Gå til innhold
Hundesonen.no

Antall hunder


andreschj
 Share

Recommended Posts

  • Svar 51
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Antall ja  Har bare 9 nå, det er passe... Dvs jeg har 4 strihåret dachs og en hygen, gubben har 2 strihår, en korthår og en haldenstøver...

Her er det to hunder i hus - begge briarder. Willy på snart 8 år og Yasmine på knappe 2,5 år. 

Monti - golden retriever på 4 år  Dill - lancashire heeler på 2 år  

Posted Images

To drevere her, men eier kun en av de.

Aron 2 år (rød) som vi eier.

og Taipa (trefarget) som vi har for oppdretteren til Aron (hun er moren hans). Hatt henne siden desember, men er hjemme med løpetid i disse dager.

i morgen kommer faktisk halvsøsteren til Aron hit (samme far), hun skal være her mens Taipa er hjemme for å få oppleve noe nytt :) 

image.jpg

 

så kommer det forhåpentligvis en valpis hit til sommeren som blir i vårt eie.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har tre egne som er fastboende, f.v. Tonks (4 år), Saeta (11 år) og Tibra (7 år).
12182506_10156150704375641_1261881507740

I tillegg har vi en bonushund, som er her midlertidig til hun får nytt hjem, og mannens schäfer på 5,5 år.

Her er hele flokken samla til 17. mai for et par år siden, alle de som bor fast hjemme.
10273263_10154140778850641_8793509212062

Her er mine jenter og Moira, so bor hos fôrvert.
10995276_10155214063795641_8281680919488

Mor (t.h.) og to døtre fra to forskjellige kull, "bonushunden" i midten.
12493503_10156407421545641_3713584070310

Ellers har jeg også noen ute på fôr, som liksom hører til selv om de ikke bor her. 
De to på nederste rad til venstre og i midten, og han øverst til høyre har jeg avlsrettigheter til, men han bor i Danmark.
10362802_10155132711635641_3891141926750

Tricen er pensjonert, har hatt et kull her, men har levd livets glade dager i Sandefjord de siste årene. Den helt til høyre er stamtispa mi, som dessverre døde i 2012.
10580963_10155132712385641_3066523726038

Tibra med fem av barna sine på minikenneltreff, her er Lupin helt til venstre, og han bor altså hos fôrvert. Videre er det Tibra, Tonks, Cirka, Thelma og Scott.
12240460_10156210826635641_1390751281494

Konklusjonen er altså fire fastboende, derav tre egne, en bonushund og fem fôrhunder, derav noen pensjonerte. 
 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har to stabijhoun på 11 og 3 1/2 år.

IMG_7696.JPG

Amigo er 11 år og en flott eldre herremann :wub:  Han nyter pensjonisttilværelsen til fulle og har overlatt til sønnen å være ettersøkshund.  Storm, Norsk og Svensk viltsporchampion.  Her trener han spor på Åland.JPG

Storm er sønnen til Amigo og produsert hjemme hos meg :) Han er en happy go happy type med stooor motor og energi.  Han er ettersøkshund og vi er ute rett som det er for å leite opp hjort og rådyr som har blitt skada i trafikken.  

Det holder i lange baner med to hunder; de krever sitt på ulike områder og jeg har ikke kapasitet til flere.  Hadde en periode tre hunder og det fungerte fint men da hadde jeg samboer som tok sin del av stellet.  Nå er jeg alene og da rekker det med to stykker :)

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

2,5 stk, alle Australsk kelpie

Murphy 7,5 mnd, Talli 9 år og Liz som blir 4 år om 2 dager.

Liz i midten er den halve. Jeg eier henne og hun er innom for kortere/lengre perioder i forbindelse med avlsklarering, jeg vil bli kjent med henne og i forbindelse med valpekull. Ellers bor hun hos förvert.

12993326_10156814887325072_1555163886485

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jag har 3.


DSC03271.JPG

Zakk 4 år- Shetland Sheepdog

 

DSC03187.JPG

Dusty 3 år - Shetland Sheepdog.

 

DSC02424.JPG

Scott (snart) 2 år - Australian Shepherd.

Tanken är att det blir en aussie till när möjlighet och ekonomi finns.
Av diverse anledningar blir det inte Sheltie igen...

Så om en sisådär 15 år tänker jag att hushållet kommer bestå av 2 aussies och en mindre krävande ras som maskot. Drömmen just nu är en Saluki.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
    • Har han en teppebit fra oppdretter, og et teppe/pledd å krype inn i? Ja, det blir nok tygget i stykker, men er greit om han har et lunt sted å lage seg et "rede". Husk at han antageligvis er vant til å sove i en varm haug av valper. Utviklingen går fort i denne alderen, og jeg ville gitt ham noen netter til med selskap i valpebingen.  Går dere ut med ham om natten? En mulighet er å ta ham med ut når han våkner, la ham tisse, og så gå inn igjen og legge ham i valpebingen og dere utenfor.
    • Går nok bra. Følg med på formen, men jeg ville ikke bekymret meg så lenge allmentilstanden er ok.
    • Hei!  Hadde kokt torsk til hundebassen min ca klokken 12 i dag, rett før jeg skulle reise på jobb… da var han ikke sulten og spiste det ikke. Leverte han til pass, dro på jobb og hadde helt glemt at der var fisk i skåla når jeg slapp han inn døra hjemme… han sprang selvfølgelig rett til skåla og innhalerte fisken, som da har stått ute i snart ni timer😫😫 Han viser ingen tegn på forgiftning foreløpig, men det er jo bare ca en time siden han spiste den også..  Er dette veldig farlig? Kan jeg avvente, eller må jeg ringe vetrinærvakta så han får brekningsmiddel??    Liten yorkie, 2 år 
    • Hei. Vi har en valp på 9 1/2 uker som er veldig selvstendig på dagtid. Finner roen alene i senga si eller buret. På nattestid er det verre. Vi har sovet på madrass i valpegården, han har et bur som står åpent og lå fint i buret sitt de første fire nettene uten problemer. Men de siste nettene vil han ikke sove i buret og kommer å legger seg på madrassen sammen med oss. Vi har prøvd å legge oss på utsiden av valpebingen, men da bare hyler han og valpehjertet klarer ikke å høre på hylingen mer enn 15min. Han roer seg ikke hvis vi putter hånda inn eller noe. Vi har prøvd å gå inn når han er rolig og han sovner. Men med engang vi går ut våkner han og hylekoret er igang igjen. Tips og triks for å få han til å sove alene uten og ligge oppå oss?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...