Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå, juni


Teserere
 Share

Recommended Posts

Akkurat nå, JeanetteH skrev:

 

Bare overleve EN natt til så er det ferie! 

:cheerleader:

 

 

Hm. Myr, skog og varmt en hel dag. Hva pokker kler man seg i da? Støvler, capri, caps, sjal (får soleksem på halsen) og tskjorte blir sikkert stilig!  :lol:

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Raptus får flytte til Langedrag! ! Vi er så glade nå at vi har ikke ord!! 

Mange som fortjener klemmer, gratulasjoner og mye jeg gjerne skulle svart på her og der, men tiden strekker ikke til.   Vi hadde en fantastisk dag på lørdag og alt ble veldig bra. Stemningen

Jeg har lappen  Kunne hatt den i 10 år allerede om jeg ikke hadde vært så treig, men bedre sent enn aldri  Så får vi se om jeg tør å kjøre alene, da    

Posted Images

Akkurat nå, mokken skrev:

:cheerleader:

 

 

Hm. Myr, skog og varmt en hel dag. Hva pokker kler man seg i da? Støvler, capri, caps, sjal (får soleksem på halsen) og tskjorte blir sikkert stilig!  :lol:

Heldekkende haz.mat suit. :aww: Hørtes skrekkelig myggete ut :lol: 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

36 minutter siden, Krutsi skrev:

Jeg bor i et boligfelt, og Hagen til naboen ligger veldig nærme huset mitt :P står jeg på verandaen min, er det kanskje 10-15m til naboens plen :lol: det er egentlig godt gjort, særlig ettersom jeg har vinduer åpne osv, at jeg ikke fikk med meg plenklippinga :lol: 

Du kan jo skylde på ammetåka?

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tenk å møte på det der på tur med hunden i skogen [emoji38] 

Ja huff ? ekkelt det han gjorde med greinene, må jo bli ett bæsjespor på trærne der han har gått. ..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du vet når du står opp kl 5 for å gå tur/ sykle med hunden før det blir for varmt. Og det allerede er 18 grader:|:no:

Så da har vi slumret litt, og får vel ikke gått tur i dag heller. Får ta en badetur ikveld. Begynner å bli lopper i blodet på lille ville.

I natt drømte jeg at det var et svært stevne med alle hundesporter, og jeg deltok i alle og vant- folk ble veldig sure.

Jeg var jo så fornøyd, visste ikke at Prima kunne Ipo eller agility jeg. Bare prøvde for morro skyld.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er ca 300g Norwegian polar i døgnet mye for en whippet? 

For når hun får såpass, så spiser hun ikke noe særlig tørrfôr.. Og det er jo ikke meningen at hun skal bli tynnere liksom.. Men 300g er jo bare en liten klatt morgen og kveld, så jeg synes det virker så lite :lol: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hatt valp i senga i natt, og det er så koselig :wub: Men jeg er litt trøtt :lol: Hun har ligget rolig hun altså, tydelig fornøyd med den nye ordningen, men jeg har jo hatt et halvt øye på henne for å passe på litt. Går seg til :) 

Snart avgårde på jobb. Halv dag i dag - tentamensvakt. Få gjort unna litt karakterføring da tipper jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

8 timer siden, SFX skrev:

Enhver idiot hadde sett at den parkeringen ikke var innafor - bokstavelig talt. En trenger ikke førerkortet for å kunne telle hvite striper, og sjekke hvor mange som er midt under bilen... :D 

Kanskje hun trengte nye briller :D 

8 timer siden, SFX skrev:

Høres ut som en fin dag, selv om du ble massemorder på slutten!

Måtte veie opp for alle frosker og padder som jeg stadig driver og redder, vet du :aww: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 minutt siden, Krutsi skrev:

Er ca 300g Norwegian polar i døgnet mye for en whippet? 

For når hun får såpass, så spiser hun ikke noe særlig tørrfôr.. Og det er jo ikke meningen at hun skal bli tynnere liksom.. Men 300g er jo bare en liten klatt morgen og kveld, så jeg synes det virker så lite :lol: 

En hund på 30kg skal ha ca 500g NP om dagen, så, kan jo være litt i overkant med 300g på whippeten, men, det finner du jo fort ut om hun går ned eller opp i vekt. 

Da jeg fora på NP og modern passa dyra, hadde hun gitt dem 250g hver. Jeg kom hjem til noe runde hunder, og jeg var ikke borte mer enn 4 dager.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat den historien der har jeg litt vanskelig for å tro på gitt.... [emoji14][emoji3]

 

Haha ja var litt skeptisk selv.... Men velger å tro på det fordi det er mye morsommere ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Lillekrapyl skrev:

Lykke til!

 

Takk! Det er hjemmeeksamen, og jeg har fire timer på meg, så det bør være lett å levere en besvarelse som gjør at jeg står, men jeg er ganske stressa likevel :lol: 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare en ting jeg har lurt litt på.... Hvorfor driver folk og filmer i stående format hele tida? Er det noen som noen sinne har sett film på TV eller kino i stående format? Ikke det nei... det er nok en grunn til det :aww:.  

