Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ett dumt spørsmål :P .Kan dere ha pynte puter liggende i sofaen? :P Har dere det? Hundene mine river de ned og jeg tar de opp og de river ned med en gang. Haha. Også må de jo ha tilgang til sofaen de også. .Så jeg har ingen pynte puter i sofaen min lengre .Har gitt opp. Hadde vært kjekt med superlim da . Limt putene fast :P 

Skrevet

Har puter, og ja de blir revet ned innimellom, plukker dem bare opp igjen :) Evt legger de til side om de er i veien i spesifikke situasjoner og legger dem tilbake senere.

 

 

Skrevet

Har puter, og hunden tror de ER limt fast :P Det går absolutt ikke an å ligge oppå dem (med unntak av å hvile hodet på en sjelden gang), så hvis det ligger ei pute på plassen hans, går det ikke an å ligge i sofaen, visstnok! Så akkurat den delen av sofaen er putefri sone ;)

Skrevet

Ikke pynteputer lenger, de tror jeg ble spist opp til slutt... Holdt i mange år, dog. Nå har jeg sofa og stol med ryggputer. Baksiden av dem er visste veldig god å ligge på, så minst en blir dratt ned hver dag :P

Skrevet

Har puter i sofaen, noe må jo samle opp hår (skinnsofa)? :P Spøk til side, de herjer ikke med putene, men ligger gjerne på dem og det hender de detter på gulvet i ny og ne, og de blir jo hårete da, så vakkert er det kanskje ikke, og ikke så pyntete heller. Men så lenge de liker putene, så får de være der. Sofaen er et hundemøbel, sånn er det bare. 

Skrevet

Jeg har pynteputene på gjesterommet, og tar de fram når vi får gjester og sofaen er pelsfri :P gidder ikke enda mer stæsj som jeg må fjerne pels fra altså, føler det er nok fra før av :icon_redface:

Skrevet

Hos meg så går ikke hundene forsiktig opp og ned av sofaen..... Her hoppes det og de leker oppi sofaen :blink: .... Må nevne at rasen er god i agility :P Men hos meg bruker alle sofaen også hundene og den er til flittig bruk her hos meg. :innocent:

  • Like 1
Skrevet

Mine to har å ligge stille i sofaen, og det er ikke lov å ligge på pynteputene, som jeg for øvrig har mange av. Skal man sprelle og styre får man gå ned på gulvet eller i sin egen seng. Sånn er det her :P 

Guest Klematis
Skrevet

Har puter i sofaen. Timmy likte å sove på dem. Biz bryr seg ikke om dem.

Skrevet

Yoshi likte å legge seg oppåbak de, det ble visst sånn fin dolp til å sove i da :aww: Han fikk egentlig ikke lov, men han var så søt de han lå med snuten utenfor, så da ble det visst lov likevell.. :lol: Men ellers så lå de i ro, fram til vi flytta de fleste til verandaen..

Neste hund skal godt få ligge i sofa om han vil, men han får ikke herje å børne rundt oppi der, så får vi se om putene holder seg på plass :) 

Skrevet

Vigdis vil allerhelst samle alle putene og ligge oppå dem :wub: Det hender det detter en og annen pute på gulvet, men det får så være, vi har ikke noen dyre puter og sofaen er da til for å brukes :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...