boks levert på døra i dag. 

Posted Images

16 timer siden, bie skrev:

Aiaiai SKIVEBOM! Misforstod litt målene på bøkene og trodde det som var oppgitt var utbrettet bok og ikke sammenfoldet. Såå jeg sitter her med giga-kalender jeg ikke kommer til å bruke.

Passion planner, undated som starter uka på mandag. Vil noen ha den? Betalte 400, tenker halv pris pluss evt frakt. Helt ny, nettop tatt ut av konvolutten. 

Evt om  noen har mindre og vil bytte? :D 

IMG_2776.JPG

IMG_2777.JPG

Jeg vil gjerne ha den :) 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

5 timer siden, tmp skrev:

Det var da veldig surt :hmm:

Men da må vi sees en dag da kanskje :ahappy: Hadde vært koselig med en tur-date med gutta mine og jentene dine en dag :)

Du skal få slippe å betale noe annet enn din del av portoen og det kalenderen kosta, altså. :) Vi går gjerne på tur med gutta dine snart! :heart: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da har jeg vært og møtt @tutle og fått passion planneren min, så da har jeg en sterk mistanke om at husarbeidsplanene mine i kveld ryker og jeg blir opptatt med å føre inn det jeg vet om neste år og klistre litt pynt inni!!!  For jeg er en avmålt dame i 40-årene..... *host* :icon_redface: :whistle::lol: 

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg visste ikke at dette var en egen greie jeg, men har i grunnen holdt på med det selv i alle år. :lol: Mine plannlegingsbøker ser akkurat slik ut, for jeg tegner, fargelegger og styrer på. Jeg har en Moleskine i a4 på jobb, og den ser akkurat ut som disse dere viser frem her, men klistremerkene er ny for meg. Så nå har jeg akkurat bestilt meg kjempefine klistremerker på Etsy. :D Hurra!

By the way, jeg MÅ ha planleggingsbøkene mine i A4. Jeg får ikke plass til å skrive viktige ting blant alle tegningene og skribleriene mine om den er mindre. :lol:

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, SaraS skrev:

Jeg visste ikke at dette var en egen greie jeg, men har i grunnen holdt på med det selv i alle år. :lol: Mine plannlegingsbøker ser akkurat slik ut, for jeg tegner, fargelegger og styrer på. Jeg har en moleskin i a4 på jobb, og den ser akkurat ut som disse dere viser frem her, men klistremerkene er ny for meg. Så nå har jeg akkurat bestilt meg kjempefine klistremerker på Etsy. :D Hurra!

Så morsomt! Ta et bilde og vis oss, da! :) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har fått min personlige almanakk også :) nå var det bare å vente ti. Jeg kan begynne å bruke den:lol:

20161210_204545_zpssa7thafh_edit_1481400135155.jpg

Bak- og fremside.

Er det forresten noen som vet hvor det går an å få sånne plastmapper som passer i almanakken i a4str? De som fulgte med er a5 tror jeg.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 timer siden, WelshenNemi skrev:

Har fått min personlige almanakk også :) nå var det bare å vente ti. Jeg kan begynne å bruke den:lol:

20161210_204545_zpssa7thafh_edit_1481400135155.jpg

Bak- og fremside.

Er det forresten noen som vet hvor det går an å få sånne plastmapper som passer i almanakken i a4str? De som fulgte med er a5 tror jeg.

Fin!! :D

 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har fått min personlige almanakk også [emoji4] nå var det bare å vente ti. Jeg kan begynne å bruke den[emoji38]
20161210_204545_zpssa7thafh_edit_1481400135155.jpg
Bak- og fremside.
Er det forresten noen som vet hvor det går an å få sånne plastmapper som passer i almanakken i a4str? De som fulgte med er a5 tror jeg.


Plastmappe i a4 skal personlig almanakk ha. Jeg fikk ihvertfall a4 med til min.

