Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Self control level:ultimate

Lillefluff blir nok 100% frisk snart!! 

JIPPI! Endelig en god nyhet fra denne kanten 179 jobbsøkere har blitt til 4, det er 2 stillinger og jeg er med i kampen fortsatt (2.gangs intervju)!!!!  Får jeg napp her flytter jeg faktisk

Posted Images

Skrevet
1 time siden, mokken skrev:

Den første vårmåneden er her! :ahappy:

Her er den ihvertfall ikke! Mars er ikke vårmåned på Rena.

Skrevet
3 timer siden, Argyr skrev:

Her er den ihvertfall ikke! Mars er ikke vårmåned på Rena.

Det er ikke helt vår i mitt hode heller, men i følge kalenderen så er det visst det :)

Det hjelper forøvrig litt at snøen i skogen i går var begynt å smelte litt flekkvis her og der. Også spirer basilikumen på kjøkkenbenken så smått, snart på tide å plante litt mer :ahappy:

Skrevet

Hei mars, Hei sonen! :ahappy:

Det er noen som har bursdag i mars, men jeg husker ikke hvem. Sikkert en x. 

 

 

Skrevet

Skal være heeeelt gæren idag og ta EFIT. :lol: Har så langt to bilder, får se om jeg husker det videre idag.

Skrevet

Typen har gått i et par uker nå og sagt at jeg skal få en overraskelse. Har snakket om det hver dag, hintet for å gjøre meg nysgjerrig osv. Sånår vi kom hjem igår fikk jeg gave av han. Ny telefon! Akkurat den jeg ønsket meg, en grønn Sony Xperia z5 :D Gode mannen min :wub:

 

Nå er det skole frem til klokka 3. Men er så heldig å få skyss hjem idag. Ene i klassen kommer fra der jeg bor, så hun skal hjem på besøk. Dvs skyss hjem idag, og til skolen imorgen :D Luksus! 

  • Like 14
Skrevet

Sola lyser opp fjellene kl 07:30, dette er fantastisk :)

 Jeg tenker alltid på april som første vårmåneden jeg. Prøver man å innbille seg at mars er vår blir man stort sett bare skuffa.

Guest *Kat84*
Skrevet
14 timer siden, mokken skrev:

Den første vårmåneden er her! :ahappy:

Her er det stiv kuling, så ikke mye vårfølelse her. Gleder meg mer til påske jeg. Vi har alltid fantastisk flott vær i påskeuka :) 

Skal på en bedriftspresentasjon i dag. Søkte på jobb, og fikk en invitasjon til det. Aner ikke hvordan det fungerer ifht ansettelsesprosessen så er spent på det. :) 

Guest Klematis
Skrevet

I dag skal jeg kanskje besøke mitt rykende ferske tantebarn. Så heldig jeg er som får oppleve det for andre gang. Jeg går jo snart ut på dato selv, så da er det jo fint at mine søsken kan berike tilværelsen min med sine små.:D

Men, jeg veit at den nybakte moder er veldig sliten, så jeg har sagt at det kanskje er litt unødvendig å ta i mot så mye besøk sånn helt med en gang, og kanskje spesielt den dagen de akkurat har kommet hjem. Det er jo en enorm omstilling i livet, og det er jo ikke rart at det kan være litt overveldende. Jeg foreslo å heller kose seg med baby og mann, og hvile mellom slaga, så kan heller tanter og onkler komme om noen dager. 

Jeg fikk ikke noe svar på det, hun vil selvfølgelig veldig gjerne vise oss vidunderet, så jeg fikk et vakkert bilde av mitt nydelige, sovende tantebarn.:wub:

Skrevet

Mars :jump: Skjer så mye alright i Mars :D Hotelltur til Kristiansand og lang påskeferie, og ikke bare lang påskeferie aleine, C har også lang ferie iår :D

  • Like 3
Skrevet

Begynner måneden bra med innlevering av studiekrav til bacheloroppgaven (måtte levere inn endelig oppgavetekst) før fristen. Nå skal jeg på tur :D.

Kanskje jeg klarer å huske EFIT også...

  • Like 1
Skrevet

Mars pleier å være vårlig på Hundhammeren også. Snø kan selvsagt fortsatt komme, men den kommer liksom ikke med samme alvor som før, mer for å erte. Og jeg har en overbygd uthusveranda som er ypperlig til å nyte vårsol og kaffe på, lun og solrik. Gleder meg.

Forøvrig funker mobilen min igjen, til min store lettelse. Tok ut simkortet og satte det inn igjen, som flere av dere foreslo. Takk for tips!

I dag går fristen ut for søknader til videregående, men de er vi ferdige med for flere uker siden. Altså er det absolutt ingen elever som vil snakke med meg i dag. Skal vel alltids finne på noe nyttig å gjøre likevel. *Skule bort på en bunke med samfunnsfaginnleveringer*.

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Klematis skrev:

I dag skal jeg kanskje besøke mitt rykende ferske tantebarn. Så heldig jeg er som får oppleve det for andre gang. Jeg går jo snart ut på dato selv, så da er det jo fint at mine søsken kan berike tilværelsen min med sine små.:D

Men, jeg veit at den nybakte moder er veldig sliten, så jeg har sagt at det kanskje er litt unødvendig å ta i mot så mye besøk sånn helt med en gang, og kanskje spesielt den dagen de akkurat har kommet hjem. Det er jo en enorm omstilling i livet, og det er jo ikke rart at det kan være litt overveldende. Jeg foreslo å heller kose seg med baby og mann, og hvile mellom slaga, så kan heller tanter og onkler komme om noen dager. 

Jeg fikk ikke noe svar på det, hun vil selvfølgelig veldig gjerne vise oss vidunderet, så jeg fikk et vakkert bilde av mitt nydelige, sovende tantebarn.:wub:

Hvis du tar med noe å bite i når du kommer og tar oppvasken etterpå blir nok de nybakte foreldrene veldig fornøyde! :)

  • Like 3
Skrevet

Jeg orker ikke bry meg om EFIT i dag, for jeg er på jobb fra morning til ettermiddag og deretter 2 timer på kurs. Lite spennende bildemateriale med andre ord. 

Har ordnet hundelufter til hundene så de får en times tur i den tida de vanligvis ville fått det, og så skal jeg ta de med ut på tur igjen når jeg kommer fra kurs. Planen min dere, det er å jogge den turen! Om det blir slik får tiden (og været) vise :P 

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...