Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

 Tradisjon tro, siden ingen andre har laget tråd, vis meg vinneren av din rase!

Alltid morro å se bilder, og å diskutere de :)

BIR Australian Shepherd
GCH Wind Spirit Rod's Amazing Grace
DN38463901.jpg
Liker den godt, ganske så min type aussie egentlig.

BIM
GCH Hearthside Riveredge Sure Is Summum
DN31947503.jpg



BIR Korthåret Collie
Sugarnspice Creekwood Ooh La Latte
DN41824301.jpg
Vel, den ser jo ikke ut som en hest med hodet på stylter, sånn som de pleier å gjøre, men den kunne hatt bedre front. Nå er jeg ikke så god på rasen at det gjør noe men. Elsker fargen!

BIM
GCH Kirkhaven Sandman Dream Chaser
DN18183201.jpg





Sånn er det å kjede seg en fredagskveld, så kom igjen, fyr løs!
Her finner siden til Westminster der finner man resultater og bilder.

  • Like 1
Skrevet

Flotte Avatars Smooth Criminal, som er mye penere enn han ser ut som på bir-bildet:

WS38236701.jpg.514111d144b6caa316cf8fb3a

 

BIM-tispa, Casmor's Just On Time:

WS40250703.jpg.66e19370215f2fb516543704a

  • Like 2
Skrevet

BIR på briard: CH Deja Vu Popsakado It Is What It Is, ei tispe jeg har likt utrolig godt hver gang jeg har sett henne både på bilder og video - hun burde etter min mening ha vunnet også i fjor. Jeg så også video av hennes første runde med gjeting en gang tidligere - og det så veldig bra ut. Dessverre virket hun redd dommeren og utilpass på videoen fra gruppefinalen, og det var jo en skikkelig nedtur :(. Jeg måtte se rasebedømmelsen og da, og da var hun ikke sånn heldigvis.

DN37132701.jpg 

BIM ble GCH Mon Amies Georgie Porgie Puddin And Pie - han vet jeg ingen ting om, annet enn at han også deltok i fjor. Han virker litt for mye for meg, litt "overdone" på et vis... jeg vet ikke helt, men det er vel noe med hvordan han bærer hodet og halsen jeg ikke helt er komfortabel med. Jeg mener jeg syntes han var bra da jeg så ham i fjor, uten å få noen wow-følelse. 

DN33003901.jpg 

  • Like 1
Skrevet

TS21836701.jpg

TS15638301.jpg

Aaalt for mye pels, dette er jo ikke funksjonelt (eller pent) i det hele tatt (men så skamklipper jo jeg min hund både titt og ofte så jeg skal kanskje ikke uttale meg om noe som helst :P)

  • Like 1
Skrevet

Shiba, fotografen har kuket med lyset og det ødelegger. Hannen synes jeg ser kjempefin ut, sikkert tispa også, men lyset er så lyst at du nesten ikke ser hu :P 

BOB: GCH Dragon House Mr. Jones

56c8298b13c46_GCHDragonHouseMr.Jones.jpg

BOS: Dragon House Kan-I Chung

 56c8298a7317b_DragonHouseKan-IChung.jpg.

 

Den andre rasen min finnes ikke i USA, dvs. den og American Akita er regnet som en og samme rase, og siden amerikaneren er hundre ganger mer "showy" og "flashy" enn japaneren, så er det stort sett den typen man ser i ringen. De er separerte raser i UKC, men det trur jeg vel blir litt som Norske Hunders Landsforbund?

Men jeg slenger ut bilder uansett..

Akita (Am. akita). Jeg aner ikke hvordan de skal se ut :P Men synes de ser fine ut, til og med belly-tuck på tispa!

BOB: GCH Cr - Wicca's Trade Secret 

56c82a8042763_GCHCr-WiccasTradeSecret.jp

BOS: CH Ronan's Without Faith It's Impossible At Shinto's.

56c82a7f99025_CHRonansWithoutFaithItIsIm

 

  • Like 2
Skrevet

Labrador BIR:

image.jpg.475bde8c905e2c259f799ed20671c5

 

Labrador BIM:

image.jpg.6c21196fc10df084dc1c348bcff618

Ikke akkurat en yndig og feminin tispe (BIM)... Begge er tunge og grove, men syns likevel jeg har sett verre før, hannen ser i det minste ut til å være hakket slankere enn tidligere vinnere.

