Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 620
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

" Og bare så det er sagt: Skam tilhører ikke kidsa uansett, de har bare lånt den fra oss. For kvisete fjortiser bryr seg kanskje om rulleplasser og hooking, men de betaler ikke lisens. Vi betaler lise

Jeg tenker at det er lurt å se på denne serien uten å anta at hver eneste scene er der for å fortelle eller lære oss noe, men at narrativene og opplevelsene til karakterene er der for å drive handling

Herregud. Den fineste samtalen noensinne. Alle unge, uansett legning, burde hatt en Jonas.   Den mangelen på reaksjon gjorde at jeg brast i gråt, ass. Og så tenker jeg på alle de gangene jeg har

Posted Images

Skrevet

Det gjør meg ingenting om det ikke blir happy ending med Sana og Yousef, hun fikk beholde vennene sine og det er i grunnen mer verdt i mine øyne. Selv om kjærlighetssorg over sommeren er drit, da :P . Stas om det BLIR dem, men ikke hvis ikke. Om det ga mening. 

  • Like 4
Skrevet

Vilde-klippet var fælt! Håper det åpner noen dører for nye og andre samtaler mellom folk. At flere klarer å tenke utenfor sin egen "meg-boble" og se andre (vennene sine?) bedre der det trengs. 

  • Like 1
Skrevet

Da var det slutt... hva synes dere?

Synes det var så rørende helt på slutten, da kommentarer fra virkeligheten kom med.

Alt i alt en fin avslutning på en fantastisk serie.

I 2018 (?) blir det amerikansk skam... skal vel se på, men har ikke de helt store forventingene. Men håper at den versjonen kan samle folk like mye som den norske har gjort. 

  • Like 1
Skrevet

Det var en god og verdig avslutning, synes jeg. :) De gir seg på topp, og det er bra og alt i alt har de tatt med relevante problemstillinger som affiserer både ungdom og voksne i vårt svært turbulente samfunn med ulike forventninger og oppfatninger man har til ulike grupper og individer i seg selv. Små glimt enkelte kan kjenne seg selv igjen i, selv om det bare var et blaff i forbifarten, så synes jeg både skuespillere, og spesielt Julie Andem (?) Har fanget det opp så bra!

  • Like 1
Skrevet

Har kost meg med også denne sesongen jeg :) Virkelig! Joda, det var en "annerledes" sesong som ikke hadde klining eller drikking som en stor del av aktiviteten for hovedpersonen, men det var andre ting som dreiv henne liksom :) Sesong 2 og 3 handla om kjærester, og 1 og 4 om vennskap syns jeg. Jeg ble også passe drittlei av maset om Even og Isak :lol: Jo, flott med homofilt par, jeg digget det 110% og heiet hele sesong 3 og satt med forelskasommerfugler i magen hele veien, men Skam er så mye mer enn Evak! Er det som jeg har likt så godt med hele serien :) Og det er mange som har opplevd "skolegårds"drama som drar seg i virkelig stygg retning, og selv om jeg ikke kjenner meg igjen i Sana sin lukkethet eller religion så var det mange gjenkjennbare fakter der altså. Ting som å ikke drikke er noe jeg kjenner på nå liksom, som snart 30-åring, at jeg nesten er et sosialt utskudd fordi jeg ikke er noe interessert i å drikke :lol: 

Siste uka ble en fin avslutning i forhold til at det nå ikke blir flere sesonger, godt å få nøstet og fått litt svar. Og siste episoden var superfin! Fantastisk at de startet og sluttet med Jonas, som faktisk er en av karakterene jeg gjerne skulle sett enda mer av :) 

  • Like 5
Skrevet

Jeg likte denne sesongen veldig godt. Det var flott at ikke alt dreide seg om forelskelse.. Livet er så mye mer.. selv i den alderen. 

 

  • Like 4
Skrevet
32 minutter siden, Mud skrev:

Jeg likte denne sesongen veldig godt. Det var flott at ikke alt dreide seg om forelskelse.. Livet er så mye mer.. selv i den alderen. 

 

Mhm!

 

Leste VGs anmeldelse, hvor det blant annet sto at sesongen manglet en nerve og sana burde kastet hijaben eller debutert med Yousef. Altså, hvorfor? Sana er jo mer enn "forelska tenåring med hijab". Hvorfor er liksom det at hun ikke klina med Yousef så mye mindre troverdig enn 3-millionersbilen til William. Skjønner det bare ikke!

  • Like 4
  • 2 months later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...