Sent fra min SM-G920F via Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

39 minutter siden, Anette skrev:

Klarer ikke bestemme meg.. likte mye av det passionplanner hadde, men likte også den erin condren.. kan man liksom bare kombinere de to :aww: så nå har jeg lagt til i handlekurven begge steder og grubler :lol: 

Jeg er super fornøyd med min EC. Liker at en kan bytte omslagene, fine oversiktlig sider inni, kan med coil clip sette inn egen ark/ting, masse fine klistremerker. Så jeg gleder meg som en unge til januar og den virkelig skal brukes. Nå er alt bare på planleggning/sette inn klistremerker. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På 10.12.2016 at 9:46 AM, SandyEyeCandy skrev:

Så morsomt! Ta et bilde og vis oss, da! :) 

OK, here we go. Da jeg gikk gjennom moleskine-boka mi på jobb fant jeg svært få sider som ikke er dekt med for- og etternavn på ansatte, og koder på diverse greier og sånt. Så det er i grunnen bare den uken vi er i nå jeg kan vise. Så det er ikke MASSE tegninger og sånt her, men endel til at uken akkurat har startet da. :Laugh: (Måtte fjerne ett etternavn),

FullSizeRender.jpg

Blir finere med klistremerker, så gleder meg til de kommer i postkassa!

Ønsker meg passion planner i julegave, men om jeg ikke får det skal jeg uansett bestille meg en. Det blir stas!