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Usikker på om massiv fremgang i hverdagslydighet skyldes endring av metode, økt mental modenhet med mer impulskontroll, "varmen" (ikke veldig), eller en kombinasjon, men vi koser oss. Ikke en lyd på verken bussen, Posten eller Felleskjøpet i dag. Ble helt rørt av hvor flink han var til å sitte pent og pyntelig og vente uten labber på disken eller konsert. Å manøvrere pent mellom hyller med leker og tygg og snacks var deilig nok. Måtte nesten klype meg i armen da han bare var lydig ved disken også, begge steder. Det kom noen raptusbyks da vi nærmet oss hjemme igjen, men kjapt under kontroll med cue på en øvelse og en leke, og da det i neste øyeblikk kom et helt heat av saftige skinker i kondomdress på hjul -  bakfra - bare en meter fra oss, så satt han bare pent og pyntelig og så på de fly forbi uten impulser til å jage etter for å bite noen i rumpa. Amazing!  Godgutten 🥰
    • Eurasier er en selvstendig rase, og den krever en del aktivisering, på sine premisser. De har også hatt en del svakheter mentalt. Dette med usikkerhet er i høy grad genetisk, så det er viktig å gjøre god research på oppdrettere og linjer. God sosialisering er selvfølgelig også viktig, men eurasier er ikke en utpreget sosial rase. Når det gjelder "gneldring" så er det svært få hunder som gneldrer uten mål og mening så lenge de får den aktiviteten de trenger. Men noen raser er avlet for å vokte eller varsle, og de vil naturlig nok bjeffe når de opplever forstyrrelser, og terskelen der kan variere. Mange små hunder er avlet for å varsle, mens jeg kommer ikke på så mange store hunder (type str eurasier) som er kjent for å "gneldre". Noen spisshunder, som lapphundene, islandsk fårehund mm. kan bjeffe en del i arbeid og når de blir ivrige. Eurasier er forøvrig også en spisshund og ikke nødvendigvis helt stille. Om det er en rase som passer deg eller ikke er vanskelig å si, siden du ikke sier noe annet enn at du bor i leilighet. Skal du ha hund til tur og kos? Vil du gå kurs, og evt. drive med hundesport? Er det viktig at den går overens med andre hunder? Lett å trene/ha løs?  Hvor mye tid vil du bruke på pelsstell og støvsuging? Anbefaler å lese litt her, andre innlegg fra samme bruker på forumet, som har hatt en eurasier med sine utfordringer, men også kommet veldig langt med ham:   
    • Vurderer eurasier som neste hund, og ønsker å høre fra alle som har om både positive sider og utfordringer, anbefaling/fraråding av rasen. Hannhund eller tispe? Tisper er jo mindre, men da må en ta med løpetid og humørsvingninger med det etc. Hannhunder er kanskje mer stabil i humøret? Men samtidig større og mer 'territorielle? Er jo pluss og minus på begge sider. Bur idag I leilighet, liker og gå turer, men har ikke behov for en høyaktiv rase, ønsker heller ikke ha så liten da de har en tendens til og være gneldrete. Og lest og hørt at Eurasier er ganske stille på det punktet. Selv om de lager lyd selfølgelig, det er naturlig, men ønsker ikke sånn typisk gneldring.  Men blir jo litt usikker når en leser at de kan bli veldig skeptisk/nervøs til andre, en vil jo ikke 'feile' med hunden en skal få, ønsker jo velge riktig da det skal fungere i  mange år fremover. Kommer alltid tilbake til Eurasier da, falt litt for de, men har aldri hatt den type rase før. Har hatt labrador blanding, og spaniel før og de er jo litt mer førerorienterte.  Er det sånn at en må trene sosialisering i typ '3 til 4' timer hver dag eller holder det med 'minutter' noen dager,  det vil jo variere dager da man må jobbe etc sef. Blir jo sef mer enn noen minutter, men håper dere skjønner hva eg mener🙈 
    • Aha, takk for utfyllende svar! Kanskje jeg skal prøve ut dibaq da, gir diverse brusk som tygg så det burde gå fint. Eller prøve med farmina. Dyrere for, men man gir vel kanskje mindre mengder av det? Valpen her vokste enormt fort på vom, men vet jo ikke om det var pga. maten eller tilfeldig, valper vokser jo fort. Var såpass at hundeluftere i nabolaget kommenterte på veksten 😅
    • Dibaq, ja. Jeg er godt fornøyd med kombinasjonen av pris og kvalitet, med unntak av manglende kondroitinsulfat. Det er noe de fleste for (inkludert mer kjente og anerkjente for som Vom og Alpha Spirit) har altfor lite av. Stoffet finnes rikelig i brusk, så gir tilskudd av rå frosset eller tørket hals/føtter fra kylling/kalkun og ører/haler fra diverse dyr for å kompensere. Ellers er jeg veldig begeistret for Farmina, men en må være litt forsiktig for å unngå voldsom vekst av det. Min fikk en skremmende, massiv growth spur da jeg foret bare på det en ukes tid. Skjøt i været og la på seg. Veldig høy næringstetthet og kaloririkt, så lite slingringsmonn før det blir for mye av det. Pga DCM-skandalen i forbindelse med kornfrie for, hvor det å fore på f.eks. Acana -ansett som et premium høykvalitetsfor, rost opp i skyene for kvaliteten - medførte strukturell hjertefeil på en mengde hunder, så har jeg valgt å kombinere flere ulike typer for å gardere meg bedre dersom det i ettertid skulle vise seg å ha vært noe gærnt med noen av dem.  Farmina har kornfrie varianter, til forveksling lik skandaleforene, men har også tilstrekkelig med carnitin/taurin/metionin, og de inneholder ikke hele belgfrukter eller belgfruktproteiner - mistenkt for å være anti næringsstoffer som hemmer opptak eller syntese av andre aminosyrer og proteiner. Farmina inneholder kun stivelsen fra erter, og ekstrahert og isolert stivelse skal være bare stivelse, uavhengig av om det kommer fra hvete, ris eller erter. Nødvendig for å kunne holde de andre ingrediensene bundet sammen til kibble.  Om den voksne hunden ender på perfekt størrelse med perfekt leddet perfekt skjelett, perfekte organer og perfekt pels vet jeg jo ikke ennå, men avføringen er ihvertfall perfekt :)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...