Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
3 timer siden, Wilhelmina skrev:

Jeg klarer ikke å engasjere meg i det hele tatt, denne sesongen ble det veldig tydelig at jeg ikke er i målgruppen :P

 

Det jeg også tenker. Nora greiene var så innmari lett å relatere seg til for min egen del, mens jeg kjenner nå at alt dette dop greiene og bla bla blir far off for min del. Aldri vært der rett og slett.

Men enig i at det er jo viktige temaer som blir tatt opp, så fint de gjør det men det blir nok for min egen del ikke samme engasjement  for meg.

  • Like 2
  • Svar 620
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

" Og bare så det er sagt: Skam tilhører ikke kidsa uansett, de har bare lånt den fra oss. For kvisete fjortiser bryr seg kanskje om rulleplasser og hooking, men de betaler ikke lisens. Vi betaler lise

Jeg tenker at det er lurt å se på denne serien uten å anta at hver eneste scene er der for å fortelle eller lære oss noe, men at narrativene og opplevelsene til karakterene er der for å drive handling

Herregud. Den fineste samtalen noensinne. Alle unge, uansett legning, burde hatt en Jonas.   Den mangelen på reaksjon gjorde at jeg brast i gråt, ass. Og så tenker jeg på alle de gangene jeg har

Posted Images

Skrevet

Nå er det ikke meningen at jeg skal relatere meg til serien. Jeg er altfir gammel til det. Men jeg elsker likevel de første to sesongene. Jeg har ikke glemt hvordan det var å være ung. I tillegg arbeider jeg med ungdom i denne aldersgruppa og liker å lære hvordan de har det. 
Det jeg liker minst nå i isesong tre er denne normaliseringen av narkotika. Godt mulig slik bruk er så vanlig og normalt, men jeg liker det bare ikke. 
Har en sønn som har slitt med dette og er så redd for alt som kan sette ungdom på slike ideer. 

  • Like 4
Skrevet

Hasj var " normalt" i min ungdomstid og jeg hadde flere venner som kom ut på den tiden,  så jeg relaterer meg faktisk mer nå. I tillegg var jeg gjerne mest med gutta og jeg brydde meg filla om alt som har med russetid å gjøre. Favorittregissør og favorittmusikk ( og kunstner selvfølgelig)  var et langt mer vanlig tema blant vennene mine enn russetid og forelskelser. 

Jeg synes det er fint at de favner om alle type ungdom. Og jeg synes det er fint at Isak ikke er prototype-gay som Eskild.  

 

 

  • Like 3
Skrevet

Jeg liker den [emoji4] Stakkars Isak, synes de er flinke til å vise hvordan han har det inni seg.
Og fint å se ting fra guttas perspektiv og.
Tror dere han fyren med røyk bak øret (teit) er homo eller har Isak (og vi) bare overtolket alt?


Og hun som klenger på Isak er så irriterende!

Var ikke mye fokus på russetid i mitt miljø heller, og egentlig ikke de typen fester som har vært i de forrige sesongene. Så sånn sett har jeg aldri kunne relatere meg helt til serien, det er en annen tid og et helt annet ungdomsmiljø og en annen geografi. Men engasjerende og interessant uansett [emoji4]
Skrevet

Kan ikke relatere til å være hemmelig homofil, men syns sesongen er spennende og engasjerende likevel! Jeg regner med Isak skal ut av skapet i løpet av sesongen, og både gleder og gruer meg til hvordan det skal skje.

  • Like 2
Guest Kåre Lise
Skrevet
12 timer siden, Lola Pagola skrev:

Og hun som klenger på Isak er så irriterende!
 

Hun er jo bare så bra.  :D 

Kjøper ikke helt at Isak er Gay med det første, to obvious og da har de jo spoila hele sesongen. :o Det er like normalt å være usikker å teste ut slikt og at morra hans er psykopat gjør jo ikke tilværelsen hans bedre. 

 

Skrevet

At isak er homofil ble jo ganske tydelig allerede i sesong 2 syns jeg. Jeg tror ikke det handler så mye om usikkerhet, mer det at han sliter med å godta at det er sånn, og det er jo ikke så rart.

  • Like 3
Skrevet

Jeg tror nok han er homofil altså, det virker jo som usikkerheten hans og det at han sliter med å akseptere realiteten er kjernen i sesongen. Hvis det er slik at han ikke er det synes jeg det isåfall er en dårlig tvist som ikke har mye for seg...

  • Like 4
Skrevet

Ååå, Isak... Uff, jeg får så innmari vondt av ham! Lurer på hvor mange av mine 13 år gamle elever som sitter og kjenner på litt av det samme :cry: 

Det jeg synes er flott, er at det ikke er noen tydelige signaler fra kompisene om at det ikke er greit å være gay, men at han sliter så innmari med det selv. Selv om hele guttegjengen hadde kommet ut av skapet, så hadde Isak fortsatt slitt med sin egen seksualitet. 

Nei, uff. Kjenner at dette her treffer meg rett i hjertet.

  • Like 3
Skrevet

Jeg kommer ikke over hvor vannvittig realistisk det hele er jeg. Helt nydelig historiefortelling og helt nydelig skuespill.  

Definitivt min favorittsesong hittil :D

 

  • Like 7
Skrevet
5 timer siden, Mud skrev:

Jeg kommer ikke over hvor vannvittig realistisk det hele er jeg. Helt nydelig historiefortelling og helt nydelig skuespill.  

Definitivt min favorittsesong hittil :D

 

Helt enig.

Isak treffer meg rett i hjertet. For noen flinke skuespillere og for et superviktig tema.

Selv gikk jeg gjennom hele videregående og de neste to årene uten å ha noen som helst idé om at min aller beste venninne var skjeiv. Først når vi var 22 og flyttet sammen i Oslo fortalte hun det til meg. 

Ingen historier er like, men tenk så mye lettere det hadde vært om i alle fall noen visste det.. ❤️

  • Like 3
Skrevet
13 minutter siden, Aslan skrev:

Atte atte :frantics: En hel uke til neste gang :no: 

Nei! Gå til skam.p3.no Der legges det ut klipp løpende. Håper på nytt klipp i morgen! Eller i natt!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...