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Aha, takk for utfyllende svar! Kanskje jeg skal prøve ut dibaq da, gir diverse brusk som tygg så det burde gå fint. Eller prøve med farmina. Dyrere for, men man gir vel kanskje mindre mengder av det? Valpen her vokste enormt fort på vom, men vet jo ikke om det var pga. maten eller tilfeldig, valper vokser jo fort. Var såpass at hundeluftere i nabolaget kommenterte på veksten 😅
    • Dibaq, ja. Jeg er godt fornøyd med kombinasjonen av pris og kvalitet, med unntak av manglende kondroitinsulfat. Det er noe de fleste for (inkludert mer kjente og anerkjente for som Vom og Alpha Spirit) har altfor lite av. Stoffet finnes rikelig i brusk, så gir tilskudd av rå frosset eller tørket hals/føtter fra kylling/kalkun og ører/haler fra diverse dyr for å kompensere. Ellers er jeg veldig begeistret for Farmina, men en må være litt forsiktig for å unngå voldsom vekst av det. Min fikk en skremmende, massiv growth spur da jeg foret bare på det en ukes tid. Skjøt i været og la på seg. Veldig høy næringstetthet og kaloririkt, så lite slingringsmonn før det blir for mye av det. Pga DCM-skandalen i forbindelse med kornfrie for, hvor det å fore på f.eks. Acana -ansett som et premium høykvalitetsfor, rost opp i skyene for kvaliteten - medførte strukturell hjertefeil på en mengde hunder, så har jeg valgt å kombinere flere ulike typer for å gardere meg bedre dersom det i ettertid skulle vise seg å ha vært noe gærnt med noen av dem.  Farmina har kornfrie varianter, til forveksling lik skandaleforene, men har også tilstrekkelig med carnitin/taurin/metionin, og de inneholder ikke hele belgfrukter eller belgfruktproteiner - mistenkt for å være anti næringsstoffer som hemmer opptak eller syntese av andre aminosyrer og proteiner. Farmina inneholder kun stivelsen fra erter, og ekstrahert og isolert stivelse skal være bare stivelse, uavhengig av om det kommer fra hvete, ris eller erter. Nødvendig for å kunne holde de andre ingrediensene bundet sammen til kibble.  Om den voksne hunden ender på perfekt størrelse med perfekt leddet perfekt skjelett, perfekte organer og perfekt pels vet jeg jo ikke ennå, men avføringen er ihvertfall perfekt :)
    • Takk for godt tips om godbitpung! Skal se om jeg finner noe liknende. Hadde samme erfaring som deg med vom, veldig hard avføring som virket ubehagelig å trykke ut. Tørrfor fra Dilaq, er det Dibaq du mener? Vurderte nemlig dette foret selv. Kan ikke så mye om hundeernæring, men syntes ingrendiensene så ganske bra ut og foret er rimelig. Men kunne ikke lese noen erfaringer med det på nett, og det føltes skummelt å prøve et så ukjent formerke. Du er fornøyd altså?
    • Vi har hatt fremgang på flere områder denne uka, bl.a. pelsstell. Tålmodigheten med kamming og raking har økt dramatisk. Han liker det ikke, men det virker som han har forstått at det er et nødvendig onde og en slags act of kindness fra min side, og er mer tålmodig med det. Nå holder det med en utbetaling per kammede og rakede bein, en for ryggen, en for magen og en for brystet, totalt 7 skjeer med Vom for å få kammet og raket hele hunden, unntatt skjegget, som det koster minst fire skjeer Vom å få kammet grundig gjennom.  Ny milepæl er napping. Skal ikke påberope meg å være noen kløpper ennå, men får det da til på et vis, og til min gledelige overraskelse liker han å bli nappet.  Ellers har vi fått mye sosialisering/miljøtrening med hester og fremmedfolk på territoriet denne uka, med camp/landsstevne på gården. Han har roet seg betraktelig ned og er progressivt desensitivert til situasjonen gjennom å få trøkket ansiktet fullt av godis og spise 1-2 måltider om dagen fra gresset rett foran paddockene, mens folk traver rundt med utstyr og for, og leier hester frem og tilbake. Fra å være heftig begeistret og vilter nysgjerrig med mye vokal de første dagene, til å være nær nonchalant nå på slutten - en pen utvikling. En god hjelp var hestenes nedlatende forrakt mot ham da han begynte bjeffe på dem. De gjorde hesteekvivalenten til det menneskelige uttrykket 'himlet med øynene og fnøs foraktelig' mot den lille drittungen som lagde sånn irriterende lyd. Den reaksjonen der fra dem sved på en annen måte enn tilsvarende reaksjon fra meg, som han har reagert på med MER vokal, for å gjøre det tydelig hva slags emosjonell abuse og omsorgssvikt sånt er fra primær omsorgsperson. Å "få" den der fra hestene var noe annet. Den fungerte på en annen måte fordi det ikke kom fra meg. En stor takk til hestene for hjelpen med å utvikle litt manerer. Han fikk til og med hilse snute mot mule med et brødrepar han har vært på nikk med i noen dager. Var veldig forløsende for ham, og roet ham betydelig ned i nærheten av dem.  Han er fortsatt ganske sosialt inkompetent, though. Klønete. Forsøkte kjefte og true seg til å bli hilst på og kost med her om dagen. Kroppsspråket hans var forvirrende. Ledig halvhøy hale i halvhurtig bevegelse. En slags mellomting mellom avventende vurdering, irritasjon og gledesbevegelser. Så satte han i en vokal som fremstod som truende dersom en skulle sammenlignet med mange andre raser. Ikke en dyp og alvorlig morsk voktervokal - det er ingen tvil om hva han mener når han bruker den - men et mer prososialt toneleie ispedd knurrebrumming, mot to unge kvinner som kom for å møkke en paddock. Mens han stod der og tilsynelatende kjeftet litt truende på dem, lett å tolke som territorial for den som ikke har hørt hvordan ekte territorial fra ham høres ut, så vrikket han på rumpa som i genuin gledeslogring, samtidig som han lagde de lydene der. Han forsøkte dundre meg å kjefte og true dem til å komme kose med ham, og hadde en forventning om å lykkes med det. Skjønner hvorfor mange beskriver gruppe 2 raser som: "Kan være dominant." Det er ikke så mange andre ord en kan beskrive det der med enn nettopp 'dominant'. Attitude.  Han fikk ingen uttelling for det der da, og begynte sutre og sytebjeffe da de gikk.  Kortbuksene har blitt kortere, fordi han satte seg i en fersk tyggisklyse på bussholdeplassen. Konsulterte Grok om frisyren og lurte på om den kunne generere et bilde av den optimalt estetiske måten å klippe en riesenschnauzer på, med en 2020 jeansmote silhuett på beina. Dialogen ble lang, men samme hvor omstendelig jeg forklarte, så klarte den ikke forstå at i den virkelige verden..  Så jeg forklarte og forklarte og la ved det eneste bildet tatt denne uka, kun for å vise den AI'em hva jeg mente: Jeg ville se om den kunne komme opp med en kul overall look som passer bedre med de kortbuksene der enn den typiske rasefrisyren. Jeg vet den er godt trent på visuell estetikk. Den KAN former og linjer. I forsøket på å veilede den til å forstå spurte jeg om den kunne vise meg forskjellen på å klippe en hunds naturlige pels til en silhuett av 2020 women's jeans fashion og på å kle en hund i hundeklær av jeansstoff.. ..så inntil videre beholder vi bare Lady og Landstrykeren looken med skjegg og bart og spaniel ører, til de ukonvensjonelle kortbuksene.
    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...