Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
34 minutter siden, 2ne skrev:

Takk :hug: Det finner vi ut i morgen. Datterbarnet ringte pappaen sin, og han var mer enn villig til å gå i "krigen" for henne, så om ikke han får ordna det, så kan det vel ikke ordnes. I mens så ser vi på alternative måter å komme oss gjennom videregående på :) 

Bra med en pappa som kan ta krigen, det skal jo ikke være nødvendig, men noen ganger må det til. Krysser fingre! Kan ikke skjønne at hun skal måtte ta fellesfag hun har fått vurdering i omigjen. Dustete. 

 

Sånn, da er alle dyr fornøyde, ok - Hottie og Kasko er ikke veldig begeistret over grinda jeg endelig har fått opp... Da kan de nemlig ikke raide kjøkkenbenk og søppel hver gang jeg ikke følger med :aww:  Det er dårlig gjort mot hunder som aaaaaaaaaldri får mat. Dusjet har jeg og, så nå er jeg bare trøtt, men siden jeg ikke orker å føne håret så får jeg sitte oppe litt til. Legge seg med vått hår gir artige sveiser og siden det er så lummert ute så tørker det ikke før i morgen engang.

 

  • Like 1
  • Svar 3.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Se på den søtsaken da!

Jeg er på vei hjem med valp  Han er bitteliten. Og veldig trøtt. 

Jeg har fått meg ny jobb! I Elverum! 

Posted Images

Skrevet
11 minutter siden, SFX skrev:

Her er det også båndtvang til 5. oktober på grunn av beitedyr. Men i dag fikk de løpe løs i skogen der jeg bodde før, siden jeg likevel kjørte forbi, og det syntes de var deilig. Glam så helt snål ut, jeg så på hele ham at han lurte på hva som skjedde, og han måtte liksom prøve seg fram før han bevegde seg med radius unna meg. Han gikk og tittet bak mot meg de første minuttene, som om han lurte på om jeg ville stramme lenka snart eller om han fikk lov til å gå der. Stakkars lille dumme store valpen <3 

:lol: Søteste Glam :wub:   Her er det båndtvang til 15. oktober - eller "naturlig beiteslutt" når enn det måtte være. De har begynt å sanke sau da, pga ulvefaren tror jeg. Så mye sau er på innmark, men ikke all... 

 

Skrevet
1 time siden, Turb skrev:

@JeanetteH har oppdaget at barmark NM er i Eidsvoll i år, sikker på at du ikke skal stille til start? Bør jo ha med noen kelpier :D og jeg er i for dårlig form til å løpe og Pigg er for ung til å sykle (ps jeg er også for feig... :P ) 

:lol: Har ikke nok kelpier eller utstyr til det (og mener jeg skjekket at det var jobbhelg) 

Skrevet
1 time siden, Turb skrev:

Du vet du er trøtt når du kaster deg gispende ut av badet fordi du ser beltet du mistet på gulvet og tenker HUGGORM... jeg er ikke redd dem en gang - men tydeligvis er jeg det på badegulvet... :icon_redface:

 

Skjønner deg godt jeg - er vel noe av det man minst forventer å finne på badegulvet :aww: 

---

AN lurer jeg på hvor posten har rotet bort pakken min...

Fortsatt ingen som har en oppskrift på krydderkake å dele?

Skrevet

Stakkers Fetter som har en slik fæl eier. :P Vi skulle akkurat til å legge oss da jeg oppdaget at Fetter hadde fått et kutt mellom tærene. I går måtte stakkeren dusje, og nå lappet vi sammen poten hans på badegulvet.:teehe: Det ble fem sting, og vi satser på at poten er bra når vi skal på kurs om en og en halv uke. Fetter var veldig tålmodig og lå stille og fint mens jeg holdt på. :) 

 

  • Like 6
Skrevet
1 time siden, Turb skrev:

@JeanetteH har oppdaget at barmark NM er i Eidsvoll i år, sikker på at du ikke skal stille til start? Bør jo ha med noen kelpier :D og jeg er i for dårlig form til å løpe og Pigg er for ung til å sykle (ps jeg er også for feig... :P ) 

Harly kan være stand in sier han! :D

Skrevet
6 minutter siden, tutle skrev:

 

Skjønner deg godt jeg - er vel noe av det man minst forventer å finne på badegulvet :aww: 

---

AN lurer jeg på hvor posten har rotet bort pakken min...

