Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 620
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

" Og bare så det er sagt: Skam tilhører ikke kidsa uansett, de har bare lånt den fra oss. For kvisete fjortiser bryr seg kanskje om rulleplasser og hooking, men de betaler ikke lisens. Vi betaler lise

Jeg tenker at det er lurt å se på denne serien uten å anta at hver eneste scene er der for å fortelle eller lære oss noe, men at narrativene og opplevelsene til karakterene er der for å drive handling

Herregud. Den fineste samtalen noensinne. Alle unge, uansett legning, burde hatt en Jonas.   Den mangelen på reaksjon gjorde at jeg brast i gråt, ass. Og så tenker jeg på alle de gangene jeg har

Posted Images

Skrevet
7 minutes ago, Elisabeth00 said:

Blir vel en sesong preget av politisk korrekthet da, om man skal ta det lille klippet fra forrige sesong i betraktning. Kommer ikke til å gidde å se om det er tilfelle.

Hvilket klipp? Jeg trodde forrige sesong kom til å bli klisje og tråkig. Men de fikk det til helt eminent. Tipper de klarer det denne gangen også. :) 

  • Like 4
Skrevet
1 time siden, Mari skrev:

Hvilket klipp? Jeg trodde forrige sesong kom til å bli klisje og tråkig. Men de fikk det til helt eminent. Tipper de klarer det denne gangen også. :) 

Det ene klippet der de snakket om religion, og la det fram som at det ikke er noen sammenheng mellom religion og vold.

 

Skal selvsagt gi det et forsøk, det hadde jo vært veldig morsomt om det gikk en annen vei enn jeg ser for meg - man vet jo aldri med NRK.

Skrevet
45 minutes ago, Elisabeth00 said:

Det ene klippet der de snakket om religion, og la det fram som at det ikke er noen sammenheng mellom religion og vold.

 

Skal selvsagt gi det et forsøk, det hadde jo vært veldig morsomt om det gikk en annen vei enn jeg ser for meg - man vet jo aldri med NRK.

Er det denne du tenker på? http://skam.p3.no/2016/11/29/religion-3/ Da tolker vi Sana forskjellig. Jeg synes absolutt hun anerkjenner at religion blir brukt for å uttrykke hat. Videre forsøker hun å støtte kompisen sin som hun vet går gjennom vanskelige greier, ved å påpeke at hun mener det er feil. 

Jeg tror uansett at Skam sesong 4 kommer til å handle om kjærlighet jeg. Og ambivalens. :) 

Skrevet

Leste screenshot av den anmeldelsen på Facebook, nekter å klikke meg inn for å generere klikk til en sånn nettside :thumbsdown:

 

Gøy med skam igjen! Vet fra tidligere av at jeg bruker litt tid på å bli fenget, så gleder meg til det kommer mer igang, men koser meg med det som har kommet til nå :D 

Skrevet

Mye fokus på "utenforskap" og tema i samtalene. Det ser jeg for meg kan ha smitteeffekt som tema til den yngre generasjon som har venner med annen religion og kultur :) . 

Skrevet

Så den første delen av sesong 4 nå og den var veldig bra som alltid i skam. Digger skam selv om jeg ikke helt er i målgruppen. :P

Det er litt vondt for meg å se på skam siden jeg aldri hadde venner og var veldig utenfor i barne og ungdommen og på vidregående. Så jeg begynte først å se på skam for en-to måneder siden og da så jeg alle sesongene. Liker den serien, selv om jeg blir lei meg og trist av det etterpå, men men. Må jo se uansett :D Blitt hekta 

Skrevet

Serien tatt i mente, synes jeg at det var snodig å se Sana i en type hovedrolle. Hun har liksom alltid vært sidestilt i de tre andre sesongene. De andre har ikke vært det like mye, synes jeg.

Men uansett - til virkeligheten så synes jeg at de tar opp viktige problemstillinger som folk flest overser. Man overser problemet fordi det ikke vil affisere en selv direkte. Indirekte vil det allikevel affisere oss, vi vil bare ikke se at det skjer.

  • Like 6
Skrevet

Who run the world? Russe Girls! :D Bare jeg som lager konspirasjoner når jeg tenker at årsaken til at Isak så bekymra ut og spurte om hvordan Sana kjente de gutta, er at han veit at Yousef er homo? :shifty: 

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, SandyEyeCandy skrev:

Who run the world? Russe Girls! :D Bare jeg som lager konspirasjoner når jeg tenker at årsaken til at Isak så bekymra ut og spurte om hvordan Sana kjente de gutta, er at han veit at Yousef er homo? :shifty: 

Mener du Yousef som i skuespilleren, altså Mikael, eller Sana sitt crush Yousef?

Skrevet
13 minutes ago, Anilex said:

Mener du Yousef som i skuespilleren, altså Mikael, eller Sana sitt crush Yousef?

Veldig forvirra nå, det er da bare en Yousef? :lol: Jeg forholder meg til Skam som om det var det virkelige liv, så jeg snakker selvsagt om han Sana er hypp på. Som heter Yousef i serien. Som er ekte i mitt hode. :teehe: 

  • Like 3
Skrevet
21 minutter siden, SandyEyeCandy skrev:

Who run the world? Russe Girls! :D Bare jeg som lager konspirasjoner når jeg tenker at årsaken til at Isak så bekymra ut og spurte om hvordan Sana kjente de gutta, er at han veit at Yousef er homo? :shifty: 

Men var det ikke en annen gutt han nevnte med navn som ikke var Yousef? Fikk og følelsen av at det var noe underliggende der, men at det var om en av de andre i gjengen. 

Skrevet
5 timer siden, SandyEyeCandy skrev:

Veldig forvirra nå, det er da bare en Yousef? :lol: Jeg forholder meg til Skam som om det var det virkelige liv, så jeg snakker selvsagt om han Sana er hypp på. Som heter Yousef i serien. Som er ekte i mitt hode. :teehe: 

Men det er han andre på bildet som Isak vet hvem er. Er han som var "best buddy" med Even på Bakka.. Får ingen vibber på at Yousef er homo, han virker jo keen på Sana ?

Men nå kom det ny "Hei Briskeby" video på You Tube.. de snakker om Even og Mikael på slutten. Nå begynner det å skje noe :blink:

  • Like 2
Skrevet
5 timer siden, Lola Pagola skrev:

Men var det ikke en annen gutt han nevnte med navn som ikke var Yousef? Fikk og følelsen av at det var noe underliggende der, men at det var om en av de andre i gjengen. 

Jo Mikael.. (og han skuespilleren heter Yousef, derfor jeg ble litt forvirra)

 

P.S. og om dere ikke har fått med dere, så blir det nå også publisert videoer fra guttegjengen her.

https://m.youtube.com/channel/UChJ0N6lzha5mQP2bWuSWBvg

  • Like 2
Skrevet
3 hours ago, Elisabeth00 said:

Går de ikke i 2. klasse? Hvorfor skal de kjøpe buss nå? Er det vanlig? 

Det tar jo en stund å klargjøre buss. Er ikke uvanlig at det kjøpes buss i 1. Heller.

Skrevet

Mye penger som skal tjenes inn og ting som må fikses, og bussene selges vel rett etter russetiden er ferdig. Tipper at de kun får tak i dårlige busser om de venter til høsten!

Pepsi Max-gjengen.. :lol: 

  • Like 2
Skrevet

Men de skulle jo betale nå? Gjør virkelig folk det, betaler før andre er ferdig å bruke bussen? Helt absurd greie for meg, men jeg var ikke på russebuss og bodde heller ikke i Oslo :P 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...