 

  • Like 2
Skrevet

Vel, jeg er glad for at denne typen aussie har fått eget navn, og blitt registert og anerkjent av AKC. Lettere å skille den ut fra aussie mtp avl og søppelavl på søte små aussies.

Miniature American Shepherd

BIR
GCH Dynasty's Triple Crown
DN35791201.jpg
Liker den ikke, ubalansert og rar for min del. Kan jo være bildet.

BIM
GCH Coal Dust Love That Lady In Red CM
Coal-Dust-Love-That-Lady-In-Red-Cm.jpg
Lå ikke noe bilde på westminster siden, så googla den, om dette er samme hund, så kan jeg ikke fatte at den ikke ble BIR.

Skrevet
4 timer siden, Meg skrev:

 

BOB og BOS Siberian husky

westminstbir.jpg

westminstbim.jpg

Hannen var jo grei nok, men ganske stor og tung når man så den i ringen. Allikevel en av de bedre som var der. Den beveget seg i det minste ganske greit.

Tispa skal jeg ikke si noe om :P

Skrevet

Bir dalmatiner: litt lite bryst/front for min del, ser ikke så muskuløs ut, fremskutt skulder og litt lite vinkler. Litt lite kjønnspreg også 

Merry Go Round Coach Master

NP23221001.jpg

  • Like 2
Skrevet

BIR, 13 in. 
HP49017701.jpg

BIM, 13 in. 
HP48118501.jpg

BIR, 15 in.
HP46800503.jpg

BIM, 15 in.
HP45579601.jpg

Forstår ikke helt systemet og de engelske forkortelsene osv, så aner ikke hvem som ble BIM. :lol:
EDIT: Eller har jeg kanskje misforstått? Ser det står best of variety på bildet. :lol: *meg ikke forstå* 
EDIT 2: Sånn, nååå tror jeg at jeg fant det ut. :P 

Skrevet

HP44842002.jpg

BIR Belisarius Jp Sassy Girl, vant gruppa og ble BIS2 (kjent borzoioppdretter som var BIS dommer, så kanskje ikke sååå overraskende :P). Borzoi har bare vunnet gruppa 3 ganger før, så det var litt gøy, da. Tispa er ikke min kopp te, synes hun er veldig lite typete og smaaaal. Hode er ikke pent en plass og bakbeinsvinkla harmonerer ikke akkurat med fronten. Hun er søt da, koser seg i ringen :)

 

HP37997001.jpg

BIM Zoiboys Encore.

En bedre hund i mine øyne. Fint kjønnspreg, elsker overlinja, selv om han er litt lang. Encore har en haug titler i open field og i racing, gøy når en dual ch gjør det så bra :) Oppdretterne hans er dessuten verdens hyggeligste, dette fortjente de :)

 

Skrevet
På 20 February 2016 at 11:07 AM, Ingvild skrev:

Labrador BIR:

image.jpg.475bde8c905e2c259f799ed20671c5

 

Labrador BIM:

image.jpg.6c21196fc10df084dc1c348bcff618

Ikke akkurat en yndig og feminin tispe (BIM)... Begge er tunge og grove, men syns likevel jeg har sett verre før, hannen ser i det minste ut til å være hakket slankere enn tidligere vinnere.

 

Fant flere bilder av hannen, og kan ikke si at jeg er imponert.

wp875d45c6_05_06.jpg

Noe mastiffaktig over hodet synes jeg.

page_294.jpg

 

  • Like 1
Skrevet
3 timer siden, Shlush skrev:

Bim dalmatiner 

Etter min mening enda værre :-p

Shamrock N Highlander Doretta 

@Lola Pagola hva syns du?