Fortsatt ingen som har en oppskrift på krydderkake å dele?

Søk på den langpanneoppskrifta på det gode liv.. Den er GOD! Særlig med sånn ostekrem oppå :heart: 

  • Like 1
Skrevet
22 minutter siden, Hermes skrev: En vanlig mandagskveld: Du lurer på hvor hundene er blitt av, titter ut vinduet, og ser de tar seiersrunder på hestejordet til naboen.

Kompostgrinder er ikke alltid hinder nok...

Får håpe de har vett på å holde seg unna hestene, så slipper man en reprise her på sonen fra da whippeten min hilste på en hest her i forrige uke :lol:[emoji14] 

I sympati med Linni så har jeg installert et hull i låret til Una i dag. Gudene vite hvordan det er gått til, men blir dyrlegen i morgen. :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet
Akkurat nå, Bjornal skrev:

I sympati med Linni så har jeg installert et hull i låret til Una i dag. Gudene vite hvordan det er gått til, men blir dyrlegen i morgen. :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Uff :( får håpe Una holder motet oppe like godt som Linni.. For Linni er i sinnsykt god form og du merker ikke at hun har et bra brudd i skallen :P 

Skrevet

Du vet formen er mye dårlig når du blir glad av å kunne gjøre husarbeid:sleep: selv om det ikke ble kjempemye gjort.. Bedre enn ingenting i det minste:|

Skrevet

Klokken er ikke 06:00 enda og jeg har gått dagens skrittmål og bikkjene har fått både trening og tur, tjohei! Nå skal vi se å komme oss hjem fra vakt og i seng

Meeeeget misunnelig på de som slipper unna båndtvang, men det er ikke så altfor lenge til 15. oktober :) 

  • Like 2
Skrevet
7 timer siden, Pringlen skrev:

Si fra hvis du vil ha tips til fysio som (i hvertfall for meg) fungerer som en liten opptur i hverdagen :)

Forøvrig :console: Livet er noe dritt. Men jammen kan det være greit oppi all dritten også...

Ja takk! Men greia var at dette skulle gjøres i forbindelse med det forskningsprosjektet jeg er med på, pga senskader etter strålebehandling, så hun skulle sjekke hvilke fysioterapeuter som ville sende henne en tilbakemelding på hvordan det gikk. Det var der det stoppa seg. 

Livet er noe dritt, og noen ganger er det mer dritt enn ellers.. This too shall pass, jeg står han av og all den andre bullshiten man forteller seg sjøl når man er litt under :) 

7 timer siden, Raksha skrev:

Bra med en pappa som kan ta krigen, det skal jo ikke være nødvendig, men noen ganger må det til. Krysser fingre! Kan ikke skjønne at hun skal måtte ta fellesfag hun har fått vurdering i omigjen. Dustete. 

Nei, det burde ikke være nødvendig. Det var ikke det som ble sagt på møtet vi hadde på fredag, så noe forandra seg tydeligvis i helgen.. Men det ordner seg nok på et vis :) 

--

For å være litt positiv i alt det negative, så sto jeg opp med en kropp som nesten fungerer i dag. W00pw00p! Før jeg har tatt medisiner! Oh lykke! :P 

Skrevet

@Siri Ja, Hedmarkstreff hadde vært stas :)

Hunder lufta i "hagen", sauene er dratt hjem så må kan vi bruke den som luftegård igjen. Snart avgårde til jobb og i ettermiddag skal jeg til fysio, gleder meg! Nakken er litt kranglete fremdeles, selv etter fire uker ferie..

  • Like 1
Skrevet

Akkurat nå, Bjornal skrev: I sympati med Linni så har jeg installert et hull i låret til Una i dag. Gudene vite hvordan det er gått til, men blir dyrlegen i morgen. [emoji20]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Uff [emoji20] får håpe Una holder motet oppe like godt som Linni.. For Linni er i sinnsykt god form og du merker ikke at hun har et bra brudd i skallen [emoji14] 

Merka ikke noe på pinnedyret, hun hadde bare fresa videre om hun fikk lov. Men når jeg stripa og la på kompress for at det ikke skulle komme noe dritt i det samt gav henne metacam, ja da var hun ynkelig og syk da. Men mest fordi jeg hadde godbiter og kos tror jeg... Tullebikkje...