2016216152316864.jpg

Ikke bra... krysset ser merkelig ut,  overvinklet/merkelig vinklet bak (kunne vært doberman omtrent), I det hele tatt ikke en bra hund sett ut i fra dette bildet iallefall.Mulig den har greit hode men det er vel det peneste jeg kan si :P

Skrevet
29 minutter siden, Artemis skrev:

Fant flere bilder av hannen, og kan ikke si at jeg er imponert.

wp875d45c6_05_06.jpg

Noe mastiffaktig over hodet synes jeg.

page_294.jpg

 

Meget tung, sløvt uttrykk :-/

Skrevet
3 timer siden, Rocket skrev:

BIR, 13 in. 
HP49017701.jpg

BIM, 13 in. 
HP48118501.jpg

BIR, 15 in.
 

Hva skjer med forbeina til BIM hunden?? Den ser jo skummelt dårlig konstruert ut både forran og bak syns jeg...

  • Like 1
Skrevet
47 minutter siden, Artemis skrev:

Fant flere bilder av hannen, og kan ikke si at jeg er imponert.

wp875d45c6_05_06.jpg

Noe mastiffaktig over hodet synes jeg.

page_294.jpg

 

Typisk tunge, mastiffliknende labradors, slik de liker dem i junaiten. Ikke akkurat mine favoritter, likevel ser disse mer  normale ut enn tidligere vinnere.

Skrevet
2 minutter siden, MarieR skrev:

Hva skjer med forbeina til BIM hunden?? Den ser jo skummelt dårlig konstruert ut både forran og bak syns jeg...

Ikke godt og si, lurer på om akkurat labbene er litt synsbedrag iom den fremste forsvinner litt i den bak, men den så jo ikke sånn kjempe ut den andre heller. 
Nei jeg hadde ikke helt sansen for den der. Må jo ha vært bedre vinklede hunder med. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
    • Takk for et veldig fint og beroligende svar. Det betyr mye å høre det fra noen som har litt erfaring med hvordan oppdrettere tenker. Diva er akkurat sånn du beskriver en trygg voksenhund. Vi har aldri hatt problemer med henne ingen utagering, ingen aggresjon, ingen ressursforsvar eller noe som helst i den retningen. Hun er en hund som alltid har vært stabil rundt både folk og andre hunder, og hun har vokst opp med små hunder rundt seg helt siden hun var valp selv. Hun er typen som går mellom hvis to hunder bråker, men uten å lage noe drama ut av det. Bare rolig og tydelig. I tillegg er hun vant til et veldig rolig og forutsigbart hjemmemiljø, siden det alltid er noen hjemme på grunn av hjemmekontor. Hun får masse nærhet, rutiner og trygghet, og det smitter veldig over på hvordan hun oppfører seg. Det er nok mest meg som syns det er litt skummelt å bli dømt før folk faktisk har møtt henne. Jeg vet jo at hun er en fantastisk hund, men man hører så mye forskjellig, og jeg vil ikke at noen skal misforstå situasjonen. Jeg kommer til å fortelle oppdretteren om Diva når vi vet at sjansen er større for at vi faktisk får valpen, så det ikke blir unødvendig stress eller misforståelser. Men det du skriver roer meg veldig. Det er godt å høre at en trygg voksenhund som Diva faktisk kan være et pluss, og ikke noe negativt.
    • Det du beskriver er dessverre ganske vanlig hos valper i den alderen, og det betyr ikke at du har gjort noe feil. Noen valper takler alenetrening helt fint, mens andre trenger mye lengre tid enn det «boka» legger opp til. Det viktigste nå er å unngå at han får panikk hver gang du går, for det kan gjøre treningen tyngre for dere begge. Når en valp hyler sammenhengende i 30 minutter, så er det et tegn på at han ikke er klar for det nivået av alenetid ennå. Det handler ikke om stahet, men om at han blir oppriktig stresset. Da er det lurt å gå noen steg tilbake i treningen og gjøre det lettere for ham. Noen ting som ofte hjelper: •     Start helt på nytt med bittesmå steg, og hold deg på det nivået han faktisk mestrer. Det kan være 5 sekunder, 10 sekunder, 30 sekunder – det er helt greit. Det viktigste er at han opplever at du alltid kommer tilbake før han får panikk. •     Unngå bur akkurat nå, siden du allerede ser at det gjør ham mer stresset. Det er ikke alle valper som finner ro der. •     Gi ham et mindre område, men ikke bur. Et valperom, grind eller et avgrenset område kan gjøre det lettere for ham å finne ro. •     Tren på ro før du går. Mange valper blir mer stresset hvis det skjer mye aktivitet rett før du forlater leiligheten. •     Gå ut og inn mange ganger uten at det betyr noe. Ta på sko, gå ut, kom inn igjen. Gjenta til det blir kjedelig for ham. •     Bruk lyder som gjør at han ikke føler seg helt alene. Radio, hvit støy eller en vifte kan hjelpe noen valper. Når det gjelder jobbsituasjonen: Det er helt forståelig at du må på jobb, men valper på 15 uker klarer som regel ikke å være alene i lange perioder uten at det går utover tryggheten deres. Hvis det finnes noen muligheter for midlertidig hjelp nabo, familie, hundepasser et par timer, eller en venn som kan stikke innom, så kan det gjøre en enorm forskjell mens dere trener. Du gjør så godt du kan, og det er tydelig at du prøver å gjøre dette riktig. Det viktigste nå er å ta det i hans tempo og unngå at han får panikkopplevelser som setter dere tilbake. Det blir bedre, men noen valper trenger litt mer tid og litt mer støtte i starten. eller så vil du oppleve med at du vil få en hund som er stresset og kan bli `farlig` når han blir stor. om du har skaffet deg valp og ikke viste at valpen ikke kan være alene, så kanskje tenke på å sette den bort til noen som kan ta seg av den til den har blitt større. veit mange kan få det til og funke. men fleste hunder som vokser opp med å være alenen så mange timer av dagen sliter ofte med stress og sånnt ting.  det er ikke enkelt men noen ganger må man tenke på dyre og ikke seg selv, så kan være lurt å kanskje finne noen. se eter barnevakt eller hundebarnehage. for å sette en liten valp så lenge alene er ikke bra for han. jeg håper du finner ut av det og at han slipper unna å bli en nærvøs hund som voksen. ikke ment vondt eller sårende 
    • Det er jo nettopp det jeg sier, at de færreste har mulighet til å være hjemme fra jobb i 6 mnd. Hvis du leser litt rundt på forumet her vil du se ulike løsninger. Noen har med hunden i bil og lufter i pausene. Såklart uaktuelt i denne kulden. Noen har venner, naboer eller familie som passer halv dag eller stikker innom og lufter. Noen har hjemmekontor eller kan ta med hund på jobb. Når man er flere i familien har man kanskje mulighet for å tilpasse slik at noen starter sent på jobb, andre tidlig, og/eller har barn som kommer hjem fra skolen og lufter hund. Det er mange løsninger. Men det er ikke naturlig å forvente at den 4 mnd gammel valp skal kunne være alene hjemme en hel arbeidsdag. Om du ikke har mulighet for å tilrettelegge dette er det stor fare for at hunden utvikler separasjonsangst og ikke kan være alene i det hele tatt. Det er 20 år siden jeg fikk min første  hund, jeg har vært aktiv i hundesport og ulike hundemiljøer, og alle som har skaffet seg valp har planer og løsninger for dette. Som du også vil finne på forumet her vil alle som spør bli anbefalt å ha en plan og ikke forvente at en valp kan være alene hjemme en hel arbeidsdag.  Og så kan du jo se på finn.no hvor mange unghunder som omplasseres fordi de ikke "får tiden til å gå opp". Det er mange av disse "normale menneskene" som ikke har hatt en god plan for alenetreningen når de har skaffet seg hund.
    • Ja, jeg går gode turer først, og aktiviserer han. Gir han kong eller tyggebein når jeg går. Prøvd å lage en god rutine hjemme.  Men at du sier jeg skal levere hunden tilbake fordi jeg må på jobb, det blir for dumt! Han er 4 mndr, og ytterst få mennesker har mulighet til å være så lenge hjemme.  Rart så mange bikkjer klarer seg greit i hverdagen egentlig,  mtp at alle må være hjemme minimum 6 mndr(noe ganske få har vært..)  Og ikke alle har mulighet for å dra hjem fra jobb i lunsjen, eller ha bikkja med på jobb.. Hvor er dere normale mennesker med hund henn? Er dere ikke på forumer kanskje? Er dere jeg gjerne ville hørt fra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...