  • Like 1
Skrevet

.....har jeg vært innom solbrød å fikset kake til bursdags"barnet". Ble en quick fix i dag siden jeg har vært på nattevakt. Nå er det hjem til sengen.

Skrevet
9 timer siden, SFX skrev:

I morgen er det bernertreff i Hamar sentrum, så jeg håpte å finne et okay tursted vi kan nyte løs før det. Jeg finnes ikke kjent i området, men det kan jo ikke være beitedyr i hele fordømte Hedmarken? Jeg gidder ikke å kjøre gjennom bompenger og legge mange mil bak meg til vanlig for å gå tur, men når jeg likevel må ut og kjøre i morgen kan jeg jo beregne to timer ekstra for å få en god tur med dem, framfor å gå den turen i bånd her. @Siri - har du forslag til tursted de kan gå løs mellom meg og fylkeshuset?

Jeg er ikke videre kjent rundt omkring, men jeg vet det ikke går beitedyr på Brynsåsen - det slutta de med for en del år siden pga rovdyr, men jeg tror ikke jeg greier å forklare noe særlig godt hvor du skal kjøre for å komme opp dit *ler*. 

9 timer siden, Raksha skrev:

:lol: Søteste Glam :wub:   Her er det båndtvang til 15. oktober - eller "naturlig beiteslutt" når enn det måtte være. De har begynt å sanke sau da, pga ulvefaren tror jeg. Så mye sau er på innmark, men ikke all... 

Jeg har aldri greid å finne noen fast dato for når båndtvangen oppheves her i kommunen faktisk, så sannsynligvis gjelder den bare til og med 20. august, men så lenge det går beitedyr ute mange steder, så er det jo selvsagt uaktuelt å ha hundene løse her i skogene. Så nå går jeg bare og venter på at bøndene som har sauene på beite i "mine" skoger, tar dem inn... det kan vel ta et par mnd til. 

Skrevet

C og jeg hadde en turdate nåe han kom hjem klokka 6 idag tidlig fra jobb, den utgikk den gitt :lol: Urealistisk mål, vi prøver på nytt imorra :lol:

Båndtvang ja, sukk... Her er den heldigvis over, tror jeg, har glemt å dobbeltsjekke! Men det går jo ikke beitedyr her så regner med det :) Men oppi åsen og på hytta er den jo utvidet, til jakta begynner.... Så er det ikke sau så er det jegere med ymse jakthundet.

Også lurer jeg litt på hvor mange rådyrbukker det er her i området, hørt nok skudd de siste par dagene, og tviler på det er rev eller kråke som blir skutt på.

Skrevet

Står ikke en dritt på Gran kommune sin side, kun standard båndtvangen. Men den må jo være utvidet der det går beitedyr? Jeg slipper selvfølgelig ikke mine, men andre skrell kan jo finne på å gjøre sånt :P

Guest lijenta
Skrevet
19 minutter siden, Stine skrev:

Står ikke en dritt på Gran kommune sin side, kun standard båndtvangen. Men den må jo være utvidet der det går beitedyr? Jeg slipper selvfølgelig ikke mine, men andre skrell kan jo finne på å gjøre sånt :P

Det er endel kommuner som mener at den generelle bandtvangen holder og at beitedyrene har nok værn i( ja så var det å huske navn på den loven da) Vi har jo et ansvar selv om det ikke er bandtvang

Skrevet

Nå skal jeg forøke den toogoodtogo appen. Spent på hva slags restemat man får i restaurantene rett før stengetid. Flere restauranter burde starte med det der så slipper de å kaste maten. Det er aldri noe ledig i nærheten, men nå hadde hotellet hotellfrokost til overs :D Jeg er sulten, så det passer bra!

  • Like 3
Skrevet
9 timer siden, Artemis skrev:

Stakkers Fetter som har en slik fæl eier. :P Vi skulle akkurat til å legge oss da jeg oppdaget at Fetter hadde fått et kutt mellom tærene. I går måtte stakkeren dusje, og nå lappet vi sammen poten hans på badegulvet.:teehe: Det ble fem sting, og vi satser på at poten er bra når vi skal på kurs om en og en halv uke. Fetter var veldig tålmodig og lå stille og fint mens jeg holdt på. :) 

 

Der sparte du inn en del av studielånet! (Men si meg, har alle veterinærer anestesisprøyter i baklomma hele tiden?).

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...